Pierwsza wiatrowka do 600-700zł

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Maciek1
Posty: 10
Rejestracja: 2013-07-14, 20:12
Lokalizacja: Stalowa Wola

Pierwsza wiatrowka do 600-700zł

Post autor: Maciek1 »

Witam, mam nadzieje ze mi pomożecie :D
Szukam coś na swoją pierwszą wiatrówke. Dużo czytałem różnych forów na ten temat - jednak im wiecej czytam tym mam wiekszy problem
Napewno karabinek, napewno sprężynowa, z szyną na montaż lunety, kaliber 4,5mm
Taka zeby sie dało miło postrzelać w weekendy do 40m i ewentualnie potłukło pare butelek na działce.
Ewentualnie żeby dała się w prosty sposob tuningować.
Cena do 600-700zł
W internecie jest bardzo duży wybór i nie ukrywam że się w tym gubie, myślałem do tej pory nad Bajkałem, Gamo albo Hatsanem - gorzej juz z podaniem konkretnego modelu.
Licze na waszą pomoc.
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Szukaj czegoś w CEKAUS- ie, oni od razu przegląd robią i tuning jak sobie życzysz.
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
XKaroll
Posty: 417
Rejestracja: 2013-02-15, 21:54
Lokalizacja: Kraków

Post autor: XKaroll »

Może warto by było trochę dołożyć i kupić to http://cekaus.pl/pl/karabiny-sprezynowe ... ultra.html .
Gamo Hunter 440 + DOC 3-9x40
Crosman 2240 custom + BSA S4x32
Dan Wesson 8
Start 2
Awatar użytkownika
DZIKIslupsk
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1180
Rejestracja: 2010-05-11, 18:16
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: DZIKIslupsk »

Slavia 631 to świetny wybór. Jednak cena nowej wiatrówki jest przesadzona. Proponuję poszukać używanego egzemplarza Slavii 631 lub 634. Używki można znaleźć już po tuningu, a nie tak dawno za dolną granicę tego limitu sprzedałem swoją z Leapers-em 3-9x32 i Sportsmatch TO6C 13 mm na grzbiecie. Przyznam, że gdybym miał teraz sprzedać ją jeszcze raz to w życiu bym się na to nie zdecydował.
Bo zaczyna się zabawa...
CZ 550 Ebony Edition + Swarovski Z4i 2,5-10x56
ZH 304 + Zeiss 2,5-10x52
Iż 12
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Z Gamoni niezmiennie polecam klasyka - 440 Hunter, Hatsana ani Bajkała nie miałem, to nie doradzę, w budżecie zmieścisz się z używaną Dianą 35 lub 34 (kopia Diany 34, ponoć niezła, to Ruger AirHawk), możesz spróbować zapolować na używane HW 50.
Maciek1
Posty: 10
Rejestracja: 2013-07-14, 20:12
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: Maciek1 »

Wielkie dzięki za odpowiedzi
Z tym tuningiem to myslałem na przyszłość a nie odrazu :)
O Slavii dużo czytałem niestety nówki Slavie są poza moim zasiegiem cenowym, a używane jakie patrzylem to wszystkie kaliber 5,5mm.
Kalibru 5,5mm się boję bo oczytałem się o nim strasznych rzeczy - że zły, że niedobry że śrut 5,5 dalej można rzucić niż wystrzelić.
Zacząłem wertować allegro i znalazłem konkretne modele o w miarę znośnych opiniach:
BAIKAŁ MP 512M kal.4,5 mm
Hatsan STRIKER EDGE STG
Gamo Whisper IGT
co o nich sądzicie?
A może coś innego - jakaś alternatywa dla Slavii?

Nie ukrywam że aktualnie oprócz używanej Slavii moim faworytem jest MP 512M
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Wczoraj było o tym samym...
Czytaj więc.
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

...to może nowy temat przykleić: < u nas na początek to musowo slavia i szlus :! >

(...a potem patrzysz na stopkę jednego i drugiego, i co widzisz ?..ano nic...to skąd to przekonanie i nakaz wręcz ?)
Awatar użytkownika
DZIKIslupsk
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1180
Rejestracja: 2010-05-11, 18:16
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: DZIKIslupsk »

Slavia to świetny karabinek, a ceny używek są przystępne. Dlatego jest tak polecana. Ja swoją sprzedałem i teraz tego żałuję.
Bo zaczyna się zabawa...
CZ 550 Ebony Edition + Swarovski Z4i 2,5-10x56
ZH 304 + Zeiss 2,5-10x52
Iż 12
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Nie twierdzę, że jest zły, 631 i 634 będą różnić się energią, początkujący chcą jej trochę więcej, ale też nie rzucałbym się na 513-tki, czy inne "potworne" hatsany. Zawsze też chodzi o przeznaczony budżet, gdzie często musi jeszcze zmieścić się lupka i montaż, jak np. w moim przypadku, bo powyżej 10 m mam już kłopoty ze wzrokiem...i wtedy slavia staje się za droga... :P
Maciek1
Posty: 10
Rejestracja: 2013-07-14, 20:12
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: Maciek1 »

Wybór padł jednak na BAIKAŁ MP 512M kal.4,5 mm . Właśnie zamówiłem
Teraz moje kolejne pytanie :)
Jaka lunetka? nie zadroga i w miare dobra
Jakie śruty? bo pewnie te dane gratis przez sprzedawce to bedzie szajs
Znacie jakies dobre sklepy internetowe w ktorych bym kupil odrazu lunetke+sruty+pokrowiec na wiatrowke i nie wydał przy tym fortuny?
XKaroll
Posty: 417
Rejestracja: 2013-02-15, 21:54
Lokalizacja: Kraków

Post autor: XKaroll »

Maciek1 pisze: Jaka lunetka? nie zadroga i w miare dobra
Jakie śruty? bo pewnie te dane gratis przez sprzedawce to bedzie szajs
Znacie jakies dobre sklepy internetowe w ktorych bym kupil odrazu lunetke+sruty+pokrowiec na wiatrowke i nie wydał przy tym fortuny?
Lupke mogę polecić BSA Special 4x32, śruty sam musisz przetestować.
Dobre sklepy: cekaus.pl , militaria.pl .
Gamo Hunter 440 + DOC 3-9x40
Crosman 2240 custom + BSA S4x32
Dan Wesson 8
Start 2
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Maciek1 pisze:Wybór padł jednak na BAIKAŁ MP 512M kal.4,5 mm . Właśnie zamówiłem
... to jak przyjdzie , natychmiast rób przegląd zerowy :! .... skróć sprężynę o 2 zwoje i dorób prowadnicę . Dopiero wtedy Bajkał staje się przyjemnym karabinkiem . Bez tego będzie skrzypiał , dieslował , charczał przy naciąganiu i brzęczał przy strzale . Do tego (z powodu dużego napięcia wstępnego ) kopie i skręca się wokół osi .

Generalnie dobry wybór w tych pieniądzach , niestety , to niekoniecznie koniec wydatków .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Maciek1
Posty: 10
Rejestracja: 2013-07-14, 20:12
Lokalizacja: Stalowa Wola

Post autor: Maciek1 »

Hiszpan63 pisze:
Maciek1 pisze:Wybór padł jednak na BAIKAŁ MP 512M kal.4,5 mm . Właśnie zamówiłem
... to jak przyjdzie , natychmiast rób przegląd zerowy :! .... skróć sprężynę o 2 zwoje i dorób prowadnicę . Dopiero wtedy Bajkał staje się przyjemnym karabinkiem . Bez tego będzie skrzypiał , dieslował , charczał przy naciąganiu i brzęczał przy strzale . Do tego (z powodu dużego napięcia wstępnego ) kopie i skręca się wokół osi .

Generalnie dobry wybór w tych pieniądzach , niestety , to niekoniecznie koniec wydatków .
A coś wiecej na temat tego przegladu zerowego? dam rade to sam zrobic?
O tej sprezynie czytałem juz w paru miejscach a coś dokladnie o tej prowadnicy?
Awatar użytkownika
Negza
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 340
Rejestracja: 2007-11-07, 14:26
Lokalizacja: Miechów

Post autor: Negza »

Hiszpan63 pisze: Generalnie dobry wybór w tych pieniądzach
Chyba kpisz :D . Celność żadna a tuning kłopotliwy. Fabryczne sprężyny (dwie w komplecie) siadają po niedługim czasie o dobrych kilka centymetrów a obcinka jest konieczna, bo zakończone są w idiotyczny sposób - po trzy zwoje złączone ze sobą na obu końcach sprężyny. Korony lufy nie ma wcale. Port ładowania pięknie schrzaniony w fabryce (za szeroko rozwiercony). Spust twardy i nieprzewidywalny, mimo prostej konstrukcji, wcale nie łatwo go ucywilizować. Śruby trzeba od razu kleić, bo po kilkudziesięciu strzałach system wyleci z łoża. Przyrządy celownicze - szkoda słów :evil: .
Lepiej kupić crosmanowską Chinkę, bo prosto ze sklepu, bez przeróbek będzie o niebo celniejsza od tego Ruskiego potworka i jeszcze na szkiełko zostanie parę złotych.
Wiatrówki różne