IŻ 38 po renowacji i poprawkach - nada się dla nowicjuszki?

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

SardonicAlly
Posty: 8
Rejestracja: 2012-11-01, 15:39
Lokalizacja: okolice Krakowa

IŻ 38 po renowacji i poprawkach - nada się dla nowicjuszki?

Post autor: SardonicAlly »

Panowie z pewnością nie cierpią takich tematów, ale potrzebuję rady. Jest fajna okazja (350zł) http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=98332 i zastanawiam się czy wziąć, czy czekać aż pojawi się jakiś IŻ 61 albo Slavia 631? Z tego co wyczytałam na waszym forum takie właśnie modele bywają często polecane początkującym. I jeszcze jedno - czy jako niezbyt mocna kobita dam radę owego IŻa obsługiwać?
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Dasz radę. Jeśli stan faktyczny jest zgodny z opisem - to bierz.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
SardonicAlly
Posty: 8
Rejestracja: 2012-11-01, 15:39
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: SardonicAlly »

Dziękuję za odpowiedź ;) Trochę się jeszcze waham, bo sprzedający napisał "bez montażu", co znaczy że dostanę w paczce masę części z którymi będzie pewien lekki kłopot - wątpię, czy w komplecie używanego modelu jest instrukcja.
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

:mrgreen: "Bez montażu" do lunety - czyli bez tego, na czym ona siedzi.... :P
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Kolega napisał, że sprzedaje bez lunety i montażu, montaż to ta część która łączy karabinek z lunetą.
Piotrek był szybszy :mrgreen:
Ostatnio zmieniony 2012-11-01, 23:03 przez AdamWawa, łącznie zmieniany 1 raz.
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
SardonicAlly
Posty: 8
Rejestracja: 2012-11-01, 15:39
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: SardonicAlly »

Ok, jeden z moich głupszych tekstów, na pewno nie ostatni :P Dzięki za wyjaśnienie ;)
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

:D Nie ma czym się przejmować, lepiej zapytać niż tkwić w błędzie. ;)
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Moje zdanie na temat tej oferty jest takie:
Gostek też jakiś nowy na iwebie.
Ktoś go zna? Ktoś go widział?
Iżyk po tuningu. Zrobiony solidnie czy tak że wszystko spaprane? Też wielka niewiadoma...

Iżyki 61 niezbyt często się pojawiają. Nowe są w AK http://www.akhobby.pl/index.php?a=opis&k=39&id=86
Może jakie HW 30 się pojawi...

Jeszcze troszkę pomyśl i daj ogłoszenie. Jak się ktoś odezwie, pomożemy ocenić czy sprzedawca ok i sprzęt wart zakupu.
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Ja tez bym nie kupił ze wzgledu na klejoną szynę, poza tym cena nie jest jakaś rewelacyjna. Szykał bym oryginały bez przeróbek zadnych.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
mildot
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 590
Rejestracja: 2011-09-21, 14:55
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: mildot »

Podpowiem jeszcze Dianę 35 - tylko trzeba poszukać na egun.de. Jak będzie w niemieckim limicie 7,5J i przejdzie przegląd to sprzęt nawet dla wnuków zostanie bez dalszego grzebania. Poza tym lekki, składny i ładny. Klasą porównywalny z HW30.

Tylko cena: za Diankę trzeba by między 500-600zł wyłożyć. A mają po 40latek.
:-D
Awatar użytkownika
dzienciol007
Posty: 114
Rejestracja: 2007-12-29, 17:25
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: dzienciol007 »

Jak chodzi o Iża 61 to mogę załatwić nowego za 400zł + wysyłka.
Gamo Whisper IGT, Hatsan 85
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Mam na stanie Iż'a -38 w drewienku z naciętą szyną do montażu optyki. Jest własnością Kolegi z forum o nicku BAOBAB. z tego co wiem chce go sprzedać.

Kilka zdjęć iż'a
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

bonzoo pisze:Mam na stanie Iż'a -38 w drewienku z naciętą szyną do montażu optyki. Jest własnością Kolegi z forum o nicku BAOBAB. z tego co wiem chce go sprzedać.

Kilka zdjęć iż'a
O i tym tropem bym poszedł.
Diablik + Waver v10 2-10x38
SardonicAlly
Posty: 8
Rejestracja: 2012-11-01, 15:39
Lokalizacja: okolice Krakowa

Post autor: SardonicAlly »

Bardzo dziękuję wszystkim za pożyteczne wskazówki ;)
Ze względu na to co panowie piszą (nieoryginalna konstrukcja, niekoniecznie dobrze zrobiony, sprzedawca nowy, cena taka sobie) nie będę kupować tego IZa, do którego podałam link.

Niestety budżet jest taki jaki jest, max 350 na wiatrówkę, kolejne 50 na smar i śrut, dlatego muszę podziękować za ofertę nowego Iż61. Nowa wiatrówka, z tego co niedawno przeczytałam wymaga przeglądu, niekiedy wymiany pewnych elementów, musi się "dotrzeć" - a z tym sobie nie poradzę.

Oczywiście, Diana 35 byłaby świetna, ale w perspektywie paru lat, jak już zamęczę Iża i będę mieć większe oszczędności.

bonzoo:
Niestety zdjęcia się nie otwierają. Gdyby się otwarły, też nie miałabym nic merytorycznego do powiedzenia - mnie się generalnie wszystkie stare wiatrówki w drewnie bardzo podobają wizualnie ;) Chętnie bym kupiła, gdyby był gotowy do strzelania (po renowacji, bez przeróbek) i mieścił się w moim budżecie.

Zgodnie z sugestią dam ogłoszenie: w tutejszym dziale Bazar i na forum Broń. Na wszelki wypadek, bo jak sądzę panowie niechętnie sprzedają własnoręcznie dopracowaną broń w niedoświadczone ręce;)
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Powiem tobie i nie tylko ja zapewne że kupując od albo za pośrednictwem kolegi Bonzoo bubla nie kupisz. To sprawdzony solidny kolega. Pozostaje tylko dogadać sie co do ceny.
Diablik + Waver v10 2-10x38