Wiatrówka za 600-700zł

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

zyga1212
Posty: 9
Rejestracja: 2012-04-30, 15:09
Lokalizacja: Oleśnica

Wiatrówka za 600-700zł

Post autor: zyga1212 »

Jak część nowych użytkowników mogę powiedziec,że lubie sobie postrzelać,ale nie mam własnego sprzętu. Póki nie natrafiłem na to forum należałem raczej do tych zapaleńców, dla których liczy się tylko moc i niska cena wiatrówki w popularnych sklepach. Mówiąc kolokwialnie jestem "zielony" jeśli chodzi o znajomość wiatrówek i w pełni polegam na waszym doświadczeniu. Przechodząc do sedna sprawy szukam wiatrówki, która posłuży mi przez długi czas przy umiarkowanej eksploatacji. Jak napisałem w temacie chciałbym przeznaczyć na zakup 600-700zł,. Jest to raczej stała granica cenowa,ponieważ biorę pod uwagę koszty przesyłki i niezbędnych akcesori(kolejne koszta)
Po wielu raczej negatywnych opiniach"popularnych wiatrówek" skłaniam się do zakupu ze sklepu Cekaus

Slavia 631 Ultra,
Hatsan 95 Quattro Trigger SAS 4,5 mm
albo coś innego.

Z góry wielkie dzieki za pomoc.
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Kolego, sprzęt z CEKAUSa ma duży plus w postaci tego, że jeśli wybierzesz opcje tuningowaną, to wyjmujesz karabinek z pudełka i sobie strzelasz o nic się nie martwiąc. Jeśli chodzi o wybór wiatrówki, to szczerze, można Tobie doradzać, ale decyzje musisz podjąć sam, bo to Tobie ona ma pasować, a nie Nam :mrgreen:
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
zyga1212
Posty: 9
Rejestracja: 2012-04-30, 15:09
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: zyga1212 »

Dokładnie o to mi chodzi. Chce mieć wiatrówkę, która będzie się spisywała bez zarzutów, niestety moje doświadczenie ( a raczej jego brak), zmusza mnie o zwrócenie się z pomocą do bardzie doświadczonych kolegów żeby mi doradzili w wyborze tej lepszej, pod względem celności i niezawodności.
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Na jakich dystansach chcesz strzelać, do czego, z optyką, czy bez?
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
Awatar użytkownika
Cortez
Posty: 2099
Rejestracja: 2009-09-18, 10:11
Lokalizacja: Mokotów/Sadyba

Post autor: Cortez »

Możesz trafić np. to:

http://allegro.pl/rarytas-diana-35-z-19 ... 06257.html

albo wybrać coś z Cekausu. Najlepiej polować na dopieszczone używki, po tuningu w dziale K/S na iwebie.
Daystate Merlyn S + Nitrex 3-9x42/SS 10x42
zyga1212
Posty: 9
Rejestracja: 2012-04-30, 15:09
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: zyga1212 »

Chciałbym dojść do odległości ok 50m, jak się już nauczę strzelać na bliższych dystansach.

do czego: najpewniej tarcze, albo co przyjdzie pod rękę (oczywiście nie żywego)

Co do optyki... hmmm, ten temat zostawiam sobie na później (jak uzbieram pieniądze), ale jeśli coś by się znalazło w tym przedziale cenowym, to jak najbardziej.
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Wolisz brunetki - Hatsan, blondynki- Slavia. ;)
Jak chcesz nową wiatrówkę i chcesz od razu strzelać z niej to dobrze kombinujesz. Teraz znajdź Slavię i Hatsana, przymierz się do nich i to co będzie pasowało kupuj.
Jak chcesz używaną i nie boisz się śrubokręta....
zyga1212
Posty: 9
Rejestracja: 2012-04-30, 15:09
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: zyga1212 »

"Zabezpieczyłem" się i przywitałem przed robieniem tematu :D

Wracając do wiatrówek chyba wolę nowe i po profesjonalnym tuningu.
Którą moglibyście koledzy polecić, i pomińmy fakt, że muszę sprawdzić która lepiej w ręku leży. Prosiłbym o "sklepowe" porównanie.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Jeśli bez optyki , to tylko Slavia ... potem Slavia i na koniec ... Slavia ;) S631 może być , mimo , że jest niskoenergetyczna , to posiada przyzwoite otwarte przyrządy celownicze i postrzelasz sobie spokojnie bez stresu.
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
witeg
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1288
Rejestracja: 2008-05-28, 14:18
Lokalizacja: okolice W-wy

Post autor: witeg »

Zauważyłem dopiero potem i niepotrzebną radę wywaliłem. :)
Widzisz faktu, która lepiej leży w twoim ręku nie można pominąć, to nie my będziemy z tego karabinka strzelać tylko ty. Jedni są zachwyceni Slawią, inni Hatsanem, jeszcze innym ani jedno , ani drugie nie pasuje, bo jakoś tak niewygodnie się trzyma, składa, za duże, za małe, etc...
zyga1212
Posty: 9
Rejestracja: 2012-04-30, 15:09
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: zyga1212 »

Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Zdecydowanie S634 ... jest wielozadaniowa i full uniwersalna .. ;)
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
zyga1212
Posty: 9
Rejestracja: 2012-04-30, 15:09
Lokalizacja: Oleśnica

Post autor: zyga1212 »

Ale czy ta konkretnie mogła by być, nadaje się czy nie?? Czy warto właśnie tę kupić??
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Z osprzętem za takie pieniądze mogłaby być ;)
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Dajcie już spokój z tym czeskim wiosłem, bo będzie musiał kajak dokupić. :)
Może tak sami wymienicie swoje sprzęty na wiosła od pepików! :P

Bierz Hatsana 99/95 + Alchemik.
Wiatrówka do której łatwiej się "przyłożyć" dużo fajniejszy spust, no i wygląda jak należy i możesz go na ścianie wieszać.
Nie jak Slavkę w szafie chować... :)

Poza tym daruj sobie Ale...shit, bo nie wiadomo co sprzedający popsuł w wiatrówce.
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)