Pistolet do strzelania tarczowego

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Afro
Posty: 16
Rejestracja: 2012-09-01, 20:23
Lokalizacja: Legionowo

Pistolet do strzelania tarczowego

Post autor: Afro »

Z broni palnej strzelam w miarę regularnie od marca (czyli raz na tydzień). Dokąd strzelałem na 12,5 m z bocznego zapłonu (margolin) to skupienie czy dziurkowanie czarnego pola w tarczy nie było problemem, odkąd przesiadłem się na 25 metrów zaczęło się "rozpylanie" (raczej to nie wina przyrządów bo skupienie jest zerowe, przestrzeliny na całej tarczy) na tarczy, co jest tego przyczyną nie wiem, może zła praca spustem czy "drżące ręce". Tak sobie pomyślałem, że może tutaj dobrym uzupełnieniem treningu by był zakup wiatrówki do 300 zł i codzienne strzelania do tarczy w domu (ekonomia) jako uzupełnienie treningu z bronią palną. Wiatrówka nie musi być dokładną repliką czy mieć blow black ;) Bo repliki w postaci gładkolufowego Skifa 3000 czy Walthera PPK/S już posiadam ale to dobre do puszek na grillu. Pod uwagę biorę głównie:
1. Crosmana 357
2. Crosmana 2240
3. Lov(a) 21

Co będzie najlepszym wyborem? ;)
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Margolin.
I o ile nie strzelałeś z tych 12,5 m do tarczy mniejszej niż do kbksu, to nie widzę w "nagłym" pogorszeniu skupienia nic dziwnego.
A jako ppn kup sobie Lova (jak nie zajeździsz to sprzedasz za 3/4 ceny). Jak zaczniesz żałować na kapsułki, to kupisz jakąś sprężynę albo PCA.
Afro
Posty: 16
Rejestracja: 2012-09-01, 20:23
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Afro »

Margolina chętnie kupię...jak będę miał kwity wyrobione :mrgreen: Tarcza nie była karabinowa pod kbks, klasyczna duża tarcza pistoletowa. Czyli Lov będzie celniejszy od Crosmana 2240? Bo w crosie kusi wykonanie z metalu, łatwy tuning i...szmoc :oops:
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Afro pisze:Czyli Lov będzie celniejszy od Crosmana 2240?
Będzie celniejszy , a do tego ze względu na dobrze wyprofilowany chwyt , istnieje podobieństwo do Margolina . Bo to w końcu ma być trening czy rozpierducha ???
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Afro
Posty: 16
Rejestracja: 2012-09-01, 20:23
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Afro »

Oki, czyli podsumowując w tej cenie i do tego celu Lov 21 będzie najlepszym wyborem? ;) Jaki śrut będzie do niego dobry? Mam całe pudełko czegoś takiego:

LINK
Będzie dobry czy za ciężki?
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Jeśli masz całe pudełko, to... je wystrzelaj. Później będziesz się martwił.
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Afro pisze:Oki, czyli podsumowując w tej cenie i do tego celu Lov 21 będzie najlepszym wyborem? ;) Jaki śrut będzie do niego dobry? Mam całe pudełko czegoś takiego:

LINK
Będzie dobry czy za ciężki?
Na jaką odległość chcesz strzelać ? Moim zdaniem, to trochę loteria ze śrutem, bo każda lufa inny śrut lubi, na 6m może nie być różnicy ( lub nie duża ) , a na 15- 20m, no cóż, sam musisz próbować. Ja strzelam słabo i do tego na dziwnym dystansie ( 50m ) i z tego co widzę mnie na moje umiejętności KTK spokojnie starcza :mrgreen:, a i w lidze też z niego strzelałem.
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
Afro
Posty: 16
Rejestracja: 2012-09-01, 20:23
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Afro »

Myślę, że "odpowiednikiem pneumatycznym dla oka i rąk" dla tarczy pistoletowej na 25 m będzie tarcza do ppn i dystans 10 metrów :)

Ps. Ja z pistoletu słabo nie strzelam...tylko fatalnie, to chyba odpowiednie określenie :lol: :oops:
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Moim zdaniem powinieneś zrobić tak: kupić spluwę, wyzerować, na śrucie który posiadasz, sprawdzić skupienie na 10m ( zamocowany pistolet w imadle ), jak będzie rozrzut, kupić tester śrutu, jak wpadniesz na Bemowo to KTK trochę Tobie odsypie- może się nada :mrgreen:
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Tak po prawdzie, to chyba przespałeś LOVa na beżowym. Za 150zł miałbyś dylemat z głowy, a jak by nie podpasował, bez straty byś odsprzedał. Z resztą zapytaj się może jeszcze nie poszedł.
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

witeg pisze:Tak po prawdzie, to chyba przespałeś LOVa na beżowym. Za 150zł miałbyś dylemat z głowy, a jak by nie podpasował, bez straty byś odsprzedał. Z resztą zapytaj się może jeszcze nie poszedł.
Jeśli masz na myśli LOV-a z tego ogłoszenia na iwebie, to służył dokładnie do tego samego.
Kolega Sławek kupił go do treningu, bo głównie tłucze z palnej na społemowskiej strzelnicy.

http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=96266

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Afro
Posty: 16
Rejestracja: 2012-09-01, 20:23
Lokalizacja: Legionowo

Post autor: Afro »

Kurde czyli rzeczywiście przespałem :/ Swoją drogą jeśli ktoś "doświadczony" bierze pod trening pod palną to chyba będzie dobry wybór :mrgreen:

Ps. Przy ppn jest dopuszczalne strzelanie z 2 rąk?
AdamWawa pisze:Moim zdaniem powinieneś zrobić tak: kupić spluwę, wyzerować, na śrucie który posiadasz, sprawdzić skupienie na 10m ( zamocowany pistolet w imadle ), jak będzie rozrzut, kupić tester śrutu, jak wpadniesz na Bemowo to KTK trochę Tobie odsypie- może się nada :mrgreen:
mam pistola wkręcić w takie klasyczne imadło? :mrgreen: pytam bo ja nie techniczny jestem :oops:
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

W PPn dopuszczone jest strzelanie z jednej ręki, bez usztywnień na nadgarstku: http://puchar.nasze-wiatrowki.pl/?page_id=98

Z dwóch rąk można strzelać sylwetki, czyli Silhouettki: http://bron.iweb.pl/viewforum.php?f=117

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Afro pisze: mam pistola wkręcić w takie klasyczne imadło? :mrgreen: pytam bo ja nie techniczny jestem :oops:
Dokładnie, tylko na szczęki imadła daj jakieś podkładki, żeby nie porysować pistoletu.
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Ja nie wiem czy koniecznie konieczne jest wkręcanie tego pistoletu w imadło. Co by nie wrzucił z płaską główką, to będzie leciało mniej więcej tak jak trzeba. Dobieranie śrutu jeszcze zanim się człowiek zacznie mieścić w czymśtam jest dobre, ale tylko do pisania recenzji, testu itd.