Mój nowy kulochwyt

Pomysł Rafała aby wrzucać tu nasze pomysły

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
forestkorsze
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2430
Rejestracja: 2007-11-01, 00:54
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE

Mój nowy kulochwyt

Post autor: forestkorsze »

Kupiłem za piątaka kawałek blachy i z nudów sklepałem coś takiego. Blacha o grubości 1mm , z tyłu są trzy blachy , więc raczej nie do przebicia.
No i stary spiner , który mam już pięć lat. Ci co byli na pierwszym zlocie być może pamiętają, był ustawiony na torze strzeleckim.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
[scroll]# GAMO FALCON # SLAVIA 634#[/scroll]
Awatar użytkownika
LocutusBorg
Posty: 585
Rejestracja: 2010-08-09, 11:02
Lokalizacja: Radom

Post autor: LocutusBorg »

Fajny :)
Ja mam pomysł na kulochwyt z obudowy zasilacza komputerowego, ale... jakoś nie mogę się zabrać za niego :) Teraz mnie zmobilizowałeś, więc w przyszłym tygodniu może coś sobie wreszcie skonstruuję.
Slavia 634 + PP 6x40
Awatar użytkownika
forestkorsze
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2430
Rejestracja: 2007-11-01, 00:54
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE

Post autor: forestkorsze »

Przed tym miałem właśnie zrobiony z zasilacza komputerowego , ale na środku przestrzeliłem blachy , otwór był już wielkości pięciozłotówki . Jakiś czas posłuży, ale nie za długo . Ten co teraz zrobiłem, to przypuszczam, że na długie lata.
[scroll]# GAMO FALCON # SLAVIA 634#[/scroll]
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

forestkorsze pisze: to przypuszczam, że na długie lata.
No , wygląda na pancerny , tak więc raczej długo posłuży ;)
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Gdybyś zrobił tylną ścianke pod kontem to wytrzymał by dłużej a tak pewnie podda się wcześniej niż przypuszczasz.
Diablik + Waver v10 2-10x38
miki
Posty: 194
Rejestracja: 2010-06-29, 12:20
Lokalizacja: Błonie

Post autor: miki »

Gdyby to była blacha 3mm, przynajmniej na tylnej ściance, to by posłużył. A te 3 x 1mm z okołolimitowej wiatrówki rozstrzelasz w miesiąc.

Dołóż, przynajmniej w okolicy "10" plaster solidniejszej blachy.
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

maximus pisze:Gdybyś zrobił tylną ścianke pod kontem to wytrzymał by dłużej a tak pewnie podda się wcześniej niż przypuszczasz.
W sumie Marcin ma dużo racji w tym co Ci doradza , przemyśl to sobie ;)

Obrazek
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
forestkorsze
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2430
Rejestracja: 2007-11-01, 00:54
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE

Post autor: forestkorsze »

Jak tego przestrzelę to zrobię sobie drugi z tylną ścianką pod kątem . Wcześniej miałem z zasilacza komputerowego i trochę wytrzymał, więc temu daję śmiało ze dwa a może i więcej lat.
[scroll]# GAMO FALCON # SLAVIA 634#[/scroll]
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Ja daje ołowianą wkładkę. Wcześniej kombinowałem z papierami, szmatami, etc., żeby ochronić tylną ściankę. Teraz śrut z kulochwytu zbieram do puszki, topię, odlewam płytkę i mam ochronę ściany, w przypadku kulochwytów "bez skosu" jest jeszcze dodatkowe zabezpieczenie przed rykoszetami.
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

witeg pisze:Ja daje ołowianą wkładkę.
Dokładnie , przetopiłem wcześniej wystrzelony śrut (ponad kilo uzbierałem ) i tak odlaną płykę dałem na spód kulochwytu , śrut wchodzi jak w masło :)
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

A ja w dalszym ciągu uważam, że najlepszym kulochwytem do tarcz, jest "plaster" grubości 5 cm miękkiego drewna o średnicy 30-40 cm. Jak jest już rozeschnięty, albo przeładowany ołowiem - to idzie do ognia. :P Obecnie mam sporo takich z olchy (specjalnie sobie pociąłem) i śrut wchodzi cicho, bez rykoszetów. Nawet w domu można z mocnego karabinu.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
forestkorsze
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2430
Rejestracja: 2007-11-01, 00:54
Lokalizacja: ŚWINOUJŚCIE

Post autor: forestkorsze »

To jest bardziej rozwiązanie dla tych, którzy mają swoje podwórko przy domu. Nie widzę jakoś tego, abym trzymał w domu plastry z pni drzew , a później jeszcze je targał w plecaku na rowerze :D

Jak na razie strzelałem do kulochwytu z gamonia, śrut nie rykoszetował. Zobaczę jak będzie się sprawował przy harnasiu.
[scroll]# GAMO FALCON # SLAVIA 634#[/scroll]
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

forestkorsze pisze:To jest bardziej rozwiązanie dla tych, którzy mają swoje podwórko przy domu. Nie widzę jakoś tego, abym trzymał w domu plastry z pni drzew , a później jeszcze je targał w plecaku na rowerze :D
DOKŁADNIE
Cortez pisze:A ja w dalszym ciągu uważam, że najlepszym kulochwytem do tarcz, jest "plaster" grubości 5 cm miękkiego drewna o średnicy 30-40 cm.
Masz takie możliwości a więc rozwiązanie optymalne :D
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
Grossus
Posty: 401
Rejestracja: 2009-03-21, 23:30
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Grossus »

Najlepszy kulochwyt jaki testuję to jest to: http://allegro.pl/kulochwyt-profesjonal ... 12032.html
Absolutnie nic nie odbija się, nie wylatuje. Z drewnem to tak różnie, nie raz strzelając do deski śruciny wracały się, a ze dwa razy trafiły mnie (energia znikoma, ledwo wyczuwalna przez ubranie). Po ponad 2 latach użytkowania tego kulochwytu mogę powiedzieć, że: po konkretnym ostrzeliwaniu, farba zaczyna odpryskiwać, ale nie jest to uciążliwe. Miejsca spawów są pokryte (tu się kompletnie nie znam na spawach więc wybaczcie niewiedzę) zabezpieczone takim metalem, nibyspawem, i on po trafieniu śrutem odpada. Jednak to dopiero po jakichś 2 latach się pokazało i w niczym nie przeszkadza. Kulochwyty (bo mam dwa) praktycznie cały czas są na dworze, jedynie to, że stoją pod dachem altany na działce u dziadków i lekko pokryły się nalotem z rdzy tam gdzie farba odprysnęła. Trzymają się dobrze. Złapany śrut trafia do pojemniczka. Były modele, które miały zatyczkę i można było łatwo czyścić, ale podobno ta zatyczka lubiła wypadać. Ja mam całe i jeśli raz na jakiś czas wyrzuca się śrut, to nie ma problemów. Raz nie chciało mi się i przez dłuższy czas nie czyściłem, to śruciny tak się posklejały, że musiałem śrubokrętem jak dłutem wydłubywać po kawałku grudki ołowiu. Także kulochwyt nie do zajechania, a przy w miarę regularnym czyszczeniu (przy naszym amatorskim strzelaniu weekendowym to raz na miesiąc) jest bezproblemowy.
http://www.wsststrzelec.pl/
"A teraz szybko zanim dotrze do nas że to bez sensu" - Król Julian
TommyT
Posty: 20
Rejestracja: 2011-10-12, 21:05
Lokalizacja: G-ce

Post autor: TommyT »

Mam taki sam - potwierdzam jego 'pancerność' i przydatność.
Przy czym mój stoi w piwnicy i na początku wepchnąłem do niego starą szmatę.
Teraz większość strzałów jest fajnie wytłumiona,
nic nie wylatuje na zewnątrz.
W porównaniu do mojego poprzedniego wynalazku z blachy, nawet blacha z kwasiaka 1,5mm po pewnym czasie robiła się wypukła (TX ma te swoje parę Julików :) )
Swojego zamówiłem w wersji cynkowanej. Jak na razie nic się nie dzieje...
Ostatnio zmieniony 2012-12-21, 07:25 przez TommyT, łącznie zmieniany 1 raz.