HATSAN 90 - co ulepszyć

Wszystko co dotyczy naszych dmuchawek

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

technik
Posty: 36
Rejestracja: 2012-02-03, 18:56
Lokalizacja: Strzyżów

HATSAN 90 - co ulepszyć

Post autor: technik »

Witam.

Mam od dłuższego czasu Hatsanika 90 z systemem SAS, spustem qattro trigger i lunetką Leapers 3-9*32AO.

Chciałem się troszkę pobawić i go "stuningować".
Mam takie pytanko: co warto w nim zmienić aby zwiększyć moc i celność?
Czy wymiana sprężyny na mocniejszą wiąże się z jakimiś dodatkowymi zmianami(chcę wymienić na mocniejszą, podwójną) i czy można wprowadzić jakieś jeszcze usprawnienia, również czysto estetyczne?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

technik pisze:Mam takie pytanko: co warto w nim zmienić aby zwiększyć moc i celność?
A jaką masz "moc" obecnie ?? :mrgreen:
Czy wymiana sprężyny na mocniejszą wiąże się z jakimiś dodatkowymi zmianami(chcę wymienić na mocniejszą, podwójną)
... w sumie to jedynymi zmianami będzie wiekszy kop , dyskomfort i utrata celności ... :P

... ogarnia mnie "niemoc" ... :roll:

Poczytaj o zestawach alchemika. O dociażaniu kolby , koronie lufy , polerowaniu elementów wewnętrznych i spustu. Na podwójne sprężyny szkoda "dzieńgów" i siły na upychanie w systemie.

Jako , że masz fabryczny karabin , to wielce prawdopodobne , że jest okołolimitowy , to co tam chcesz jeszcze zwiekszyć ?? :shock:

Celność zwiększysz , jak opanujesz karabin ... sam nie strzela ... :P
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
technik
Posty: 36
Rejestracja: 2012-02-03, 18:56
Lokalizacja: Strzyżów

Post autor: technik »

W sumie to dobrze że sam nie strzela.
Napisałem do alchemika.
A co byś polecał do wymian (mam na myśli uszczelki i inne duperelki)
Słyszałem że warto wymienić tłok i/lub cylinder. To prawda czy wystarczy przeszlifować??
I czy wymieniać prowadnice??
technik
Posty: 36
Rejestracja: 2012-02-03, 18:56
Lokalizacja: Strzyżów

Post autor: technik »

A i co do pierścienia ślizgowego to warto??

Mocy wiatrówki bym nie chciał zmniejszać już wolę troche powiększyć ;-DD
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

technik pisze:Napisałem do alchemika.
... jak napisałeś do Alchemika , to otrzymasz wszystkie informacje. A zestaw od Alchemika zawiera i uszczelkę tloka i sprężynę z prowadnicą i korkiem ...
technik pisze:Słyszałem że warto wymienić tłok i/lub cylinder.
... gdzie słyszałeś takie rewelacje ??
technik pisze:Mocy wiatrówki bym nie chciał zmniejszać już wolę troche powiększyć ;-DD
:shock: ... rozumiem , ze świadomie chcesz mieć FAC-a i oczywiście zarejestrować ??? :? :?
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Jarecki
Posty: 1536
Rejestracja: 2010-09-12, 19:50
Lokalizacja: Miasto-Ogród Jelonek

Post autor: Jarecki »

Najpierw wypada karabinek rozebrać, wymyć z fabrycznego smarowania i samemu nasmarować odpowiednimi specyfikami. Warto wymienić uszczelkę tłoka i lufy (tą możesz zastąpić dwoma odpowiednio dobranymi oringami lub jednym grubszym odpowiednio oszlifowanym). Prowadnicę, kapelusz i podkładki ślizgowe należy wytoczyć pod konkretną sprężynę- u mnie jest oryginalna i karabinek po parunastu paczkach śrutu nadal ledwo mieści się w limicie. A i pierścień prowadzący na pewno nie zaszkodzi.
http://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=38
http://www.e-tawerna.pl/viewtopic.php?t=5756
Dwa Haenele, Kebab i coś krótkiego.
technik
Posty: 36
Rejestracja: 2012-02-03, 18:56
Lokalizacja: Strzyżów

Post autor: technik »

Czyli alchemik mi dokładnie powie wszystko co i jak. Co potrzebne to też mi powie. OK

Mam też nieco głupie pytanie: Mianowicie nie wiem o co chodzi i co to jest korona w wiatrówce.
Awatar użytkownika
Jarecki
Posty: 1536
Rejestracja: 2010-09-12, 19:50
Lokalizacja: Miasto-Ogród Jelonek

Post autor: Jarecki »

Dwa Haenele, Kebab i coś krótkiego.
technik
Posty: 36
Rejestracja: 2012-02-03, 18:56
Lokalizacja: Strzyżów

Post autor: technik »

To wszystko rozumiem.
Gdy kupię zestaw i nie będę wiedział jak to zamontować to napiszę.

A czy te zmiany nie wpłyną negatywnie na lunetkę??
Awatar użytkownika
Jarecki
Posty: 1536
Rejestracja: 2010-09-12, 19:50
Lokalizacja: Miasto-Ogród Jelonek

Post autor: Jarecki »

Wszystkie te zmiany mają na celu "ucywilizowanie" Harrego, po tych zbiegach szanse lunetki na przetrwanie wzrosną ;)
Dwa Haenele, Kebab i coś krótkiego.
technik
Posty: 36
Rejestracja: 2012-02-03, 18:56
Lokalizacja: Strzyżów

Post autor: technik »

Zapomniałem zadać najważniejszego pytania.

Czy w ogóle takie zmiany/tuning ma sens biorąc pod uwagę jego koszt??
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

technik pisze:Czy w ogóle takie zmiany/tuning ma sens biorąc pod uwagę jego koszt??
Koszt zestawu od Alchemika to coś 140 zł + Twoja własna praca. To niewygórowane koszty ...

Swoja drogą nikt nie mówi , że to tanie hobby , a jak jeszcze ma być dobrze , to musi kosztować bez względu na markę i cenę karabinka/sprzętu/zestawu .. :P
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
technik
Posty: 36
Rejestracja: 2012-02-03, 18:56
Lokalizacja: Strzyżów

Post autor: technik »

Napisałem do Alchemika może mi coś doradzi.
Może ktoś wie z czego jest cylinder i prowadnica w hatsanie (pistolecik całkiem fabrycznym z sierpnia 2009 roku)??

Oraz co warto w takiej pukawce zmienić i we własnym zakresie ulepszyć ??(pytam żeby nie być całkiem zielony przy rozmowie z Alchemikiem :-D)

I czy zmiana tłoka jest kosztowna i czy bardzo poprawia osiągi.

Czy taki zestaw jak tu: http://allegro.pl/zestaw-naprawczo-tuni ... 66045.html jest dobry pomijając kwestie sprężyny (przekonaliście mnie aby zaprzestać dążenia do jak największej energi :-D) czy brać alchemika??
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

technik pisze:I czy zmiana tłoka jest kosztowna i czy bardzo poprawia osiągi.
Jest kosztowna i niczego nie poprawia .. :P
technik pisze: czy brać alchemika??
... brać alchemika ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
technik
Posty: 36
Rejestracja: 2012-02-03, 18:56
Lokalizacja: Strzyżów

Post autor: technik »

a co w niej warto wymienić i poprawić??

Podobno szlifuje się cylinder. Jeśli tak to cały czy tylko od środka broni(takie otwory)??