Optyka do Crosmana 2240

Moderator: Hiszpan63

Yarek
Posty: 23
Rejestracja: 2012-07-21, 14:52
Lokalizacja: Janów Lubelski

Optyka do Crosmana 2240

Post autor: Yarek »

Witam
Zdecydowałem się na napisanie postu. Mój problem tkwi w dioptriach, innymi słowy noszę okulary i strzelając na dystansie 10 m prawie nie widzę tarczy. Do tego niespecjalny system celowania w moim nowym 2240. Zaczynam myśleć o zmianie tego, znajomy radzi kolimator, ale on nie przybliża więc nadal będę na wyczucie strzelał (chyba, nie używałem nigdy kolimatora). Znalazłem też ofertę lunety, tylko czy warto? Co sądzicie o moich dylematach?
Acha link do lunety: LINK , niepokoi mnie rodzaj mocowania, czy podłączę ją do kostek crosmana (które też musiałbym zakupić).
Pozdrawiam Jarek
---
Crosman 2240 + LunetaLuzem (na razie)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Na 2240 maiałem właśnie taką lupkę (nie ma większego wyboru, chyba jeszcze jakaś bsa), zamocowaną na kościach kupionych w Militariach. Wystarczała w 100%, też noszę optykę na nosie (+). Tyle tylko, że zobaczysz, jak Ci się ręka trzęsie, można to porównać z włączeniem dużego zoomu w kamerze 8-)
Kupuj śmiało. Obrazek
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Są do kupienia kolimatory które dają przybliżenie x2 to też jakaś alternatywa. A jak bym miał kupować kości do crosa to wolał bym dołożyć troszkę i zamówić u M.J zamek z szyną.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

...przy wadzie wzroku trzeba widzieć coś więcej, niż kropkę...w/g mnie nie warto robić z crosa skarbonki, bo można za włożoną kasę kupić od razu coś bardziej zaawansowanego...z zamkiem fabrycznym w moim nic się nie działo, to przerost formy nad treścią, na zasadzie: "co by tu jeszcze..."
Awatar użytkownika
piotrpek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 519
Rejestracja: 2008-02-05, 19:18
Lokalizacja: Wrocław okolice

Post autor: piotrpek »

Yarek pisze:Mój problem tkwi w dioptriach
jak duży problem. na "-" czy na"+" . Ja mam na -3.5 i też myślałem o optyce ale ostatnia korekta szkieł dała poprawę. Wyraźniej widzę przyrządy a tarcza jest ok :)
Crosman 3576, 2xŁucznik KL.170, PRO77, Lider S-9, Sharp Innova 1210+Delta 3-9x40
Yarek
Posty: 23
Rejestracja: 2012-07-21, 14:52
Lokalizacja: Janów Lubelski

Post autor: Yarek »

green_thunder pisze:Na 2240 maiałem właśnie taką lupkę (nie ma większego wyboru, chyba jeszcze jakaś bsa), zamocowaną na kościach kupionych w Militariach. Wystarczała w 100%, też noszę optykę na nosie (+). Tyle tylko, że zobaczysz, jak Ci się ręka trzęsie, można to porównać z włączeniem dużego zoomu w kamerze 8-)
Kupuj śmiało. [url=http://images35.fotosik.pl/1553/b3b15fc5738415cd.jpg]Obrazek[/URL]
Witam
A jak z mocowaniem było? Bo kości do 2240 są z szyną 11 a przy lunecie jest montaż W... Jeszcze jedna przejściówka potrzebna?

PS A na nosie mam -4 i ponoć tak ma być. Być może za ciemno mam na mojej strzelnicy, musze nad tym popracować.
---
Crosman 2240 + LunetaLuzem (na razie)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Jak widać na zdjęciu (nakładki od <darasa>), tani montażyk, bo niewiele tam trzeba...
Awatar użytkownika
piotrpek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 519
Rejestracja: 2008-02-05, 19:18
Lokalizacja: Wrocław okolice

Post autor: piotrpek »

Yarek pisze:PS A na nosie mam -4 i ponoć tak ma być. Być może za ciemno mam na mojej strzelnicy, musze nad tym popracować.
Proste pytanie - możesz czytać w tych okularach?
Crosman 3576, 2xŁucznik KL.170, PRO77, Lider S-9, Sharp Innova 1210+Delta 3-9x40
Yarek
Posty: 23
Rejestracja: 2012-07-21, 14:52
Lokalizacja: Janów Lubelski

Post autor: Yarek »

piotrpek pisze:
Proste pytanie - możesz czytać w tych okularach?
Niestety, coraz trudniej mi to idzie, muszę zdejmować okulary żeby mieć komfort na bliską odległość.
---
Crosman 2240 + LunetaLuzem (na razie)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Panowie - strzelcy w okularach mają duży dyskomfort, jeśli chodzi o pistolety (ja też mam optykę na nosie). Co jakiś czas kupuję jakiś pistolet, ale bardzo prędko już tylko go oglądam i przecieram...lupa mi nie odpowiada, z otwartych na nieciekawe odległości, często na wyczucie...nic, cholera, nic nie da się zmienić (+3,5 bliż, +1,5 dal).
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

green_thunder pisze: cholera, nic nie da się zmienić (+3,5 bliż, +1,5 dal).
Dokładnie mam tak samo i bardzo mnie to wk....a :cry:
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

januszmariusz pisze:
green_thunder pisze: cholera, nic nie da się zmienić (+3,5 bliż, +1,5 dal).
Dokładnie mam tak samo i bardzo mnie to wk....a :cry:
...no, a z przystawienia nie lubię... :evil:
Awatar użytkownika
Maruda
Posty: 1197
Rejestracja: 2007-10-06, 17:12
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

To jest nas już trzech :(
Yarek
Posty: 23
Rejestracja: 2012-07-21, 14:52
Lokalizacja: Janów Lubelski

Post autor: Yarek »

Oj więcej, więcej...

Ale do rzeczy, czekam na odpowiedź kolegi darasa ws mocowania i chyba kupie lunete, chociaż ostatnio zrobiłem parę czynności które poprawiły mi skuteczność. Przede wszystkim troszkę ustawiałem szczerbinkę i pistolet stał się trochę bardziej powtarzalny, poza tym okazało się że strzelałem do tarcz gdzie 10tka ma średnicę 6mm itd, więc moje osiągnięcia były żenująco słabe. Do tego niedaleko tarczy jest punk świetlny który mi w twarz świecił, co też utrudniało. No a poza tym wyrabiam wyczucie broni i dziurkuje płyty meblowe.

Obrazek
---
Crosman 2240 + LunetaLuzem (na razie)
Awatar użytkownika
piotrpek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 519
Rejestracja: 2008-02-05, 19:18
Lokalizacja: Wrocław okolice

Post autor: piotrpek »

Yarek pisze:Niestety, coraz trudniej mi to idzie, muszę zdejmować okulary żeby mieć komfort na bliską odległość.
To tak się zaczyna i wtedy ostrość, na wyciągniętą rękę, na przyrządy jest kiepska.
Sprawdzałeś czy drugim okiem lepiej widzisz? Bo czasami okuliści mają tendencję ustawiania szkieł tak aby słabsze oko trochę się wysilało - efekt na to oko w okularach gorzej widzimy.
Jestem praworęczny i prawooki, a prawe mam słabsze, na lewe jeszcze widziałem znośnie szczerbinkę i muszkę, teraz po korekcie szkieł prawego oka usunięto to niedoszacowanie jest ok :)
Crosman 3576, 2xŁucznik KL.170, PRO77, Lider S-9, Sharp Innova 1210+Delta 3-9x40