BROWNING Buck Mark URX

Wszystkie typy wiatrówek sprężynowych

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

BROWNING Buck Mark URX

Post autor: Hiszpan63 »

Trafił do mnie celem przetestowania ...

Obrazek Obrazek Obrazek

W sumie typowa zabawka , na pewno nie tarczówka , a deklarowana prędkość początkowa śrutu 90m/s eliminuje ten pistolet z szeroko pojętej rekreacji ... nooo ... do destrukcji się na pewno z dwoma Julianami nie nadaje :/

A więc do czego ?? :roll:

A no ... do odstresowania w domu :idea: 2J wielkiej krzywdy nie zrobią , skuteczny zasięg to 6m (to odległość na której przy pomocy kolimatorka wystukałem jedną 9-cio milimetrową dziurkę w serii 10 strzałów z Geco Dynamit Nobel. Z otwartych niestety nie mogłem potestować , ponieważ w/w egzemplarz dotarł do mnie pozbawiony szczerbinki :-?

Ponieważ to sprężyna , to niestety kopie . Mimo niewielkiej energii i niewielkiej masy (680g) pistolet troszkę wierzga w dłoni i wyniki z jednej ręki nie sa powalające ... dla porównania z Łucznika wz. 70 da sie i na 10m i z przyzwoitym wynikiem .

A mimo to w mieszkaniu , bez "ściskania pośladków" można sobie popykać . Cicho i bez strachu o sąsiadów i domowników .

Po wyjęciu z pudełka pistolet niemiłosiernie trzeszczy przy naciąganiu . Konstrukcja znalowo -plastikowo - gumowa . Niby trwałości nie wróży , ale przy niewielkim obciążeniu elementów , obowiązkowemu uzupełnianiu smarów , wygląda , że pożyje sporo czasu.

Ten egzemplarz natychmiast został rozebrany wymyty i przesmarowany :! To w zasadzie obowiązek , bo oprócz przedziwnego smaru o konsystencji masła i totalnie nieprzywierajacego do metalu , nic tam nie smaruje .

Obrazek

Duże napięcie wstępne cieniutkiej sprężyny , dziwna uszczelka ze zderzakiem , maleńki tłok i praktycznie niewiele elementów , których polerka dałaby efekt tuningowania :/ Umarex po prostu przewidiał , że to ma tak działać i już .... zreszta cena też jest tak skalkulowana , że chyba nie opłaca się tego naprawiać . W Europie i USA cena tego pistoleciku oscyluje w granicach 50 dolarów. U nas dostępny jest od niedawna u Hexera , w cenie poniżej 200 zł.

Przy okazji , jest to prawie wierna replika pistoletu cal.22 o tej samej nazwie .

Obrazek Obrazek

Popykam jeszcze trochę ... zobaczymy , czy to zacznie nawalać . Póki co bardzo stabilnie trzyma prędkości .

Przed rozbiórką : 71.44 , 71.21 , 71.70 , 71.14 , 71.30 , 71.33 , 71.40 , 71.52 , 71.52 , 71.88 m/s .... 1,3 J ... :lol: :lol:

Po smarowanku : 86.55 , 86.75 , 86.82 , 87.12 , 86.92 , 87.02 , 86.71 , 86.64 , 86.82 , 87.00 m/s .... 2J ... :lol: :lol: exact 4,50 .

W pierwszych testach exact nie za specjalnie latał , KTK wogóle nie pasował , RS i JSB expres tak sobie . Za to najlepiej Geco , Sport i R-10 .... wyszło , że musi z płaskim łbem ... ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
DZIKIslupsk
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1180
Rejestracja: 2010-05-11, 18:16
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: DZIKIslupsk »

Całkiem fajny, ale jak dla mnie nic specjalnego. Za 200 zł można mieć nie wierzgającą plujkę z podobnym zasięgiem.
Bo zaczyna się zabawa...
CZ 550 Ebony Edition + Swarovski Z4i 2,5-10x56
ZH 304 + Zeiss 2,5-10x52
Iż 12
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

DZIKIslupsk pisze: nic specjalnego
... dokładnie ;) ... zbyt niskoenergetyczny , mało precyzyjnie wykonany , zaleta dla zbieraczy : ... niemal wierna kopia Browninga ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
KrzychoCO2
Posty: 32
Rejestracja: 2014-03-27, 22:42
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: KrzychoCO2 »

Witam,
a ja bym chciał na chwilkę odświeżyć temat...
Szukam prostego, w miarę lekkiego, łatwego w naciągu pistoletu sprężynowego - dla Żony i młodszego Brata.
W grę wchodzi TYLKO sprężyna, żadne PCP ani PCA. Do rekreacyjnego plinkingu i tarczowania, pewnie na max 10 metrów. Musi być łatwy w naciągu; HW 45 raczej odpada :mrgreen:

Czytałem powyższą opinię Pana Przemka, a także kilka - bardzo dobrych - opinii z forów zachodnich.

Pytanie do Was: czy - mając na względzie powyższe warunki - jest jakaś alternatywa dla Bucka Marka URX?

Z góry dziękuję za odpowiedzi i do usłyszenia!
KrzychoCO2
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

W zasadzie nie ma alternatywy . Jeżeli w grę wchodzi użytkowanie przez kobiety/dzieci , to jest to wystarczająco celny pistolet i bardzo prosty w obsłudze oraz bardzo łatwy w naciąganiu. Nawet bez specjalnego tuningu zapewnia niezłe wyniki .

Jakoś po roku użytkowania i kilku paczkach śrutu nie zanotowałem spadku energi .. nadal "bzyka" około 90 m/s , a w rękach płci przeciwnej na dystansie 9,5m da się ustrzelić i kapsla i szyszeczki ...

Zdjęcia sprzed dwóch tygodni .

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek

Obrazek Obrazek Obrazek
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
KrzychoCO2
Posty: 32
Rejestracja: 2014-03-27, 22:42
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: KrzychoCO2 »

Dziękuję za szybką odpowiedź!
Bardzo ważne - gdybym się zdecydował na zakup, czy pomógłby Pan i/lub Koledzy z forum poprzez wskazówki, jak go przed 1. strzelaniem samemu rozebrać, przesmarować i - o ile się da - stuningować? Aha, i na koniec także złożyć (przy użyciu wszystkich części) :mrgreen:

To prosta konstrukcja, ja też nie mam dwóch lewych rąk... ale nigdy nie rozbierałem i nie modyfikowałem wiatrówki. Stąd pomoc dla "świeżaka" byłaby nieodzowna :)

No i ostatnie pytanie: kupić u Kolegi Hexera czy polecacie jakieś inne źródła?
Pozdrawiam!
KrzychoCO2
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Wcale nie jest taki prosty w rozkładaniu :idea: ... na odległość niewiele da się wyjaśnić . Kup (może byc u Hexera ) i po prostu na początek postrzelaj zanim będziesz tuningował .
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
KrzychoCO2
Posty: 32
Rejestracja: 2014-03-27, 22:42
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: KrzychoCO2 »

Nie jest :(
Hm, a w relacji Mistrza Hiszpana wyglądało to tak prosto... :)
Proszę powiedzieć - czy bez rozebrania i przesmarowania przed 1. strzelaniem nie skróci się jego żywot?
Zastanawiam się, gdyż: "Ten egzemplarz natychmiast został rozebrany wymyty i przesmarowany :! To w zasadzie obowiązek , bo oprócz przedziwnego smaru o konsystencji masła i totalnie nieprzywierajacego do metalu , nic tam nie smaruje . " :?
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Przy tej energii nie wiele zniszczysz . Po częściowym rozebraniu będziesz miał dostęp do sprężyny , więc możesz uzupełnić na początek niewielką ilościa smaru molibdenowego . To powinno wystarczyć . Po dwóch-trzech paczkach śrutu , jak Cię najdzie , to rozbierzesz na atomy . A wtedy będziemy się martwili o pozostałości po składaniu ... :lol: :lol:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
KrzychoCO2
Posty: 32
Rejestracja: 2014-03-27, 22:42
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: KrzychoCO2 »

Pocieszające :)
Bardzo dziękuję. Przed zamówieniem upewnię się tylko raz jeszcze, czy Żona i Brat na pewno będą chcieli z tego strzelać. Nie będzie niespodzianki, ale cóż. Mnie się sprzęt podoba, ale na leżenie w szufladzie po prostu go szkoda...

Gdy tylko będę miał egzemplarz, pochwalę się.
Tymczasem raz jeszcze serdecznie dziękuję i do usłyszenia!

Krzycho CO2
KrzychoCO2
Posty: 32
Rejestracja: 2014-03-27, 22:42
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: KrzychoCO2 »

Witam,
a zatem - Browning Buck Mark URX dotarł do mnie!!! :mrgreen:
Wygląda bardzo przyjemnie i jest równie "macliwy" - miło się go trzyma w ręku, tzn. maca :lol:

Zamierzam zrobić według rady:
1) Częściowo rozebrać i uzupełnić smar w sprężynie;
2) Następnie postrzelać 1-2 paczki śrutu;
3) Potem rozebrać całkowicie, nasmarować co się da;
4) Zwalczyć atak paniki z powodu pozostałości pewnej liczby części;
5) Prosić o pomoc Pana Hiszpana63 :P

Pytanie nr 1: Co mam zrobić, aby się dostać do sprężyny?
Pytanie nr 2: Jaki i gdzie smar molibdenowy kupić?
Pytanie nr 3: Jaki śrut najlepiej się sprawdza do tego pistoletu?

Z góry dziękuję za dotychczasową i przyszłą pomoc!
KrzychoCO2
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Co do punktu 1 nie wypowiem się,ale...
2.Dostaniesz w każdym sklepie motoryzacyjnym,sklepach budowlanych praktiker,castorama,zwykły smar molibdenowy albo inaczej nazywany "do przegubów".
3.Na Twoje pytanie odpowiedział już Przemek (Hiszpan63) w pierwszym poście.
Hiszpan63 pisze:Za to najlepiej Geco , Sport i R-10 .... wyszło , że musi z płaskim łbem ... ...
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
KrzychoCO2
Posty: 32
Rejestracja: 2014-03-27, 22:42
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: KrzychoCO2 »

Witam,
dzięki za odpowiedź.
Wiem, że
3.Na Twoje pytanie odpowiedział już Przemek (Hiszpan63) w pierwszym poście.
Hiszpan63 napisał/a:
Za to najlepiej Geco , Sport i R-10 .... wyszło , że musi z płaskim łbem ... ...
... ale powyższa wypowiedź jest z listopada 2012 r. Z chęcią usłyszałbym aktualną opinię - może coś się zmieniło?
Pozdro!
KrzychoCO2
Awatar użytkownika
Michał
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2652
Rejestracja: 2009-08-25, 13:21
Lokalizacja: Katowice

Post autor: Michał »

Zgadza się ale brałbym pod uwagę już te marki śrutu które Przemek testował,jeśli się u Ciebie nie sprawdzą to wtedy szukałbym czegoś innego... :D ...po co robić sobie pod górkę.
A o rewolucji wśród śrutów też nie słyszałem. ;)
HW97 .177,Remington Summit .177,Lov2 .177,C 2240 .177-Walther 2x20,Colt 1911,Hatsan 135 .22,CP1-M .177,CP1 .177,SPA p10 .22
KrzychoCO2
Posty: 32
Rejestracja: 2014-03-27, 22:42
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: KrzychoCO2 »

Cóż, z chęcią bym je przetestował, ale we Wrocławiu nigdzie nie mogę znaleźć sklepu, który miałby je w ofercie :(
Wygląda na to, że zakupię śrut H&N Econ - to jedyny matchowy w sensownej cenie, jaki jest dostępny. Sprzedawca ma też matchowy śrut Browninga, ale chyba sobie odpuszczę ten produkt (nie znam go, po prostu).
A może ktoś wie, gdzie we Wrocławiu mają dobry wybór śrutów?
Pozdro!
KrzychoCO2