Slavia 631 Lux - tuning

Można wpisywać tu rady które przydadzą sie nowym posiadaczom wiatrówek. Rady związane z użytkowaniem wiatrówki jak również z bezpieczeństwem podczas strzelania.

Moderator: Hiszpan63

leczyk
Posty: 17
Rejestracja: 2012-05-15, 20:20
Lokalizacja: Warszawa

Slavia 631 Lux - tuning

Post autor: leczyk »

witam

czytam i czytam i w sumie jeszcze nie wiem...

I

przymierzam sie do zmiany prowadnicy w mojej Slavi i tu moje pytanie
czym kierowac sie przy zakupie bo narazie wiem tylko zeby byla z tworzywa sztucznego ertalitowa.

http://allegro.pl/slavia-630-631-634-pr ... 87959.html

http://cekaus.pl/pl/czesci-zamienne-do- ... ownej.html

w Cekausie mam podane rozne wymiary i nie wiem ktora mam wybrac. Niezbedne jest wczesniejsze rozkrecenie karabinka i sprawdzenie wymiarów sprezyny??

Rozumiem ze "sprezynowy" oddzwiek po wystrzale jest spowodowany zla praca fabrycznej prowadnicy??

II
Uszczelka zepto

http://allegro.pl/uszczelka-slavia-631- ... ?source=oo

czy w przypadku i tej czesci musze pobrac jakies wymiary by upewnic sie ze zakup (tej uszczelki) jest wlasciwy??


Czy po załozeniu tych 2 czesci poprawia sie osiagi Slavi czy jednak bedzie dopiero to odczuwalne po wymianie sprezyny dopiero lub po innych zabiegach typu skrocenie lufy, przedluzenie otworu w tłoku itp?

jesli palnalem jakas gafe to wybaczcie, pozna pora i niedostateczna jeszcze wiedza
dziekuje z góry za pomoc
;)
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Slavia nowa, stara? Sprężyna do dalszego użytku, czy do wymiany?
Zasadą jest dopasowanie prowadnicy do danej sprężyny, więc jeśli chcesz zmienić sprężynę kup gdzieś komplet. Jeśli sprężyna zostaje zmierz średnicę wewnętrzną i będziesz wiedział jakiej prowadnicy szukać.
Z tego co kojarzę, żeby założyć zepto do 631 trzeba trochę pokombinować z jej mocowaniem, ja tego nie robiłem, Slavii już dawno nie mam nie pamiętam.
Co chcesz osiągnąć?
Jeśli wyraźnie zwiększyć "energetyczność" to możesz zmienić cały tłok na ten o 634, trzeba wtedy wydłużyć rowek w cylindrze, czy ma to sens ekonomiczny.. nie wiem.
Skrócenie lufy (moim zdaniem) może poprawić ci samopoczucie (choć tez niekoniecznie), co do wyników na tarczy to na dwoje babka wróżyła.
Moja rada:
Na początek smarowanie, nowa prowadnica, jak potrzeba - nowa sprężyna, nowa, zwykła uszczelka tłoka i wiadro śrutu.
Jak w wiadrze będzie pusto dowiesz się czego chcesz. ;)
Awatar użytkownika
Negza
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 340
Rejestracja: 2007-11-07, 14:26
Lokalizacja: Miechów

Post autor: Negza »

leczyk pisze: Czy po załozeniu tych 2 czesci poprawia sie osiagi Slavi
Jeśli uszczelka Slavii była stara i zużyta lub uszkodzona, to odczujesz różnicę. Jeśli Twoja Slavia ma tłok z nowym typem uszczelki i jest fabrycznie nowa, to poza ustaniem brzęczenia (doasowana prowadnica) nie odczujesz żadnej różnicy.
Kolego, osiągi Slavii, rozumiane przeze mnie jako celność, przez długi czas (wiele pudełek śrutu) nie ograniczają umiejętności świeżo upieczonych strzelców wiatrówkowych . Mówię tu o Slavii wyciągniętej prosto z pudełka, bez żadnego tuningu, czarów i cudownej, ertalitowej prowadnicy i fantazyjnie urżniętej lufy.
witeg pisze: Moja rada:
Na początek smarowanie, nowa prowadnica, jak potrzeba - nowa sprężyna, nowa, zwykła uszczelka tłoka i wiadro śrutu.
Jak w wiadrze będzie pusto dowiesz się czego chcesz. ;)
To jest świetna rada :idea: .

Moja jest taka:
Jeśli będziesz próbował zrobić ze Slavii 631 armatę, to więcej stracisz niż zyskasz (oprócz doświadczenia).
Poza tym, co radzi Ci kolega witeg (podstawowa obsługa), tuning Slavii jest nieco przereklamowany na forach strzelców wiatrowych.

Oczywiście doskonale rozumiem chęć posiadania oryginalnie wyglądającego, niepowtarzalnego karabinka (ach ta czerwona uszczelka :P), ale z poprawą osiągów przez drastyczne przeróbki to różnie bywa, zwłaszcza jeśli przeróbki wykonywane są samodzielnie przez kogoś słabo obeznanego z tematem.
Wiatrówki różne
leczyk
Posty: 17
Rejestracja: 2012-05-15, 20:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: leczyk »

Slavia zakupiona przed majowka tego roku. Poszlo okolo 1000 srutu.
W czw prawdopodobniewezme sie za rozkrecanie w celu przesmarowania i zebrania wymiarow sprezyny i ogarniecia rodzaju tloka.

Z racji krotkiego czasu uzytkowania sprezyna mysle ze napewno zostanie, pozniej ew pokusze sie o sprezyne z cekaus, maja krotsza i wieksza liczbe zwojow niz te na allegro.

Z karabinka nie chce robic armaty ale miloby bylo gdybym uzyskal te 2/3 J wiecej jak to wielu uzytkownikom sie udalo.
Awatar użytkownika
DZIKIslupsk
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1180
Rejestracja: 2010-05-11, 18:16
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: DZIKIslupsk »

Kolego na własne oczy widziałem w cekausie. Miała 12J skupienie nie zadowalające ichniejsza sprężyna ichniejsza prowadnica równiutkie 10J i jedna dziurka w papierze.
Bo zaczyna się zabawa...
CZ 550 Ebony Edition + Swarovski Z4i 2,5-10x56
ZH 304 + Zeiss 2,5-10x52
Iż 12
leczyk
Posty: 17
Rejestracja: 2012-05-15, 20:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: leczyk »

czyli kolego jaka sprezyne bys polecil??
Awatar użytkownika
DZIKIslupsk
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1180
Rejestracja: 2010-05-11, 18:16
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: DZIKIslupsk »

Polecił bym używać polskich znaków.
a co do sprężyny to mi nie przeszkadza, że jest to karabinek nisko energetyczny. Więc ja brałbym tą, która da najlepsze skupienie u mnie była to właśnie ta z Cekausa.
Bo zaczyna się zabawa...
CZ 550 Ebony Edition + Swarovski Z4i 2,5-10x56
ZH 304 + Zeiss 2,5-10x52
Iż 12
leczyk
Posty: 17
Rejestracja: 2012-05-15, 20:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: leczyk »

wybacz "kolego" pisze z komy, a skoro sie juz czepiasz to "Poleciłbym" pisze sie razem;)

wracajac do tematu

nie wiem czy dobrze mnie zrozumiales w poprzednim poscie ale wlasnie sprezyne z Cekaus wybralem jako ew. zakup
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

leczyk pisze:sprezyne z Cekaus wybralem jako ew. zakup
... warunek , że z dopasowaną prowadnicą ... a uszczelka w Twoim karabinie , to powinna jeszcze kilka wiader śrutu wytrzymać . Skracanie lufy w 631 tez do końca sensu nie ma . Dobra lufa , dobre otwarte w tym karabnku to optimum , więc po co psuć ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
leczyk
Posty: 17
Rejestracja: 2012-05-15, 20:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: leczyk »

co do skracania lufy to odlegla przyszlosc, w 1 poscie rzucilem poprostu pare modyfikacji by usluszeć o nich opinie Waszą.
Na pierwszy rzut napewno prowadnica, pozniej bede dalej rozmyslal nad "za" i "przeciw" ew. dalszym modyfikacjom;)
Awatar użytkownika
DZIKIslupsk
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1180
Rejestracja: 2010-05-11, 18:16
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: DZIKIslupsk »

Patrząc z perspektywy własnej. Mam 631 mam skróconą lufę i tłumik i gdybym dziś dostał pudełkową Slavię to wysłał bym ją do Cekausa na podstawowy pakiet poprawkowy, czyli sprężyna, uszczelka tłoka, prowadnica i korona. Oprócz tego nic bym w niej nie grzebał.
Bo zaczyna się zabawa...
CZ 550 Ebony Edition + Swarovski Z4i 2,5-10x56
ZH 304 + Zeiss 2,5-10x52
Iż 12
Awatar użytkownika
Negza
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 340
Rejestracja: 2007-11-07, 14:26
Lokalizacja: Miechów

Post autor: Negza »

A ja zaproponuję wariant oszczędny.
Jeśli masz jakieś pojęcie o technice, kup prowadnicę pod wymiar Twojej sprężyny, rozbierz karabin, nasmaruj według rad, które znajdziesz na forum (lub gdzie indziej, bo jest tego pełno w sieci), potem złóż i strzelaj... strzelaj... strzelaj... Reszta przeróbek, to zbędne marnowanie pieniędzy i psucie dobrego karabinu. Osiągi Twojej Slavii wzrosną, gdy Twoje umiejętności strzeleckie dorównają jej możliwościom.

Jeśli masz wątpliwości co do Twoich zdolności technicznych, skorzystaj z rady Mateusza (podstawowy tuning w Cekausie).
Wiatrówki różne
leczyk
Posty: 17
Rejestracja: 2012-05-15, 20:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: leczyk »

zastosował ktos taka modyfikacje w swoim karabinku moze??
co o tym sadzicie??

http://allegro.pl/zestaw-slavia-631-now ... 46809.html
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Szkoda pieniędzy i ... karabinka :/ Do tego bujda na resorach ... nie da się ze slavii 631 wyciagnąć 16j tylko przez wymianę spreżyny na mocniejszą . Całkowita wymiana bebechów , a tym samym obciażenie modułu spustu , pogorszenie celności , awarie .... :/ Slava 631 ma mieć max 9-10 J ... a właściwie 8J i koniec ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
leczyk
Posty: 17
Rejestracja: 2012-05-15, 20:20
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: leczyk »

czyli kolejna próba zrobienia ze Slavii "armaty" zakonczyła sie fiaskiem;p