Tak kupujemy, Ale Co?

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

SandokanGliwice
Posty: 7
Rejestracja: 2012-11-05, 19:08
Lokalizacja: Gliwice

Tak kupujemy, Ale Co?

Post autor: SandokanGliwice »

Witam jeszcze raz!
Jako, że jest to jeden z pierwszych tematów jakimi rozpoczynam swoją przygodę na tym forum chciałbym prosić bardziej doświadczonych kolegów o pomoc.
Na zakup pierwszej wiatrówki mam już jakieś 800 zł. Chciałbym aby był to sprzęt dobrej jakości o raczej klasycznym wyglądzie, po rozmowie ze znajomym który także strzela zainteresowała mnie QB 78, i czegoś w tym stylu szukam klasyk zasilany CO2 12g i tu pytanie laika czy sprzęt zasilany CO2 ma dużą moc ?. Ponadto istotną kwestią jest także sam kaliber co lepiej wybrać 4,5 czy 5,5?. No i suma sumarum jaką wiatrówkę byście mi polecili.
Za wszelką pomoc dziękuję.
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Witaj,
Masz budżet 800 zł i chcesz się bawić w QB na CO2??? :shock: Za tę kasę kupisz dobrą sprężynę, o wiele lepszą i sprawniejszą energetycznie. Kaliber śrutu raczej 4,5 mm - jak chcesz dalej i taniej postrzelać w limicie. Szukaj dopieszczonych używek w działach K/S na różnych forach. Najwięcej bywa ich na iwebie.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
SandokanGliwice
Posty: 7
Rejestracja: 2012-11-05, 19:08
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: SandokanGliwice »

No tak ale martwi mnie te łamanie lufynp bo podejrzewam ,że może ją krzywić. byc moze się mylę? a moze lepszy od co2 boczny lub dolny naciąg? Chodzi mi o porządny i mocny sprzęt :)
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Jak nie urywasz klamek przy okazji otwierania drzwi i nie będziesz używał wiatrówki w charakterze łomu to lufy nie skrzywisz. W okolicy na pewno masz jakąś grupę strzelecką, podjedź do nich na strzelanie, przymierzysz się do kilku wiatrówek i coś zacznie w głowie świtać, a w długie jesienne wieczory poczytaj o HW, Dianie, Gamo, Slavii, Hatsanie, Webley'u, BMK 40, Air Arms TX 200, Prosport (część budżet przekracza, ale poczytać warto). Nie spiesz się , pośpiech jest ważny przy łapaniu pcheł.
Awatar użytkownika
Iperyt68
Posty: 62
Rejestracja: 2012-10-05, 07:31
Lokalizacja: Świętoszów

Post autor: Iperyt68 »

Święte słowa z ust kolegów płyną niczym anielska muzyka... . Sam jeden ze swoich karabinków nabyłem drogą kupna na iweb-ie. Natomiast chciałbym przestrzec, może nie tak, z większą dozą nieufności i rozwagi podchodzić do ofert na "popularnym serwisie aukcyjnym"! Z zakupem karabinka jak z kupnem nart - należy odwiedzić kilka wypożyczalni i popróbować czy lepsze slalomki, czy gigantki czy tourówki, a może free style (zakładam, że jeździć jako tako już umiesz). Ale dość tego narciarstwa. Czyli na początek sprawdzić co Ci pasuje, potem szukać raczej używanej "firmówki", jeśli chodzi o kaliber to 4,5mm.
Vivere militare est
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

SandokanGliwice pisze:byc moze się mylę?

...tak, mylisz się i to mocno...temat poruszany wielokrotnie, troszkę poczytaj i ...zapomnij przy tym budżecie o qb...
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

SandokanGliwice pisze:No tak ale martwi mnie te łamanie lufy...

Chodzi mi o porządny i mocny sprzęt :)
Powiem Ci, że koledzy strzelający z łamanych sprężyn od wielu lat, wystrzelili już tony śrutu i jeśli nie popełnili zwykłej głupoty podczas naciągania (banan), będą strzelali nadal. Dobry łamaniec niczym nie ustępuje bocznemu, czy dolnemu naciągowi, natomiast ładowanie śrutu przy optyce jest bardziej komfortowe. Najlepszy dowód na jakość takiego sprzętu - to I miejsce w HFT-2 na Tawerniakach 2012 kol. Red. Strzelał z łamanej HW-98. ;)
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

Dobrej klasy łamaniec nie ustępuje w niczym bocznemu czy dolnemu naciągowi. :) Łatwość i bezpieczeństwo ładowania śrutu jest zdecydowanie lepsze w łamańcach. Przy tym budżecie pomyśl o używanych HW30 (7-10J), HW50 (12-14J).

Gamo, Hatsany i Slavie - nie polecę bo nie miałem w łapkach, ale mają wielu fanów. W Cekausie zmieściłbyś się z budżetem na Hatsana 95 Ultra (710zł). Może pewnie też być 55 Ultra (550zł). I będzie nowe z gwarancją.

Ze staroci z czystym sumieniem polecam Anschutz 335 - ale trzeba by sprowadzić z Niemiec. Baardzo miodny karabinek i z dużym prawdopodobieństwem do niego wrócę kiedyś jeszcze. :)

Na Allegro jest jeszcze Webley Longbow - używany (powystawowy). Chcą nieco ponad tysiąć, ale może można ponegocjować bo już od bardzo dawna wisi i nie ma chętnych. :)



Na początek bez celownika optycznego jest taniej i na początek wystarczy. Jeśli z lupką to na początek bierz DOCa (Delta Optical Classic 3-9x40) - 350zł. DOC jak Ci się znudzi to łatwo sprzedasz.

Do wydatków dolicz na pewno śrut, pokrowiec (około 100zł), PKB i montaż do lupki (OP25C 160zł).
:-D
Awatar użytkownika
bastek_34_WALCZ
Posty: 455
Rejestracja: 2007-10-08, 19:01
Lokalizacja: Wałcz

Post autor: bastek_34_WALCZ »

http://tablica.pl/oferta/wiatrowka-lune ... f7915;r:;s: ten Hatsanik też w niezłej cenie, przypadkiem dziś trafiłem - w zasadzie w cenie lunety
Osiąganie zwycięstwa w zwykły sposób nie stanowi szczytu osiągnięć. Sun Tzu
SandokanGliwice
Posty: 7
Rejestracja: 2012-11-05, 19:08
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: SandokanGliwice »

a co sądzicie o tej 5 którą wybrałem kierując się osiągami i wyglądem? :

1. HATSAN 150TH
2. GAMO Whisper IGT
3. GAMO Shadow DX !
4. GAMO CF-X !
5. GAMO Socom TACTICAL

Przyznam szczerze że bardzo podoba mi sie Nr 1, 3, 4 jeśli chodzi o sam wygląd. a co ze stroną techniczną?
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Na temat Gamo się nie wypowiem - bo za mało miałem do czynienia z tymi karabinkami. Tu więcej powie kol. green_thunder lub Hiszpan.
Co do Hatsanów: daruj sobie na wstępie wszystkie modele pow. mod 95. Nie sprawdzają się w naszym limicie.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

SandokanGliwice pisze:a co sądzicie o tej 5 którą wybrałem kierując się osiągami i wyglądem? :

1. HATSAN 150TH
2. GAMO Whisper IGT
3. GAMO Shadow DX !
4. GAMO CF-X !
5. GAMO Socom TACTICAL

Przyznam szczerze że bardzo podoba mi sie Nr 1, 3, 4 jeśli chodzi o sam wygląd. a co ze stroną techniczną?
...z tych pięciu pewnie wolałbym tego:
http://www.akhobby.pl/index.php?a=opis&k=35&id=24

...doskonały spust, wyśmienite przyrządy celownicze (można pobawić się na początek z otwartych), za friko zmieniona sprężyna na dostosowaną do polskiego limitu, celność i jakość wliczona w cenę... ;) ...i te Twoje "osiągi" w tym przypadku prawdziwe ...
TommyT
Posty: 20
Rejestracja: 2011-10-12, 21:05
Lokalizacja: G-ce

Post autor: TommyT »

A kolega chce z optyką czy bez?
Bez optyki polecam poszukać używanej sprężyny (np. na iweb'ie). Oprócz modeli podawanych przez kolegów, ostatnio chyba był HW77 (ma otwarte przyrządy celownicze).
Większość nowych sprężynówek (i nie tylko sprężynówek), trzeba 'ucywilizować', czyli wykonać rodzaj przeglądu zerowego z mniejszymi lub większymi ingerencjami (zależy oczywiście od kasy i chęci). Więc jak kupisz używaną od kogoś kto juz to zrobił - jeden kłopot z głowy.
Moim pierwszym karabinkiem był Hatsan 55 którego cywilizował mi Alchemik.
Po takich zabiegach, na 100m powtarzalnie butla po oleju obrywała (optyka DOC) i to był szczyt możliwości strzelca a nie karabinka.
W 800 PLN spoko kupisz Hatsana 55, ucywilizowanego (lub go ucywilizujesz) i jeszcze będzie na optykę... :D
Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

Cortez pisze:Co do Hatsanów: daruj sobie na wstępie wszystkie modele pow. mod 95. Nie sprawdzają się w naszym limicie.
Chodzi o to, że są skonstruowane pod wyższe energie i skundlone do limitu 17J są niemrawe i ciężkie. Męczą się po prostu. Z 55/90/95/99 uzyskasz po tuningu (np. wersje Ultra) dobrą kulturę pracy i dużo frajdy ze strzelania. Więcej o Hatsankach możesz poczytać na e-tawerna.pl - to ich ulubione sprzęty i są tam tony opisów. Tylko czytać i się kształcić.
:-D
Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

Co by nie mówić kolega green_thunder ma rację. HW50 to chyba optymalny wybór. Tylko w tym budżecie musisz używanego poszukać.
:-D