Początki są zawsze trudne :)

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
mateo89
Posty: 17
Rejestracja: 2013-04-08, 15:40
Lokalizacja: śląsk

Początki są zawsze trudne :)

Post autor: mateo89 »

Witam serdecznie :)

Choruję na wiatrówkę od jakiegoś, czasu lecz zawsze odkładałem zakup. Przyszedł taki czas, że trzeba było by coś kupić :) Mam w sumie kilka pytań, iż budżet nie jest zbyt duży bo około 500zł to też będzie sprzęt wykorzystywany czysto rekreacyjnie z ukochana. Podstawowa zabawa jak strzelanie do tarcz, puszek, butelek nic specjalnego, żadne zawody itp jak na razie mnie nie interesują :) Tu też nasuwa mi się pytanie, związane czy w tym budżecie lepiej kupić pistolet czy karabinek ? Jeżeli miałby być to pistolet to raczej wykonany w całości z metalu, plastikowe zabawki nie wchodzą w grę. Wiem, że budżet nie jest jakiś specjalnie duży i wiem też, że karabinek w tej cenie to raczej będzie ciężko, ale może wspólnymi siłami, oraz waszą chęcią pomocy i wyrozumiałości dla nowicjusza, wybierzemy coś wspólnie :)
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Witaj,
Najtańsze rozwiązanie:

http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=103962

Sprzęt bezodrzutowy PCA i celny - zaleta: w komplecie z lupką. ;)

Następnie to sprężyny:

Hatsan 55S lub 90 (kolba polimerowa),
Crosman Remington Vantage.

Oba powyższe karabinki, polecam z Cekausa po przeglądzie.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
mateo89
Posty: 17
Rejestracja: 2013-04-08, 15:40
Lokalizacja: śląsk

Post autor: mateo89 »

Podany przez ciebie linka wymaga 30dniowej aktywacji na forum, więc jeśli to nie porblem podaj mi model tej wiatrówki :) Natomiast o hatsan troszkę czytałem najlepsza cena jakość. A co do mojego pytania co się lepiej sprawdzi do moich preferencji i ceny pistolet czy karabinek ? Zapomniałem dodać optykę z czasem dokupię bo te w zestawach nadają się tylko i wyłącznie do śmietnika :) Wszystkiego na raz nie można mieć :)
Zapomniałem dodać, że fajnie by było jakby sprzęt był dość celny i w miarę możliwości dość dobrej jakości.
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

mateo89 pisze:Podany przez ciebie link wymaga 30dniowej aktywacji na forum, więc jeśli to nie porblem podaj mi model tej wiatrówki...
Chodzi o Sharp Innova 4,5 mm - ten z linka jest z optyką i po przeróbkach, a więc cena atrakcyjna i od znanego usera. Jedyny feler - to pompowanie dźwignią 3-4 razy przed oddaniem strzału. Zaleta - brak odrzutu.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
mateo89
Posty: 17
Rejestracja: 2013-04-08, 15:40
Lokalizacja: śląsk

Post autor: mateo89 »

Dziękuję :) szkoda, że nie mogę zobaczyć ile kosztuje oraz opisu usera :) natomiast jeśli weźmie się pod uwagę mój budżet to chętnie bym celował w coś używanego, już dopieszczonego w każdym detalu niż nową chińską zabawkę za którą dam 400-500zł i kolejne 200 za dopieszczenie, raczej mija się to z celem :) A co sądzicie o pistoletach ?

Bardzo fajna oferta i po tuningu :)
http://allegro.pl/sharp-innova-1210-4-5 ... 54135.html
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Sharp to tzw pompka. Tzn trza się nieźle nadymać zanim się strzeli.
Powoduje to szybkie znudzenie sprzętem i strzelać się nie chce.
Mimo wszystko polecę "sprężynkę".
H55, H95, BMK 19, BMK 20 lub 30, a nawet ostatnio na "topie" Crosmana Vantage.
Iż 61 też jest godny uwagi. :)

PS. Spec tuningi z alle...shit'a natychmiast wymaż z pamięci. 95% to po prostu...
zwykły stolec...
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
mateo89
Posty: 17
Rejestracja: 2013-04-08, 15:40
Lokalizacja: śląsk

Post autor: mateo89 »

Bardzo zainteresowała mnie ta oferta http://cekaus.pl/pl/karabiny-sprezynowe ... nside.html lecz dziwi mnie to, że nawet po zalogowaniu wyskakuje mi, że minimalna liczba produktu to 4 czy to błąd czy też trzeba kupić 4 sztuki ? Natomiast nie ukrywam, że wersja 55 była by dla mnie idealna bo z drewna :) Co Panowie o moim wyborze sądzą ? A za jakiś czas dokupi sie lupkę :)
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Pewnie niedługo Przemek ( niejaki Hiszpan63 ), Tobie odpowie na wszystkie pytania związane z CEKAUSem, bo On to tam prawie nocuje :mrgreen:
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
Awatar użytkownika
krzysztof
-#Kustosz
-#Kustosz
Posty: 2008
Rejestracja: 2007-10-01, 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysztof »

Te cztery sztuki - to ilość jaka jest w sklepie.
Za tą cenę szukałbym używanej Hw30.
Jeśli chcesz kupić Hatsana to poluj na używanego, już po przeglądzie i poprawkach.
Krzysztof

Quackenbush i nowsze
Awatar użytkownika
mateo89
Posty: 17
Rejestracja: 2013-04-08, 15:40
Lokalizacja: śląsk

Post autor: mateo89 »

Właśnie na tej stronie z tego co dobrze zrozumiałem to ten hatsan jest juz po poprawkach ? No chyba, że źle zrozumiałem
Awatar użytkownika
Rzułf
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 371
Rejestracja: 2013-02-17, 01:44
Lokalizacja: Saska Kępa

Post autor: Rzułf »

mateo89 pisze:Właśnie na tej stronie z tego co dobrze zrozumiałem to ten hatsan jest juz po poprawkach ? No chyba, że źle zrozumiałem
Jeżeli Ultra, to znaczy że chłopaki w nim grzebali, ale czy poprawiony, to nie wiem, bo nie strzelałem z niepoprawionego :mrgreen: Ja od dwóch miesięcy pykam z tej dmuchawki i jestem bardzo zadowolony. Dwa tygodnie temu dokupiłem szkiełko. Szkoda, że nie jesteś z Warszawy, bo do Cekausa warto zajść osobiście - ja do dziś pamiętam pierwszą wizytę i uśmiech na gębie z jakim stamtąd wylazłem.

(Może być panie Przemku? Nie przesłodziłem? Będzie te 2500zł zniżki na ProSporta?)
Ot, żarcik taki se pozwoliłem zmontować... Wybaczta...
[center]
:mrgreen: TX 200 Mk3 + Bushnell Legend 5-15x40 AO :mrgreen:

:mrgreen: Silny jak lis, sprytny jak tur, szybki jak żółw :mrgreen:

Sygnatóra zastempcza.[/center]
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

mateo89 pisze:Bardzo zainteresowała mnie ta oferta
... zadzwonić telefonem 792 064 594 w godz. 10.00-18.00 ... ;) ... pogadamy ... :P
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
forestkorsze
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2430
Rejestracja: 2007-11-01, 00:54
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE

Post autor: forestkorsze »

Ja odniosę się do sharpa. Jestem zdania, że wcale nie trzeba się namachać pompką, kwestia wprawy i techniki.
Posiadam ów takiego, co prawda w polimerze, ale zasada identyczna. Z czystym sumieniem polecam ten karabinek.
Jest celny, nawet bardzo celny.
Karabinek podany w linku przez Cortez-a wart zakupu.
[scroll]# GAMO FALCON # SLAVIA 634#[/scroll]
Awatar użytkownika
mateo89
Posty: 17
Rejestracja: 2013-04-08, 15:40
Lokalizacja: śląsk

Post autor: mateo89 »

No to umysl mi się dziś trochę rozjasnil, dziękuję Panie Przemku. Decyzja już zapadła (: teraz troszkę zaoszczędzi i kupować. Także chciałem całej reszcie podziękować za rady, dziękuję :lol:
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

forestkorsze pisze:Ja odniosę się do sharpa. Jestem zdania, że wcale nie trzeba się namachać pompką, kwestia wprawy i techniki. Cortez-a wart zakupu.
Początkującego może to zniechęcić.
Mnie też by to wq... niemiłosiernie.

A że ubrałem to w takie słownictwo...
nic innego pod ręką nie miałem. :P
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)