Pomóżcie wybrać którą z pięciu

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Rafiks
Posty: 35
Rejestracja: 2012-03-12, 19:13
Lokalizacja: Piła

Pomóżcie wybrać którą z pięciu

Post autor: Rafiks »

Witam. Zaczynam zabawę ze strzelectwem i mam do przeznaczenia 700zł na wiatrówkę. Wszystkie są w cenie w granicach 500 - 700 zł

1. Slavia 634 4,5mm
2. WEBLEY STINGRAY II 4,5 mm
3. Gamo Whisper IGT 4,5mm
4. Hatsan 135 STG SAS Quattro Triger, 4,5
5. Hatsan 135 STG SAS Quattro Triger, 5,5

5,5 mm
Według sprzedawcy
Długość całkowita: 1190 (mm)
Moc: do 17J
Materiał kolby: Drewno
Kaliber: 5.5 mm
Typ naciągu: Lufa łamana
Waga: 3650 (g)
Prędkość wylotowa: 280m/s (920fps)
Bezpiecznik: Tak
TRU-GLO: Tak
Długość lufy: 450 (mm)
Quatro Trigger
System anty-odrzutowy SAS


4,5mm
według sprzedawcy
Długość całkowita: 1190 (mm)
Moc: do 17J
Materiał kolby: Polimer
Kaliber: 4.5 mm
Typ naciągu: Lufa łamana
Waga: 3650 (g)
Prędkość wylotowa: 365m/s (1200 fps)
Bezpiecznik: Tak
TRU-GLO: Tak
Długość lufy: 450 (mm)
System SAS

Czy w tej wiatrówce nie przesadzili przypadkiem z tą różnicą prędkości między kal. 4,5 a 5,5 ?




Którą z tych pięciu byście państwo doradzili. Zależy mi na długich (50-100m) dystansach i dobrej celności, żeby jak najdłużej sprzęt chodził( konserwacja - czyszczenie itp oczywiście będą regularnie)



podstawiam linki na których jest karabinek jeden po drugim

slavia 634

webley


gamo


hatsan 4,5


hatsan 5,5



A może lepsze propozycje macie>?
Awatar użytkownika
krzysztof
-#Kustosz
-#Kustosz
Posty: 2008
Rejestracja: 2007-10-01, 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysztof »

Kolego, zacznij przygodę ze strzelectwem od dystansów znacznie mniejszych. Bierz udział w turniejach SKS-u. To dobra szkoła.Na dystanse 50-100m przyjdzie czas.
Proponuję na ten czas Slavię. Z tych pięciu dla mnie najlepsza.

Nie najlepiej zacząłeś przygodę z naszym forum. Proszę zajrzyj wpierwej do przywitalni. Odpowiedziałem na Twój post wyjątkowo.
Ostatnio zmieniony 2012-03-12, 21:05 przez krzysztof, łącznie zmieniany 1 raz.
Krzysztof

Quackenbush i nowsze
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Za 700 kup jakiegoś hatsana ale z nizszym numerem np. 90-95 i do tego jakąś tanią lupe np. leapers i może da się trafiać na 100 metrów w baniak 5l
Diablik + Waver v10 2-10x38
Rafiks
Posty: 35
Rejestracja: 2012-03-12, 19:13
Lokalizacja: Piła

Post autor: Rafiks »

a czemu musi być z niższym numerem ?
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Rafiks pisze:a czemu musi być z niższym numerem ?
Hatsany od numeru 100 przewidziane sa jako FAC. Te z niższymi numerami : 55 , 70, 85, 90 ,95 doskonale spisują się w limicie 17J. Mimo wszystko bez opcji tuningowej nie postrzelasz zbyt celnie ... Slavia nawet bez tuningu będzie lepszą opcją ... ;)
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Rafiks
Posty: 35
Rejestracja: 2012-03-12, 19:13
Lokalizacja: Piła

Post autor: Rafiks »

Strzelałem już z wiatrówki - pistoletu, i z długiej też ale takiej za 100 zł chińskiej. Nic w tym nie widzę trudnego żeby dobrze przymierzyć i oddać strzał. Celność zależy według mnie tylko od sprzętu i może trochę od pogody. Miałem crosman C11, wielki badziew na CO2. Kupię coś tańszego o słabszej energii i co mi to da ? Chcę od razu zacząć strzelać z porządniejszej wiatrówki, na żadne turnieje nie zamierzam się wybierać, bo nie mam na to czasu. Chcę sobie tak dla rozrywki z przyjaciółmi w wolnych chwilach postrzelać i z dobrego sprzętu.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Mniejsza energia nie oznacza tańszego , gorszego sprzętu :/ W Polsce obowiązuje limit 17J i basta. Wszystko powyżej wiąże się z obowiązkiem rejestracji.
Rafiks pisze:Celność zależy według mnie tylko od sprzętu i może trochę od pogody.
Bardzo się mylisz ... kupno sprzętu za kilka tysięcy nie zapewni Ci wyników ... jedynie ułatwi ich uzyskanie ..

Wysokoenergetyczne wiatrówki , zwłaszcza sprężynowe , wymagają nie lada umiejętności podczas strzelania ... Z tych , które wymienileś , mimo limitowej energii , tylko Slavia spełnia , jako tako , wymagania kultury i celności.

Polecam poczytać ciut opini o tych karabinkach ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Rafiks
Posty: 35
Rejestracja: 2012-03-12, 19:13
Lokalizacja: Piła

Post autor: Rafiks »

CZemu tylko slavia? reszta też jest poniżej 17 j przecież.
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Rafiks pisze:Strzelałem już z wiatrówki - pistoletu, i z długiej też ale takiej za 100 zł chińskiej. Nic w tym nie widzę trudnego żeby dobrze przymierzyć i oddać strzał. Celność zależy według mnie tylko od sprzętu i może trochę od pogody. Miałem crosman C11, wielki badziew na CO2. Kupię coś tańszego o słabszej energii i co mi to da ? Chcę od razu zacząć strzelać z porządniejszej wiatrówki, na żadne turnieje nie zamierzam się wybierać, bo nie mam na to czasu. Chcę sobie tak dla rozrywki z przyjaciółmi w wolnych chwilach postrzelać i z dobrego sprzętu.
Z tego co tu czytam to widzę że spec jesteś do tego sokole oko. W takim razie niepotrzebnie nas pytasz o poradę bo przecież i tak wiesz lepiej. A czemu Przemek poleca ci slawie masz post wyżej napisane. teraz to ty nas próbujesz przekonac do swojego zdania
Ostatnio zmieniony 2012-03-12, 21:41 przez maximus, łącznie zmieniany 1 raz.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
krzysztof
-#Kustosz
-#Kustosz
Posty: 2008
Rejestracja: 2007-10-01, 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysztof »

Kolego, czytam, że wiesz lepiej jak się strzela niźli niejeden z nas, co te hobby traktują nader poważnie.
Z tego co czytam, mam wrażenie, że jesteś z grupy tych osób, które chcą mieć nie celną wiatrówkę, lecz silną.
Silna nie równa się celna. Nadal nie wiemy co chcesz osiągnąć w strzelaniu na dystans 100m? Celność w rozrzucie np. 12mm dla trzech strzałów, czy trafienie w pojemnik 5l?

PS. Jeśłi nie dopełnisz wymagań SKS-u to przez kilka to się delikatnie mówiąc pogniewamy.
Krzysztof

Quackenbush i nowsze
Rafiks
Posty: 35
Rejestracja: 2012-03-12, 19:13
Lokalizacja: Piła

Post autor: Rafiks »

Ale jakoś ludzie kupują te inne spośród tych co wymieniłem, a nie tylko slavie. Przepraszam za szybkie bezmyślne wypowiedzi, zdenerwowany jestem trochę. Może odezwę się kiedy indziej w tym temacie.
Awatar użytkownika
krzysztof
-#Kustosz
-#Kustosz
Posty: 2008
Rejestracja: 2007-10-01, 22:22
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: krzysztof »

Rafiks pisze:Ale jakoś ludzie kupują te inne spośród tych co wymieniłem, a nie tylko slavie. Przepraszam za szybkie bezmyślne wypowiedzi, zdenerwowany jestem trochę. Może odezwę się kiedy indziej w tym temacie.
Twój post zdecydowanie mnie utwierdza, że wiatrówkę masz już wybraną. Potrzebujesz jedynie potwierdzenia wyboru.

Wpadasz na forum, bez należytego przeczytania zasad na nim panujących i czego tak naprawdę oczekujesz? Tego nie wiem. 20 lat i tyle nerwów przy pisaniu postów? Nerwy to największy wróg strzelectwa, pamiętaj o wyciszeniu. Będziesz miał na to chwilę, przynajmniej na tym forum. Grzecznie uprzedzałem.
Krzysztof

Quackenbush i nowsze
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Ludzie kolego kupują inne bo też tak jak ty kupują oczami a sprytni producenci wiedzą co sie ludiom podoba i potem jest tak że sprzęt wygląda mega fajnie militarnie a potencjału w nim zero. Zadałeś sobie trudu i wlazłeś do nas to posłuchaj kolegów bo większość wie co pisze, okaż się sprytem i przechytrz cwaniakowatego sprzedawce. Poza tym piszesz o strzelaniu na duze dystanse a o optyce nic nie wspominasz.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
jarn
Administrator
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-10-28, 22:20
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: jarn »

A ja polecę co innego http://akhobby.pl/index.php?a=opis&k=35&id=24 lub tańszą słabszą HW-30S. A jedyny właściwy kaliber to 4,5mm.
AA EV2 + EB10x42
TiGorilla
Posty: 936
Rejestracja: 2009-03-29, 08:28
Lokalizacja: W-wka

Post autor: TiGorilla »

Witaj kolego
Jakiś czas temu dokładnie tak samo podchodziłem do tematu. Proponowano mi jakąś "mała i słabą" slavie 634. Po dość sporym przebiegu śrutu oraz posiadaniu paru wiatrówek, nadal bardzo lubię strzelać z mojej slavki i nie tylko z lupką ale coraz więcej radości sprawia mi strzelanie z otwartych. Moc naprawdę nie idzie z celnością. Ostatnio był kolega z Harnasiem 135 - chyba, mocny i wielki ale celnąć z niego na 50 metrów w puszkę po piwie - nie realne. Ze slavi nie stanowi to żadnego problemu. Ze slavi na 50 m do kapselków będziesz strzelał i to celnie.
Nie irytuj się tylko posłuchaj Hiszpana, on wie naprawdę co pisze i nie ma zamiaru Cię wyprowadzić na manowce.
Pozdrawiam
Jarek
Ostatnio zmieniony 2012-03-13, 17:46 przez TiGorilla, łącznie zmieniany 1 raz.