Gamo Compact (lub Gamo PR-45) czy Zoraki HP-01

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Ceer
Posty: 69
Rejestracja: 2012-10-15, 23:42
Lokalizacja: okolice Poznania

Gamo Compact (lub Gamo PR-45) czy Zoraki HP-01

Post autor: Ceer »

Przejrzalem watki, sadze jednak ze nie bede dublowal zadnego z tematow.

Sprawa jest wydaje sie prosta - po postrzelaniu przez kilka tygodni z nowonabytego Gamo PT-85, ktory mial dac namiastke broni palnej i porzadna frajde z zabawy, naszla mnie definiywnie ochota na cos, co bardziej powtarzalnie trafia nie tylko w puszki ale i w tarcze.

Po lekturze tego, co warto bylo przejrzec i pomocy kolegow na innych forach, wiem juz prawdopodobnie wokol czego mysli krazyc powinny.

Gamo PR 45 oraz Compact mialem dzis w sklepie w dloni. Robia dobre wrazenie, lecz jakby za krotki uchwyt dla mnie. Zaden z tych pistoli nie siedzi tak pewnie jak powinien, i jak siedzi np. PT-85. Troche mnie to zdziwilo, bo majac 185 wzrostu i prawie 100 kg wagi nie mam az tak poteznych zakonczen konczyn gornych... Moze to tylko przyzwyczajenie do PT-85, ktorego ostatnio zbyt wiele sciskam w dloni.

Mysle powaznie o Zorakim. Designem (choc to malo wazne) urzekl mnie od pierwszego wejrzenia, niestety:
1) nie mam mozliwosci polozyc na nim namacalnie lapska - w sklepach poza siecia go nie znalazlem
2) obawiam sie o jego niezawodnosc (trwalosc). Doszukalem sie wielu opinii wskazujacych na problemu ze szczlenoscia po kilku tysiacach (raczej dwoch niz dziewiwciu), powodujacych badz nierowna prace i spadek V poczatkowej, badz czasami niewystrzal.

Bylbym wdzieczny za wszelkie uwagi w ww. zakresie, lub cokolwiek innego co macie do napisania w temacie wyboru pistoletu do tarczy w cenie 500-1000.
(od razu zaznaczam, ze jakos tak nie ciagnie mnie do HW 40...)

Pozdrawiam!
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Jeśli to nie musi koniecznie wyglądać jak pistolet, to spróbuj za mniej niż 701 PLN wyrwać
http://allegro.pl/wyczynowy-pistolet-co ... 77121.html
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Zoraki jakoś nie bardzo do tarczy .. :/ ... za duży , za ciężki , źle wyważony ...
Gamo Compact ma regulowaną rękojeść i to jest właśnie po to by sobie dopasować . A nawet tu i ówdzie doszlifować ... pamiętaj , że do strzelania Ppn , zupełnie inaczej trzyma się pistolet i przyjmuje zupełnie inne postawy niż przy strzelaniu szybkim czy też z konstrukcji "wojskowych" ;)

Szukaj matchowych używek . Z budżetem 1000 zł masz do wyboru FWB 65,80 kilka Waltherów Co2 , które jeszcze długo będą lepsze niż Twoje umiejętności ....
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Ceer
Posty: 69
Rejestracja: 2012-10-15, 23:42
Lokalizacja: okolice Poznania

Post autor: Ceer »

Jak wskazałem w podtemacie, wolałbym jednak nowy sprzęt. Mam zerowe doświadczenie i wolałbym nie ryzykować nietrafionej inwestycji.

Zaciekawiło mnie to co piszesz Hiszpan o trzymaniu pistoletu przy strzelaniu do tarczy. Dotąd strzelałem z mojego Gamo P-85 z Blow Beckiem z dwurącz, w sposób "bojowy". Może istotnie to trzymanie jednorącz Gamo Compact, czy tez PR-45, powinno wyglądać tak jak to odczułem we własnej dłoni - czyli nie tak soczyście jak w P-85...

Tak na marginesie, pomarzyłem o udziale w Waszej lidze. Zrobiłem dziś przymiarkę i jest tak jak się spodziewałem. Pierwszy raz strzelałem "matchowo" z P-85 - jednorącz z wyprostowanej ręki. Wyniki są pożal się Panie Boże - z 10m z trudem zaliczam wszystkie 5 shotów w tarczy, zdarza się "czarne", ale co z tego skoro jeden z pięciu idzie parę cm od tarczy :oops:
Albo więc dłuuuuga droga przede mną (i dobrze, będzie co robic), albo jednak Blow Back - zwłaszcza najsilniejszy ponoć na rynku obecnie, a za taki uchodzi teraz P-85 - wybitnie nie nadaje się do jednoręcznego strzelania do tarczy.


No to pójdę sobie, co tak będę na tych 10m stał, pomyślałem, i poszedłem - cztery metry do przodu. Tutaj max wynik z 10 tarczek ppn 6m to... (.....fanfary!!!).... 26 pkt w pięciu strzałach w jednej tarczy :(

Zrobiłem test z podpórką, dwurącz, na "niby-wałku" domowej roboty - z 10 m 4 śruty miały skupienie ok.4cm kwadratowe, piąty poszedł gdzieś 4 cm w bok, ale to zapewne z mojej winy.
Czyli jakiś tam potencjał w broni jest :>
Trudno się jednak z tym Gamo zmuszać do strzelania ligowego, skoro ten pistol nie do tego był stworzony.
Szkoda, że tak małe zainteresowanie ligą, może ktoś z pistolem z BB chciałby porywalizować... dla funu i mozliwości progresu, nie po to by prezentować same "czarne dziury" ;)
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Albo więc dłuuuuga droga przede mną (i dobrze, będzie co robic), albo jednak Blow Back - zwłaszcza najsilniejszy ponoć na rynku obecnie, a za taki uchodzi teraz P-85 - wybitnie nie nadaje się do jednoręcznego strzelania do tarczy.
Raczej p-85 się nie nadaje. Bym powiedział że spust, ale w ręku nie trzymałem. A może przyrządy. Blow back jeśli jest po opuszczeniu lufy przez śrut, to nie ma nic do rzeczy. Ale w ramach eksperymentu możesz ćwiczyć strzelanie ppn6 czy 10 - jak gdzie kiedy na jakichś zawodach weźmiesz nieusportowiony pcz do ręki to będziesz dobrze przygotowany, przynajmniej psychicznie.
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Wiesz nie obraź się, ale teraz po prostu kup coś z pistoli nad którymi się zastanawiasz. Byle było na niego cię stać. Jeśli miałbyś możliwość postrzelania z Zorakiego i porównania z Gamoniem to byłoby najlepsze rozwiązanie, jeśli nie to po prostu kup na co cię stać i co się podoba. Możesz rzucić monetą , kostką, ciągnąć zapałki.....
Doszedłeś do etapu, w którym doradzanie przez innych staje się bez sensu i w którym sami siebie zaczynamy nakręcać robiąc z wyboru zabawki, jedną z życiowych decyzji. Piszę bo sam się na tym łapałem (łapię?), pewnie wielu innych też.
Za jakiś czas i tak pewnie wpadniesz na pomysł, żeby sprzedać ten, a kupić inny.
ems
Posty: 93
Rejestracja: 2010-09-22, 21:42
Lokalizacja: Kielce

Post autor: ems »

Dokładnie. Wybierz tego który ci się podoba. Strzelanie ma być frajdą a pistolecik ma zachęcać do korzystania z niego. Ja wybrałem Compacta i dla mnie jest OK. Doceniam w nim drewienko z regulowaną półką i w pełni regulowaną szczerbinkę. Ja jestem z niego zadowolony ale decyzja należy do Ciebie.
Najważniejsza jest zabawa. Ma być radocha. :)
Pozdrawiam.
Gamo Compact
Ceer
Posty: 69
Rejestracja: 2012-10-15, 23:42
Lokalizacja: okolice Poznania

Post autor: Ceer »

Temat wyboru zamknięty :)
Dziekuję wszystkim za rady i cierpliwość.


To jak się reguluje szerokość szczerbinki w Compakcie, bo w instrukcji nie napisali, a czarne pole zlewa mi się z przyrządami...? :>
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Ceer pisze:To jak się reguluje szerokość szczerbinki w Compakcie, bo w instrukcji nie napisali, a czarne pole zlewa mi się z przyrządami...?
... maleńka śrubka z lewego boku szczerbinki ;) .... bo "czarne" ma być nad przyrządami :P
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)