Co wybrać? 300 zł

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

tomsson
Posty: 3
Rejestracja: 2012-11-16, 20:37
Lokalizacja: Szczecin

Co wybrać? 300 zł

Post autor: tomsson »

Szanowni Państwo,

Na samym początku nie chciałbym, abyście potraktowali mnie z góry i kazali usunąć temat gdyż już zapewne nie jestem pierwszą osobą, która się pyta. Przyznaję się bez bicia, że nie miałem czasu na zapoznanie się z tematem, lecz będąc zielonym i tak ciężko mi zrozumieć niektóre fachowe określenia.

Wracając do sedna. Zamierzam kupić wiatrówkę, którą bym chciał od czasu do czasu postrzelać do tarcz na terenie za miastem. Nie będę uczestniczył w żadnych zawodach, ani tym bardziej, nie będę używał wiatrówki profesjonalnie (chociaż można to wywnioskować po cenie).

Poczytałem trochę tematów, w tym o B3, która urwała komuś kciuk i w sumie sam już nie wiem co powinienem sobie kupić.

Moje wymagania to przyzwoita celność z około 20 m. Nie chciałbym kupić wiatrówki, która ma 3 metrowego zeza :).

Myślę, że najlepsza dla mnie będzie wiatrówka sprężynowa, z dolnym naciągiem.

Na tej stonie:

http://www.wiatrowka.pl/jaka_wiatrowka.php

Polecają następujące 3 wiatrówki:

"Na łamach serwisu proponujemy trzy modele wiatrówek sprężynowych - Magnum, Norconia Germany ProTarget oraz Norconia Germany Professional Plus."

Jednak nie wiem czemu wyczuwam tutaj krypto reklamę, jak już zdążyłem wyczytać w encyklopedii wiatrówek, chińskich podróbek.

Cena np. ProTarget to 190 zł i do tego masa gratisów. Ta masa gratisów powoduje u mnie mieszane odczucia.

Kaliber jaki mnie interesuje to 4,5mm.

Prosilbym o konkretne propozycje.

http://allegro.pl/wiatrowka-hatsan-90-s ... 22923.html

To przekracza mój budżet, ale czy to jest czegoś warte? Kolba nie jest drewniana, nad czym ubolewam.

Poza tym, mam kilka innych pytań.

1. Czy raz wystrzelony śrut można użyć ponownie?
2. Jest jakiś artykuł opisujący konserwacje wiatrówek? Nie ukrywam, że majsterkowanie sprawia mi radość i jest to moje hobby.

Na tą chwilę, nie pamiętam o co jeszcze chciałem zapytać, w miarę przypominania sobie, będę uzupełniać.

Pozdrawiam
Tomasz
janekk4501
Posty: 14
Rejestracja: 2010-11-29, 08:11
Lokalizacja: Straszęcin

Post autor: janekk4501 »

TX HC BY HOGAN -DOT 4-16x42 na OP25C
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

tomsson pisze: Magnum, Norconia Germany ProTarget oraz Norconia Germany Professional Plus."
... nie , nie , nie ...
tomsson pisze:1. Czy raz wystrzelony śrut można użyć ponownie?
... nie ...
tomsson pisze:2. Jest jakiś artykuł opisujący konserwacje wiatrówek? Nie ukrywam, że majsterkowanie sprawia mi radość i jest to moje hobby.
... jak kupisz Hatsana , to jest kilkaset stron do poczytania na temat rozbiórki i konserwacji ...
janekk4501 pisze:http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=6362 . kupuj póki jest
.. dokładnie tak ... kupuj ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
janekk4501
Posty: 14
Rejestracja: 2010-11-29, 08:11
Lokalizacja: Straszęcin

Post autor: janekk4501 »

I jeśli ci radzi to Kolega Hiszpan63 , to już nie wahaj się ani chwili, najwyżej wyślesz(jakby się coś nie tak działo z nią ) do niego i nie poznasz już swojej wiatrówki- w pozytywnym znaczeniu słowa oczywiście ;)
TX HC BY HOGAN -DOT 4-16x42 na OP25C
tomsson
Posty: 3
Rejestracja: 2012-11-16, 20:37
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: tomsson »

Mam nadzieje, że nie będę żałować :)
janekk4501
Posty: 14
Rejestracja: 2010-11-29, 08:11
Lokalizacja: Straszęcin

Post autor: janekk4501 »

tomsson pisze:Mam nadzieje, że nie będę żałować :)
napewno nie będziesz żałował , i to z lunetką masz od razu :)
TX HC BY HOGAN -DOT 4-16x42 na OP25C
janekk4501
Posty: 14
Rejestracja: 2010-11-29, 08:11
Lokalizacja: Straszęcin

Post autor: janekk4501 »

tomsson pisze:Mam nadzieje, że nie będę żałować :)
no i jak ? Żałujesz ?
TX HC BY HOGAN -DOT 4-16x42 na OP25C