Steyr LG88

Wszystko co dotyczy wiatrówek CO2

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Steyr LG88

Post autor: Rlyeh »

Steyr LG 88

[center]Obrazek[/center]

Masa w przybliżeniu: 4,8 kg
Rok produkcji: 1989
Masa lufy, płaszcza lufy, osadzenia tunelu i tunelu: 1073 g
Masa drugiego ciężarka: 70 g
Masa trzeciego ciężarka: 217 g
Masa pełnego kartusza: 396 g
Masa modułu spustu: 278 g
Masa osady z przyległościami: 1550 g
Masa cylindra i bloku: 939 g
Masa dioptera z blendą: 234 g
Kaliber: 4,5 mm
Zasilanie: CO2
Magazynek: N
Szyna pod optykę: 11 mm
Szyna dolna (pas): jest - typ niemiecki
Typ: R

[center]Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
[/center]



[center]
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
[/center]

Hm, co by tu napisać. Może wady:
- bydlę jest ciężkie samo w sobie (akurat chodzi tu o to, że jest małe pole manewru jeśli chodzi o dołożenie albo zdjęcie dodatkowego obciążenia)
- liczba strzałów z kartusza to ok. 140 - sensownych (na oryginalnym, już nie produkowanym i zasadniczo bezużytecznym ze względu na wiek kartuszu miało ich być ok. 250 - wg instrukcji). Update: 32 g gazu starcza na bezproblemowe 120 + 30 (dwie konkurencje z próbnymi) strzałów.
- brak sprężyny odciągającej zamek przy otwarciu (takie tam przyzwyczajenie)
- podejrzewam że szyna na tunel to nie typowa jedenastka - mierzyłem tunel z Hammerlaka i nie dało się go dokręcić, za wąska szyna. Tematu nie zgłębiałem jednak.

Ciekawe rozwiązania to możliwość poluzowania mocowania tunelu i przekręcenie go o wybrany kąt, czym skontrować można własne użytkownicze przekaszanie karabinka. Szyna na optykę również ma tę opcję. Sama szyna ze względu na umiejscowienie i długość wymusza stosowanie typowych konstrukcji, podejrzewam że krótsze i bardziej kompaktowe dioptery byłyby po prostu zbyt daleko od oka.
Wykończenie sprzętu to "sand-blasted and after bluing", rzadko spotykane na wiatrówkach.
Narzekałem na kartusz - tu należy wyjaśnić, o co chodzi z oryginalnością. Otóż ten konkretny karabinek przeszedł w 2010 r. upgrade sposobu zasilania z CO2 na CO2, ale nowszego patentu - z pistoletu Steyra LP1. Produkcji starych kartuszy fabryka zaprzestała gdzieś w erze LG91, i Steyr musiał sobie jakoś poradzić z kwestią sprawnych karabinków do których nie ma zasilania.
Przemieliłem z tego egzemplarza coś około 1500 śrucin i jak do tej pory problemów nie napotkałem. No, poza jednym, pdf w załączeniu - ciekaw jestem czy ktoś zgadnie, co mam na myśli.

edit
Miałem okazję - we wrześniu 2014 r. - widzieć innego Steyra w akcji, był to też LG 88 ale w wersji starej, tzn ze starożytnymi kartuszami. Różnica sprawności między tymi karabinami była znaczna na korzyść mojego - tamten dosłownie pluł śrutem. Tak więc może i miał ponad 200 strzałów z kartusza, tylko były one strasznie niskoenergetyczne.
Ostatnio zmieniony 2015-04-18, 21:10 przez Rlyeh, łącznie zmieniany 4 razy.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Luźna , przestawiająca się ósemka ????
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Akurat nie, problem jest bardziej prozaiczny. Kończenie się dwutlenku ;) Na ostatniej tarczy widać spore różnice wysokości, a i tak co strzał to kręciłem na T. Zwyczajnie znowu zapomniałem dobić kartusz. Człowiek strzela, strzela, i o tym zapomina. To dziwne, bo to nie jest mój pierwszy sprzęt na CO2, ale z pistoletami to nie miałem takich atrakcji.
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

No to jeszcze przez co patrzę:

[center]
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek[/center]

Dość długa konstrukcja. Instrukcja obsługi uświadamia nas, że jedno kliknięcie to 0,025mm, przez co 20 kliknięć pozwala przeskoczyć pole na tarczy.
Wieżyczki ;) są resetowalne w pewnym sensie. Należy w tym celu odkręcić śrubki, którymi są przymocowane, i już można sobie zero ustawić.

Gwint pozwala na dokręcenie swego rodzaju sunshadera. Gwint od strony blendy pozwala na wkręcenie blendy regulowanej nowszej generacji.
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Rlyeh, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Po zobaczeniu pierwszych fotek, zastanawiałem się co to za cudaczna regulacja na spodzie dioptera ;)
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

Ur. pisze:Po zobaczeniu pierwszych fotek, zastanawiałem się co to za cudaczna regulacja na spodzie dioptera ;)
Ja też ;)
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Toż to pokrętło taktyczne...
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Od 21 maja 2013 do 31 grudnia 2014 oddałem siejrem 6750 strzałów ocenianych w ramach konkurencji kpn40 i 60 (czyli nie licząc strzałów próbnych, treningów i innego nieksięgowanego przemiału).