Jaki karabin w cenie 700 - 2500

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

krzyzakov
Posty: 7
Rejestracja: 2012-06-16, 14:35
Lokalizacja: Skierniewice

Jaki karabin w cenie 700 - 2500

Post autor: krzyzakov »

Witam szanowne grono!
Strzelałem trochę 2 dekady temu w LOK-u, a teraz znów mnie mocno naszło:)
W pierwszym odruchu myślałem o CZ (bo znam), ale trafiłem na to forum, no i zaczęło się. Podstawowy współczesny problem bazodanowy - informacji po uszy, tylko nie wiadomo o co można spytać;>
Stąd tez rozpiętość cenowa.
Niespecjalnie interesuje mnie łupanie do puszek w ogródku, chciałbym jak najszybciej móc pokonkurować. Nie stać mnie na opcje przejściowe. Chciałbym coś, przy czym nie trzeba zbyt często dłubać (domyślam się, że PCP zapewnia większa powtarzalność w dłuższym okresie czasu). Proszę Was o wczucie się w sytuację i polecenie wiatrówki, którą sami byście wybrali.
Optykę liczę oddzielnie.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Tak gwoli zwrócenia uwagi .. http://nasze-wiatrowki.pl/viewforum.php?f=18 ... taki nasz , tutejszy zwyczaj ;)
krzyzakov pisze:domyślam się, że PCP zapewnia większa powtarzalność w dłuższym okresie czasu)
... a to , wcale nie jest takie oczywiste ... :roll:

Sprężyny : ... AA ProSport , TX200 , HW97 , HW98 ...

PCP : ... AA S400 , Cz200 ...

... lub używki , bo to i osprzęt trzeba zanabyć ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
krzyzakov
Posty: 7
Rejestracja: 2012-06-16, 14:35
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: krzyzakov »

Hiszpan63 pisze:Tak gwoli zwrócenia uwagi .. http://nasze-wiatrowki.pl/viewforum.php?f=18 ... taki nasz , tutejszy zwyczaj ;)
Oczywiście nie chcę łamać tutejszych zwyczajów, zwłaszcza, ze poziom tego forum i kulturę oceniam wysoko (przyjemnie się czyta), a poza tym pewnie spotkamy się osobiście. Ale proszę o potraktowanie mojego wpisu jako 2w1 i dyspensę:)

Naczytałem się o Pro Sport i Tx, ale cena porównywalna do np S400, ale jam mam tak, ze jak się wstrzelam, to będzie w czarne z zamkniętymi oczami, a jak się muszę podnieść albo turlać do przeładowania, to tracę wenę.
Więc chyba mogę sprecyzować - jeśli miałaby być sprężyna, to cena musi zrekompensować niewygodę.
Czy ze sprężynowych w okolicach 800zl jest coś wartego polecenia oprócz CZ?
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

krzyzakov pisze:chciałbym jak najszybciej móc pokonkurować. Nie stać mnie na opcje przejściowe
krzyzakov pisze:mam tak, ze jak się wstrzelam, to będzie w czarne z zamkniętymi oczami, a jak się muszę podnieść albo turlać do przeładowania, to tracę wenę.
... to w czym i z kim chcesz konkurować :shock: ... na "leniucha" , to tylko benchrest ... i nie ze sprzętem za 800 zł.

... nie bedziesz miał czasu na wstrzeliwywanie się ... :roll:
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Jeśli uda Ci się kupić S400 w cenie ok. 1300 ( używkę oczywiście ), to istnieje realna szansa, że za cały komplet wydasz ok. 2000. Plusem PCP jest to, że każda optyka Tobie wytrzyma.
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Popieram Adama, z tym, że polowałbym nawet bardziej na FX Typhoon/Logun Solo - ten ostatni był niedawno w K/S na beżowym za 1200 zł. Optykę na początek możesz kupić trochę tańszą i kiedyś ją zmienić z małą stratą. Komplet (z butlą i zestawem do ładowania) spokojnie za 2 K zł da radę... ;)
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

A więc tak, moja propozycja, kup zestaw PCP za 2000 i do tego Haenel za 500 zaproponowany w linku Daniela i będziesz miał wszystko, postrzelasz sobie z obu, a co Tobie bardziej przypadnie, to zostanie na stałe.
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Hm.... ale może by poczekać z poradami, aż kolega określi się odnośnie konkurencji w której chce rywalizować? ( i znów przyznaję rację Hiszpanowi :( )
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

witeg pisze:( i znów przyznaję rację Hiszpanowi )
... Błagam Obrazek ... zacznij się ze mną nie zgadzać ... Obrazek ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
krzyzakov
Posty: 7
Rejestracja: 2012-06-16, 14:35
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: krzyzakov »

Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Jesteś pewien że PCP to właśnie to czego chcesz?
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

krzyzakov pisze:A co myślicie o tym:
http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=93724
?
Dodaj do tej sumy jeszcze ok. 500, bo musisz dokupić butle i przetoczkę. A poza tym, to sam miałem Ci to zaproponować, jednak jeśli nie masz ciśnienia na wiatrówkę z magazynkiem, to lepiej kup S400, lub coś z tego co Cortez zaproponował. Będzie sporo taniej.
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
krzyzakov
Posty: 7
Rejestracja: 2012-06-16, 14:35
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: krzyzakov »

JesperKyd pisze:Jesteś pewien że PCP to właśnie to czego chcesz?
Pewnie, że nie jestem, bo mi zasiewacie wątpliwości.
Czy PCP oprócz konieczności targania butli sprawiają jakieś problemy?

BTW - taką mam szczelniczkę za rogiem:
https://picasaweb.google.com/1045756188 ... 2735835682
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

OT:
krzyzakov pisze:BTW - taką mam szczelniczkę za rogiem:
Fajna szczelniczka ;) Tylko coś ja motocrosowcy chyba rozjeżdżają :(
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik