Korona lufy

Czyli co poprawiliśmy po fabryce

Moderator: Hiszpan63

Taghar
Posty: 44
Rejestracja: 2012-08-17, 18:40
Lokalizacja: Żywiec

Korona lufy

Post autor: Taghar »

Mam coś takiego na "końcu" mojego Crossmana Vantage
Myślałem o koronie, ewentualnie dociążeniu lufy, ale na samym początku zbadałem końcówkę pod lupą:


Obrazek korona?

Obrazek korona?

Zwróćcie też uwagę na zadziory na obwodzie plastykowego kołnierza muszki.

Czy samo zagłębienie "korony" jest wystarczające, bo rozumiem, że trzeba to wygładzić i zniwelować tą widoczną ostrą krawędź...

Teraz mam takie skupienie (tarcza średnicy 6,5 cm)

Obrazek
tarcze z 23m podparta pozycja stojąca
Crossman Vantage 4,5mm, PP 6x40
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Dobrze moim zdaniem to nie wygląda, już bym wolał wcale nie mieć i robić sam. Możesz oczywiście spróbować trochę zjechać tą " koronę " i wypolerować, ale osobiście to bym uciął kawałek lufy i robił od nowa, bo ta co jest! już dosyć głęboko jest robiona.
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
Awatar użytkownika
Jarecki
Posty: 1536
Rejestracja: 2010-09-12, 19:50
Lokalizacja: Miasto-Ogród Jelonek

Post autor: Jarecki »

Nie trzeba ciąć, wystarczy metoda na kulkę i papiery ścierne, można zacząć od gradacji 60.
Dwa Haenele, Kebab i coś krótkiego.
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

AdamWawa pisze: bo ta co jest! już dosyć głęboko jest robiona.
W sumie ona jest właściwie zrobiona ale brak totalny jej dopracowania ( jak to w hurcie) jak juz to tylko ją dopracować w prosty sposób , używająć freza kulistego i wirtarki , jeżeli masz tylko jakiekolwiek zdolności manualne to dasz sobie radę , wystarcay zakup FREZA KULISTEGO PALCOWEGO, przykładowo http://swiatnarzedzi.pl/pl/p/Frez-kulow ... -28725/495
Radzę zakupić frez o śrenicy 10-12 mm ;) on załatwi całość , bez szlifowania papierem :)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez januszmariusz, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Taghar
Posty: 44
Rejestracja: 2012-08-17, 18:40
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: Taghar »

Wolałbym nie ucinać, chyba tylko wyrównam i wypoleruję
No i obciążenie lufy zrobię.

A ta krawędź plastykowa?
Zjechać szeroko (jakbym wielką koronę robił) czy tylko wyrównać i zostawić tak ciasny otwór?
Crossman Vantage 4,5mm, PP 6x40
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Taghar pisze: ciasny otwór?
to sobie zarezerwóij, sam wiesz gdzie :lol:
Aby zrobić dokładnie koronę lufy to musisz zdiąć to plastikowe badziewie .
A jeżeli masz zamiar trolować zadająć wręcz dziecinne pytania to zostaniesz zbanowany :mrgreen:
Taghar pisze:No i obciążenie lufy zrobię.
A po co , była mowa o docićiązenu plastikpwej kolby ( w środku jest pusta) :shock: dotarło !!!
Ostatnio zmieniony 2012-10-07, 11:24 przez januszmariusz, łącznie zmieniany 1 raz.
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
robfra
Posty: 124
Rejestracja: 2011-06-26, 17:36
Lokalizacja: Bojary

Re: Korona lufy

Post autor: robfra »

Taghar pisze: Czy samo zagłębienie "korony" jest wystarczające, bo rozumiem, że trzeba to wygładzić i zniwelować tą widoczną ostrą krawędź...
Koronę masz symetryczną i wystarczająco zagłębioną.
Zdejmij plastikową muszkę i wygładź papierem ściernym na kulce łożyskowej 5-6mm.
Papier o gradacji min. 600 w górę. Czyli do 2000. Im drobniejszy tym wolniej, ale dokładniej.
Masz zniwelować tylko ten wąs dookoła korony. Nie możesz uszkodzić gwintu lufy. Poprawność wykonania sprawdzaj patyczkiem do uszu - wsuwasz i wysuwasz przez koronę. Może iść z oporem, ale nie może się strzępić na koronie (zadziory).
Taghar
Posty: 44
Rejestracja: 2012-08-17, 18:40
Lokalizacja: Żywiec

Re: Korona lufy

Post autor: Taghar »

robfra pisze:
Taghar pisze: Czy samo zagłębienie "korony" jest wystarczające, bo rozumiem, że trzeba to wygładzić i zniwelować tą widoczną ostrą krawędź...
Koronę masz symetryczną i wystarczająco zagłębioną.
Zdejmij plastikową muszkę i wygładź papierem ściernym na kulce łożyskowej 5-6mm.
Papier o gradacji min. 600 w górę. Czyli do 2000. Im drobniejszy tym wolniej, ale dokładniej.
Masz zniwelować tylko ten wąs dookoła korony. Nie możesz uszkodzić gwintu lufy. Poprawność wykonania sprawdzaj patyczkiem do uszu - wsuwasz i wysuwasz przez koronę. Może iść z oporem, ale nie może się strzępić na koronie (zadziory).

Dzięki, tak zrobię, mam nadzieję, że uda mi się zdjąć ta muszkę:)


P.S. Ciebie januszmariusz pominę milczeniem...:(
Crossman Vantage 4,5mm, PP 6x40
Awatar użytkownika
DoktorPio
Posty: 195
Rejestracja: 2008-09-01, 19:52
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: DoktorPio »

Wydaje mi sie że z tą koroną tragedii nie ma gorsze widziałem ! Wystarczy ją dopracować, ja to robię frezem kulowym ręcznie a następnie frez wkręcam w wiertarkę i na ten frez zakładam drobny papier wodny 300-600 i włączam lewe obroty i uzyskuję koronę wypolerowaną na lusterko :)

Obrazek
HW 100S FSB 4-16X50
HW 97K 3,5-10x40
AirArms ProSport 4-12x40
BSA Lightning XL 3-9x40
robfra
Posty: 124
Rejestracja: 2011-06-26, 17:36
Lokalizacja: Bojary

Re: Korona lufy

Post autor: robfra »

Taghar pisze: Ciebie januszmariusz pominę milczeniem.(
A szkoda, bo Janusz podał najlepsze narzędzie do zrobienia korony. Nie tak tanie i dostępne jak papier ścierny, ale najlepsze. Frezem wychodzi szybko i pewnie - wiertarka lub skręcarka i delikatnie i powoli. Papierem długo i potrzeba większej wprawy. Trudniejsza do zdobycia może się okazać kulka od łożyska niż ten frez.
Taghar
Posty: 44
Rejestracja: 2012-08-17, 18:40
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: Taghar »

Ja mam coś takiego

Obrazek

po zdjęciu muszki było lepiej widać:

Obrazek
Obrazek

A tutaj zaraz po wyfrezowaniu i papierze 600:
Wygładziłem też czoło lufy

Obrazek
Obrazek


Jeszcze drobniejszym pociągnąć ?
Crossman Vantage 4,5mm, PP 6x40
Awatar użytkownika
Apetizer
Posty: 484
Rejestracja: 2010-07-25, 21:01
Lokalizacja: Stare Babice

Post autor: Apetizer »

Taghar pisze:Jeszcze drobniejszym pociągnąć ?
Strzel takie same tarczki- zobaczysz czy skupienie się poprawiło. wtedy będziesz wiedział czy dłubać jeszcze czy już starczy.
Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechna pogardę - Niccolo Machiavelli
Było lub jest:
Lider B1, Hatsan85,Hatsan90,Slavia634,Hw95,Diana34, Slavia630, BMK19,Slavia 630, Hw30mII
Taghar
Posty: 44
Rejestracja: 2012-08-17, 18:40
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: Taghar »

No tak planowałem (dlatego te tarczki do porównania) , ale się rozlało jak z konewki:/
A na tym dystansie (23 m) to tylko plener...więc muszę poczekać.
Jak na razie to więcej z tą wiatrówką siedzę w domu i dłubię niż strzelam, ale frajda jest z jednym i z drugim :mrgreen: :)

Jak będę miał tarczki to wkleję tutaj.
Crossman Vantage 4,5mm, PP 6x40
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Wydaje się że korona jest przestawiona na dół i lekko w prawo, tak przynajmniej wygląda na zdjęciu.
guntuning.com
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Taghar pisze:P.S. Ciebie januszmariusz pominę milczeniem
a szkoda bo dużo tracisz :P
robfra pisze:A szkoda, bo Janusz podał najlepsze narzędzie do zrobienia korony. Nie tak tanie i dostępne jak papier ścierny, ale najlepsze. Frezem wychodzi szybko i pewnie - wiertarka lub skręcarka i delikatnie i powoli.
Robercie dokładnie tak jak piszesz .
DoktorPio pisze: ja to robię frezem kulowym ręcznie a następnie frez wkręcam w wiertarkę
To wszysko na ten temat .
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40