pytanie do bardziej doświadczonych...

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
nieludzki
Posty: 6
Rejestracja: 2012-10-24, 19:58
Lokalizacja: kielce

pytanie do bardziej doświadczonych...

Post autor: nieludzki »

Witam, muszę -tak muszę :D -zakupić nowy sprzęt . zastanawiam się nad:Hammerli 850 AirMagnum SET kal. 4,5 mm; Czy mogę prosić Szanownych Kolegów o konsultację ?
Z góry dziękuję za pomoc
Pozdrawiam

nieludzki/bartek
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Witaj. Czemu zastanawiasz się akurat nad karabinkiem CO2? Czy wynika to z Twoich konkretnych przemysleń, czy po prostu podoba Ci się taktyczny design tego modelu? Biorąc pod uwagę cenę nowego (ponad 1700 zł) - zdecydowanie bym odradzał. W tym budżecie możesz kupić rewelacyjne karabinki sprężynowe (przy używkach z forum, nawet z optyką), lub dokładając trochę karabinek PCP z optyką lepszą, niż ta oferowana w wersji "SET". Napęd CO2 jest problematyczny - zwłaszcza w zimniejsze miesiące, a sam karabinek nie uchodzi za bardzo niezawodny.... ;)
Ostatnio zmieniony 2012-10-25, 13:08 przez Cortez, łącznie zmieniany 1 raz.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Nabuchodonozor
Posty: 183
Rejestracja: 2012-07-01, 19:36
Lokalizacja: Lubelskie

Post autor: Nabuchodonozor »

Za takie pieniądze jak mówi Cortez to zdecydowanie lepiej wybrać pcp (w tej cenie spokojnie AT44 + pompka) lub jakaś sprężynę. Napęd CO2 jest ok, jak ktoś ma kilka wiatrówek i pod warunkiem że kosztuje max 800zł, na główny i jedyny karabinek ja bym nie brał.
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Dokładnie. Najtańszy nowy karabinek PCP (AT-44) można kupić u sprzedawcy Luna 888 z Alle.. za 899 zł (jednostrzałowy) lub za 1199 zł (magazynek). Karabinki te na ogół wymagają poprawek pofabrycznych - ale można ich dokonać samemu (opisy na forach), lub zlecić to powszechnie znanemu nam specjaliście... :P Po przeróbkach możesz startować z niezłym skutkiem na zawodach HFT. Za 1200-1500 zł kupisz używki na forach dużo lepszych karabinków w bdb stanie technicznym. Do nabijania kartusza powietrzem potrzeba pompki (odradzam), lub butli o ciśnieniu roboczym 300 bar (używana 4/5 l za ok. 450 zł), oraz wężyka z manometrem za ok. 150 zł (zestaw do ładowania). Optykę kupisz już od 300 zł. I strzelasz.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

Miałem taki karabinek całkiem niedawno.
Kupiłem na all...... za 1000 zł w stanie fabryczny do tego miałem adapter na 2x12g butle i tłumik do tego jeszcze butle 88g więc cena nie zła zwłaszcza że nowy 1700 zł.
Zabawa bardzo przednia,fajne przeładowywanie typu mauzer , u mnie karabinek bezawaryjny,strzelany od 10-50 metra .
Celny składny,do rekreacji idealny w letnie miesiące.
Strzelanie nie jest tanie naprawdę stabilnych strzałów u mnie z dwóch 12 gramówek 35-40 .
Butle idą jak woda no i z racji magazynka śrut też.
Ale ogólnie wrażenia ze strzelania bardzo pozytywne.
Ja lubię strzelanie zimowe więc dla mnie nieodpowiedni.
Z racji tego ,że nie mam możliwości trzymania dwóch karabinków poszedł w świat i tylko dla tego.
Odpowiedni jako drugi trzeci karabinek w stajni jako solówka nie polecam bo przy niskich temperaturach tak naprawdę ze strzelania nici,chyba że masz jakieś ocieplane pomieszczenie do zimowego strzelania.


Obrazek

Obrazek
2pawel2pawel
Posty: 45
Rejestracja: 2012-06-17, 20:32
Lokalizacja: kuj pom

Post autor: 2pawel2pawel »

http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=326 ... cb55dc8d5e - mnóstwo informacji na temat tego karabinka.
Bawiłem się niedawno z Co2 ale to bardzo nieekonomiczne, a tym bardziej na butle 88g ;)
robfra
Posty: 124
Rejestracja: 2011-06-26, 17:36
Lokalizacja: Bojary

Post autor: robfra »

Bo karabinki CO2 zasilane nabojami 88g przerabia się na kartusze wielorazowe i ładowanie z gaśnicy śniegowej Wychodzi tanio, dużo strzałów i bardziej stabilnie. Nawet jak zimno.
Awatar użytkownika
jimi krewetka
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1082
Rejestracja: 2011-09-02, 21:15
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: jimi krewetka »

Też miałem AirMagnum 850 w drewnianej osadzie i do rekreacji bardzo miło go wspominam. Przy wahaniach/zmianach temperatury otoczenia dochodzi każdorazowo zerowanie lunety (o ósmej rano może być 12st.C, a o 13-ej np. 25st.C). Jeżeli ma być do strzelania w puszki na 25 metrów w ciepłych miesiącach to tak. I jako pierwsza wiatrówka polecam, bo zakładam, że Młodzież nie będzie chciała strzelać zimą i na 50 metrów do kapsli :)
Plus to fakt, że Tata wkręci zasobnik Co2, a Młodzież sobie śrucinki ładuje bezproblemowo i musi pamiętać tylko, aby przeładowania robić energicznie, żeby się ołów nie zaciął gdzieś po drodze w puszkę :)
Weihrauch HW 97 KT + Delta Optical Titanium 4-16x42 MD, Tanfoglio Witness 1911
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

A ja już niechciałbym karabinka na CO2, to (w/g mnie) napęd tylko do pistoletów. Dla młodzieży w sam raz jest Lonestar, CZ, lub podobny...koszty zakupu zbliżone, eksploatacyjnie taniej, przyjemności stabilnej więcej :lol:

(...piszę tak, bo miałem różne strzelby...)

Umów się np. z vox'em na Czerwonej Górze, dotkniesz paru karabinków...jest u nas na forum, zwykle na iwebie.
Awatar użytkownika
vox
Posty: 4
Rejestracja: 2012-05-11, 19:12
Lokalizacja: 34560

Post autor: vox »

Potwierdzam to co napisał wyżej green. Obserwuj na iwebie wątek "jakby co" w podforum "Kielecko-Radomska Grupa Strzelecka". Tam umawiamy się na strzelanie, na ogół w kamieniołomie na Czerwonej Górze. Będzie możliwość postrzelania ze sprężyn, bo aktualnie jest tylko jeden karabinek na co2 w rękach jednego z kolegów, QB78. Jakieś (tfu tfu) pcp też się znajdzie.

Miałem co2 i odradzam, w zimie kiepura, nie strzelanie. Lepiej kup sprężynę, tańsze użytkowanie, można strzelać cały rok w miarę stabilnie, będziesz pan zadowolony :mrgreen: :mrgreen:
K-RGS
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

...np. to: http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=98079 potargować się ;)
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

voxik - strzelasz tam tylko z HW-96? Czy z czegoś jeszcze????? :P

@green: wiedziałem... ;)
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Cortez pisze:voxik - strzelasz tam tylko z HW-96?
Barrrrrrrrrrdzoooooo ciekawe :lol:
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
bastek_34_WALCZ
Posty: 455
Rejestracja: 2007-10-08, 19:01
Lokalizacja: Wałcz

Post autor: bastek_34_WALCZ »

ciekawe pod jakimi jeszcze markami będzie produkowany ten AirMagnum

ps. pytanie do nielubiących CO, próbował już ktoś grzałki do lusterek w zimie ?
Osiąganie zwycięstwa w zwykły sposób nie stanowi szczytu osiągnięć. Sun Tzu
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

bastek_34_WALCZ pisze:pytanie do nielubiących CO, próbował już ktoś grzałki do lusterek w zimie ?
... ogrzewaczy chemicznych i benzynowych i raczej z wątpliwym efektem :/
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)