crosman tr77 czy warto?

Wszystkie typy wiatrówek sprężynowych

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

manik.p
Posty: 2
Rejestracja: 2013-09-15, 13:03
Lokalizacja: tychy

crosman tr77 czy warto?

Post autor: manik.p »

Witam czy warto kupić Wiatrówka Crosman TR77 4,5 mm ma to być moja pierwsza wiatrówka i nie wiem czy to dobry pomysł?
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Nie w tej cenie...
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
XKaroll
Posty: 417
Rejestracja: 2013-02-15, 21:54
Lokalizacja: Kraków

Post autor: XKaroll »

W tej cenie lepiej szukać używanej Slavi/ hatsana w K/S ;)
Gamo Hunter 440 + DOC 3-9x40
Crosman 2240 custom + BSA S4x32
Dan Wesson 8
Start 2
manik.p
Posty: 2
Rejestracja: 2013-09-15, 13:03
Lokalizacja: tychy

Post autor: manik.p »

ok dzięki za podpowiedzi.
radzix
Posty: 81
Rejestracja: 2015-12-28, 12:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: radzix »

Słuchajcie, co sądzicie o tej wiatrówce? Warto czy nie ? Jak tam spust chodzi, da się go wyregulować? Zastanawiam się nad nią jako prezentem dla braciaka, niedzielnego strzelca. Widziałem ten karabinek na żywo, całkiem ciekawie się prezentuje. Na zachodnich forach o dziwo nawet dobre opinie ma. Tam jest gazowy tłok, czy ma opcje regulacji ciśnienia?
HW 40 "Trabant" Dębowy , Hatsan "Harnaś" Dębowy mod.8 , S.A 9 "Klocek"
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Crosmanowe nitro pistony nie mają regulacji ciśnienia.
A sama wiatrówka? Nie sądzę żeby ktoś tu ją miał, chyba żeby Hiszpanowi w ręce wpadła i pomacał ją przełamując swoje obrzydzenie do sprężyn gazowych. Wklepałem w googlach nazwę i na drugiej pozycji wyskoczył temat na innym polskojęzycznym forum, generalnie opinia użytkowników negatywna.
radzix
Posty: 81
Rejestracja: 2015-12-28, 12:21
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: radzix »

Ja tam nie widzę nic negatywnego w tej opini, poza tym że się popsuła, ale to po to jest gwarancja w sumie :) http://www.pyramydair.com/product-all-r ... Combo/3398
Wszystko się może popsuć. Na jaki ewntualnie jeszcze karabinek z chwytem pistoletowym zwrócić uwagę?
HW 40 "Trabant" Dębowy , Hatsan "Harnaś" Dębowy mod.8 , S.A 9 "Klocek"
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

witeg pisze: chyba żeby Hiszpanowi w ręce wpadła i pomacał ją przełamując swoje obrzydzenie do sprężyn gazowych.
... wpadła . I nadal czuję obrzydzenie do tych siłowników z klapy bagażnika .

Sam karabinek w moim stylu czyt. tiktacznym :mrgreen: ... ale to za mało , żeby mnie zachwycić . Krótka lufa , ciężko się łamie , trzeszczy i wszystko jak zwykle do poprawek . Noooo ... oprócz w/w systemu :P Bo ten generował 11,5 J i nic z tym zrobić nie można . W innym przypadku , tzn innym NP zdaża się 19J i też nic z tym się nie da .

Kupi ten , co to się nie zna i jest mu wszystko jedno przy strzelaniu do puszek .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

radzix pisze:...Na zachodnich forach o dziwo nawet dobre opinie ma....
...o dziwo...bo na naszych wręcz odwrotnie... :sciana:
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
Ślubek
Administrator
Posty: 3695
Rejestracja: 2014-06-06, 08:37
Lokalizacja: Janówek Pierwszy

Re: crosman tr77 czy warto?

Post autor: Ślubek »

manik.p pisze:ma to być moja pierwsza wiatrówka i nie wiem czy to dobry pomysł?
Niedobry.

Prędkość początkowa 290 m/s, którą podają w Miltariach, oznacza na śrucie Exact RS ok. 20 J energii, a więc taką wiatrówkę trzeba zarejestrować i można używać tylko na strzelnicy. Strzelając w ogródku narażasz się na konsekwencje karne.

Oczywiście, może się okazać, że te 290 m/s to tylko chwyt marketingowy. Ale jak w takiej sytuacji wierzyć w pozostałe opisy sprzedawców?

Nie wiem, o jakich forach amerykańskich mowa, ale przejrzałem 5 stron wyników Gugla i znalazłem tam jedną opinię (negatywną) z polskiego forum - reszta to sprzedawcy (midwayusa, pyramidair, ebay etc.). Chociaż być może to wina personalizowania przez Google moich wyników wyszukiwania.

Zresztą, u nich duża energia jest zaletą, gdyż nie mają ograniczenia 17 J. Poza tym, oni kupują takie wiatrówki do eliminacji szkodników (pest control), która w Polsce jest zabroniona.

Gdy sprężyna drutowa gromadzi (i oddaje) dużą ilość energii, wystarczy ją skrócić. Z tego, co pisał Przemek (Hiszpan63) w NP takiej regulacji nie ma. Kupisz wiatrówkę, a okaże się, że jest za mocna i będziesz się przepychać ze sprzedawcą.

Moim zdaniem szkoda nerwów, czasu i energii. Tym bardziej, że to wiatrówka raczej niższych stref klasy średniej.
"My od lat już gawędzimy o Maryni
i to nawet, szczerze mówiąc, nie o całej..."