Lg200 w końcu

Wszystko co dotyczy wiatrówek PCP

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Irak
Posty: 242
Rejestracja: 2007-10-04, 22:10
Lokalizacja: Wrocław

Lg200 w końcu

Post autor: Irak »

Witam.

Pół roku temu postanowiłem zmienić Turka na coś przyzwoitego. Najpierw miał być Tx200, potem Hw98. Jeszcze później stwierdziłem, że lepiej kupię pcp, bo po co mam znów kombinować. Wtedy znowu Bsa S10, Hw100. W końcu stanęło na Waltherze LG200.
Udało mi się go zdobyć dzięki Andrzejowi Kliszewskiemu i JackowiB, którym dziękuję :).


Powiem tylko, że co Walther to Walther. Po pierwsze ergonomia osady. Druga spust cudo. O stabilności prędkości nawet nie wspomnę ;). Teraz czekam tylko na regulator 16j + sprężynki do zaworka i zbijaka. W tej chwili jest 7,5J. Jak postrzelam wrzucę tarczki, ale podejrzewam, że tego karabinka na nic nie zamienię, chyba że na Huntera (ale stopkę sobie zostawię).

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Na ostatnim zdjęciu widać stopkę po regulacji.

Tutaj stripiz. Prosta regulacja energi jedną śrubą którą widać na drugiej fotce.
Obrazek Obrazek
PFTA
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Fajnie jest mieć nowy karabinek, ale jeszcze fajniej nowy, wyczekany karabinek, po którym brakuje pomysłów co dalej.
Gratuluję.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

KbUr35 pisze:Fajnie jest mieć nowy karabinek, ale jeszcze fajniej nowy, wyczekany karabinek, po którym brakuje pomysłów co dalej.
Nie wiem czy to jest takie fajne :-?
Lepiej cały czas kombinować, zmieniać, dopasowywać, aż w końcu kiedyś...trafić tego jedynego. Ale i tak zawsze pozostaje myśl, a może to nie to, może poszukać jeszcze...
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
Maruda
Posty: 1197
Rejestracja: 2007-10-06, 17:12
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Tak. Apetyt rośnie w miarę jedzenia. :)
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Panowie nie jest sztuką z tej wiatrówki strzelić 10 na 15 metrów, sztuką jest trafić z Iża bez optyki do puszki na 40 metrów. Więc cieszcie się, bo jest czym, ale satysfakcji z 10 to bym nie miał. :mrgreen: :mrgreen:
guntuning.com
Awatar użytkownika
Ur.
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 4997
Rejestracja: 2007-10-01, 23:11
Lokalizacja: ...znowu YelonkY

Post autor: Ur. »

Daras.
Wiesz jaką sztuką jest rzucić śrutem w 10! na 20m tak, żeby przebił tarczę :D
Kiedy zaczynasz :P

Prawda jest taka, że jeśli strzelamy np. z FWB ;) 10x10m i raz poleci obok 10 (dużo tych dziesiątek jak na jeden post) to mamy pewność, że to nasza wina.
... z warzyw najbardziej lubię tytoń.
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

A co miałem napisać że im zazdroszczę, pewnie by chcieli, ale ich nie doczekanie hahaha.
guntuning.com
Awatar użytkownika
Maruda
Posty: 1197
Rejestracja: 2007-10-06, 17:12
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

A ja nikomu nie zazdroszczę. Straciłem apetyt.
Awatar użytkownika
Irak
Posty: 242
Rejestracja: 2007-10-04, 22:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Irak »

Aj wy marudzicie. Nie mam zamiaru karabinka zmieniać bo wątpię czy kiedykolwiek mu dorównam. Chodziło mi żeby kupić karabinek do trafiania, a nie do grzebania. Teraz tylko strzelać :).
PFTA
Awatar użytkownika
asterix
Posty: 515
Rejestracja: 2007-12-28, 22:58
Lokalizacja: Poznań

Post autor: asterix »

Gratuluję nowego strzeladła.Samych "10" życzę! :)
Troszkę sprzętu dmuchanego,troszkę dymiącego.
Awatar użytkownika
Irak
Posty: 242
Rejestracja: 2007-10-04, 22:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Irak »

Dodaję opis rozwiązania regulacji baki plus fotki. Regulacja może jest lekko upierdliwa za to do wykonania jest to proste. Myślę, że po fotkach wszystko widać.

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek

Chyba widać wszystko o co chodzi. Myślę, że warte zainteresowania bo też prosto wykonać. Można ustawiać bakę ukośnie.
PFTA
Awatar użytkownika
Irak
Posty: 242
Rejestracja: 2007-10-04, 22:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Irak »

To teraz po pierwszym strzelaniu. No całkiem przyjemnie. Tarczki żadnej nie strzeliłem bo za mocno wiało. Regulacja energii bardzo mi się podoba tutaj -> ustawienie na 7,8J zajęło bodaj 3 minuty ;). Zerowanie kolejne pięć (ale wyzerowałem mniej więcej bo za silno dmuchało). Co do strzelania z PCP właśnie o to mi chodziło -> rozstawiam pięć spinerów, siadam i sobie pykam. Widać czasem lecący śrut w lunecie. Jak jest zimno ciężko wyczuć drugi stopień w spuście (palce drętwieją). Wygląda, że nie będę zakładał tłumika, zdemontuję płaszcz, a lufę owinę tą folią do tuningu samochodów (nie pamiętam jak się nazywa). Ósemka prawdopodobnie też pójdzie do likwidacji.

Dodaję foty pokrowca od Dronga:

Obrazek Obrazek

A tutaj odzyskany śrut:

Obrazek
PFTA
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

To ja byłbym chętny na tę ósemkę...Tylko przy braku zdecydowania kolegi, to chyba długo potrwa :P Ale jak coś, a nie zdążę swojej przerobić, to wziąłbym chętnie...
EDIT
Właśnie takiej odpowiedzi się spodziewałem...
Ostatnio zmieniony 2008-02-25, 19:29 przez Cezar, łącznie zmieniany 1 raz.
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
Irak
Posty: 242
Rejestracja: 2007-10-04, 22:10
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Irak »

Tylko zanim ja to ściągnę to pewnie z pół roku minie ;|.
PFTA
Awatar użytkownika
onichimor
Posty: 608
Rejestracja: 2007-10-08, 11:07
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: onichimor »

Bardzo fajny pokrowiec. Wiela kosztuje ta przyjemność? I można by na dronga aktualny namiar poprosić? :)
HW-80ksd + DOT 4-16x42AO, QB78 Deluxe - UKRADZIONY PRZEZ MACIEJA BAJKOWSKIEGO Z PSEUDO SERWISU WIARUS, Crosman 1077 + Leapers Mini 4x32, a Swawolna uber alles!