Pistolet tarczowy na start

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

biedrona
Posty: 3
Rejestracja: 2013-03-08, 11:19
Lokalizacja: Skawa

Pistolet tarczowy na start

Post autor: biedrona »

Witam!

Zacznę od sedna sprawy. Chciałbym spróbować swych sił w strzelaniu precyzyjnym, a może nawet w lidze w kategorii ppn6 (chwilowo jako zapełniacz niż rywal :) Niestety jak to zazwyczaj bywa finanse są skromne a to dopiero początki i nie wiadomo w jaką stronę chęci te pójdą. Tak więc poszukuję taniego (do około 300 zł), w miarę dobrego, tzn. celnego, pistoletu (wiem, że dobre to w tej cenie nie występują). W grę wchodzi także używany sprzęt.

Proszę uwzględnić fakt, iż opcja "dozbieraj 700 zł i kup Twinmastera" za bardzo nie wchodzi w grę, nie mam szans na dozbieranie pieniędzy a nie wiem, czy strzelanie precyzyjne na tyle mnie wciągnie, żeby warto było kupować droższy sprzęt. Odpowiedzi w stylu "kup cokolwiek i zacznij strzelać a potem kup coś za ponad 1000 zł" też już czytałem i póki co taka opcja nie wchodzi w grę. Mój Crosman jest używany jako karabinek z celownikiem i wolałbym nie skręcać i rozkręcać osprzętu raz po raz, więc szukam czegoś nowego.

Żeby nie było, czytałem różne tematy na różnych forach. Poszukuję raczej CO2 albo PCA (sprężyny podobno mają spory odrzut). Po głowie mi chodzą:
HW-40 - tyle że nowy troszku kosztuje, a póki co nie widzę używanych w przystępnej cenie
Lider s9 - niby HW40 ale jednak ryzyko zakupu chińskiej produkcji mnie troszkę hamuje
Gamo PR-45 - też za drogi jak na moją kieszeń
LOV-21 - ciekawy, ale podobno jak się zepsuje to koniec, a poza tym jest dosyć mocny i czuć odrzut przy strzale
Crosman 3576 - z tanich CO2 podobno jest całkiem zdatny na początek, chociaż z celnością podobno jest różnie. Ponadto łamana lufa budzi bardziej obawy niż zaufanie.
Daisy 717 - czasem zdarzają się używane na allegro, jednak rzadko więc są problemy z dostępnością.

Czy znacie jakieś alternatywy do powyższych?

Mam też pytanie czy ktoś z Was ma doświadczenia z egun.de, gdyż widzę, że tam czasem trafiają się ciekawe oferty, jednak moja znajomość niemieckiego jest tutaj sporą barierą, a po angielsku nie każdy chce korespondować.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

biedrona pisze:LOV-21 - ciekawy, ale podobno jak się zepsuje to koniec, a poza tym jest dosyć mocny i czuć odrzut przy strzale
... :shock: :shock: ... bzdura :! ... jest to jedyny , sensowny , dający namiastkę matchowania pistolet . I tego należy się trzymać . Co do psucia ... to co prawda nie jest sprzęt na Afganistan , ale wytrzymuje sporo beztroskiej eksploatacji , a skoro ma być do tarczowania , to po polach go nie będziesz tyrał .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
biedrona
Posty: 3
Rejestracja: 2013-03-08, 11:19
Lokalizacja: Skawa

Post autor: biedrona »

Tutaj znalazłem informację o odrzucie przy strzelaniu. Sam nie miałem w ręku więc nie zaprzeczam ani nie potwierdzam. Kolega Hiszpan z tego co pamiętam, że czytałem, miał ten pistolet, więc odpowiedź jest dla mnie ważna.
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

Biedrona :!
Chodzi Ci o ten kawałek :?
Sam strzał powoduje leki odrzut, mam wrażenie, że lekko podrzucana jest lufa.
Miałem takie urządzenie przez chyba trzy lata :! Wierz mi, albo nie, on jest praktycznie bezodrzutowy :! Chyba, że mój egzemplarz tak miał :(
Niestety był ściągnięty z Czech i nie miał końcówki na "długie" bombiczki. Dlatego się go pozbyłem :(
Mimo to uważam, że to bardzo sympatyczny pistolet :D
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Miałem , miewam , ostatni raz strzelałem z takiego (Green_thunderowy) kilka godzin temu :P ... efekt podrzutu lufy występuje często również w PCP wagi Steyra i dlatego stosuje się dociążniki i kompensatory . Nie jest to jednak odczuwalne na tarczy . Egzemplarze używane często maja energię na poziomie 120 m/s i mniej i z automatu powyższe zjawisko ma znikome znaczenie .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
DZIKIslupsk
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1180
Rejestracja: 2010-05-11, 18:16
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: DZIKIslupsk »

biedrona pisze:Crosman 3576 - z tanich CO2 podobno jest całkiem zdatny na początek, chociaż z celnością podobno jest różnie. Ponadto łamana lufa budzi bardziej obawy niż zaufanie.
To bardzo przyjemny rewolwer, ale nie tarczowiec. Jeśli na poważnie myślisz o tarczach, a nie puszkach to 357 można wykreślić z tej listy.
Bo zaczyna się zabawa...
CZ 550 Ebony Edition + Swarovski Z4i 2,5-10x56
ZH 304 + Zeiss 2,5-10x52
Iż 12
robfra
Posty: 124
Rejestracja: 2011-06-26, 17:36
Lokalizacja: Bojary

Post autor: robfra »

W każdym sprzęcie miotającym występuje odrzut. Bo jak śrut trzeba wypchnąć do przodu to sprzęt odrzuca do tyłu.
Do tego (przy wyższych prędkościach śrutu) dochodzi podrzut lufy.
W sprężynach wiadomo "kopniak" bo podczas strzału trzeba przemieścić szybko ciężkie mechanizmy.

Teraz propozycje vs cena 300zł:
1 - Lider
2 - HW40
bo do obu potrzebujesz tylko śrut
3 - LOV
bo jeszcze bombiczki i po jakimś czasie przekroczysz wartość HW40.
Z 2 pierwszych nie jesteś ograniczony zapasem bombiczek.
Diana 75 i Daisy Powerline 717
Awatar użytkownika
Kiku
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 84
Rejestracja: 2012-06-12, 23:13
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: Kiku »

Może jakieś PCA?

Lider S-9
Marksman 2004
HW 40
Gamo PR-45

EDIT:
Kolega powyżej był szybszy
Zoraki HP-01 Ultra 4,5mm + Weihrauch 2x20
biedronas
Posty: 1
Rejestracja: 2013-03-11, 11:11
Lokalizacja: Skawa

Post autor: biedronas »

A czy ktoś z Was ma porównanie LOV21 kontra HW40 (ewentualnie któraś z jego kopii)?
Awatar użytkownika
Kiku
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 84
Rejestracja: 2012-06-12, 23:13
Lokalizacja: Piekary Śląskie

Post autor: Kiku »

Porównania nie mam ale powiedz będziesz strzelał w domu czy na dworze?
Przy CO2 jest to dosyć ważne w chłodne/zimne dni.

LOV21 - w koszta musisz wrzucić przede wszystkim kapsuły CO2 a z czasem jest to dosyć duża suma no i przede wszystkim zdobyć wersję z korkiem na kapsuły 12g.

Jak bym miał możliwość dołożył bym do nowego HW40 albo kupił używkę po przeglądzie/tuningu.
Zoraki HP-01 Ultra 4,5mm + Weihrauch 2x20
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Kiku pisze: no i przede wszystkim zdobyć wersję z korkiem na kapsuły 12g.
Taki korek można nabyć odzielnie, kiedyś kupiłem w cekausie.
...np. tu: http://www.colosus.pl/redukcja-lov21-na-kapsuly-co2/