Pytanie o celność ;-)

Można wpisywać tu rady które przydadzą sie nowym posiadaczom wiatrówek. Rady związane z użytkowaniem wiatrówki jak również z bezpieczeństwem podczas strzelania.

Moderator: Hiszpan63

mamiroma4
Posty: 2
Rejestracja: 2011-11-11, 07:52
Lokalizacja: z potrzeby

Pytanie o celność ;-)

Post autor: mamiroma4 »

Witam na forum.Jestem nowym użytkownikiem,mam wiatrówkę crosman C11 i moje ptyanie dotyczy celności.Czy można wyregulować coś w tym pistolecie,bo jak bym nie zgrywał muszki i szczerbinki to nawet z 2 m ;-) daleko od celu.Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Szkoda, że to przeoczyłeś: http://nasze-wiatrowki.pl/viewforum.php?f=18

...a z C-11 to chyba nic nie zrobisz...nie ma dobrej opinii (delikatnie mówiąc)
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Robert co ty za farmazony pleciesz. Chyba JanuszFWB bardzo polecał, że bezawaryjny i celny.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

maximus pisze:Robert co ty za farmazony pleciesz. Chyba JanuszFWB bardzo polecał, że bezawaryjny i celny.
...może i tak, przecież agenci FBI jako drugi na łydce go noszą...
mamiroma4
Posty: 2
Rejestracja: 2011-11-11, 07:52
Lokalizacja: z potrzeby

Post autor: mamiroma4 »

Dzieki,ale Robercie,co mi z Twojego linku?
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

mamiroma4 pisze:Dzieki,ale Robercie,co mi z Twojego linku?
Bo u nas taki głupi zwyczaj - przywitalnia :oops:
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Starszy_Pan pisze:
mamiroma4 pisze:Dzieki,ale Robercie,co mi z Twojego linku?
Bo u nas taki głupi zwyczaj - przywitalnia :oops:
...o to,to.. :P
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

green_thunder pisze:
Starszy_Pan pisze:
mamiroma4 pisze:Dzieki,ale Robercie,co mi z Twojego linku?
Bo u nas taki głupi zwyczaj - przywitalnia :oops:
...o to,to.. :P
Nie odważył się...
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
januszrg
Posty: 716
Rejestracja: 2011-02-12, 12:09
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: januszrg »

mamiroma4 pisze: jak bym nie zgrywał muszki i szczerbinki to nawet z 2 m ;-) daleko od celu.
.... za mały cel ;)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

januszrg pisze:.... za mały cel
... w taki "cel" z dwóch metrów chyba trafi ?? .. Obrazek ...

Obrazek ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
januszrg
Posty: 716
Rejestracja: 2011-02-12, 12:09
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: januszrg »

Hiszpan63 pisze:... w taki "cel" z dwóch metrów chyba trafi ?? ..
... zależy z jakiej odległości...., poza tym szkoda,toż to zabytek !
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Dobra koniec żartów bo się kolega obrazi. Jeżeli z dwóch metrów nie dajesz rady trafić w cel ale skupienie śrutów jest (tylko nie tam gdzie chcesz) no to wiadomo że coś nie tak z przyrządami celowniczymi. Musisz pokombinować żeby było dobrze. Niestety kupiłeś najgorzej chyba jak mogłeś i ciężko będzie coś z tego zrobić. Moja rada , być może brutalna, crosman na allegro i jak się sprzeda wróć to pomożemy wybrać coś niewiele droższego niż C11 a za to dużo celniejszego. Wiem że nie to chciałeś usłyszeć. Przykro mi :|
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 604
Rejestracja: 2011-01-20, 11:20
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: donkihot »

Ja mam troszkę inne zdanie, kupiłem C11 swojemu synkowi (13-sto latek) i na początku też byłem zdziwiony że nie trafia. Pistolet został przysznurowany takim pasem jak się upina towar na samochodzie i po pierwszej serii zdziwienie :shock: troszkę niżej niż był wycelowany i lekko w prawo ale chyba ze 30 kulek i oprócz 2 czy 3 odskoków wszystkie w skupieniu o średnicy około 3 cm. Próba była wykonywana z odległości 6m. Morał z tego taki że: całe nieszczęście z nietrafianiem wynikało ze złej pracy na spuście (jest twardy i ma dziwny przeskok w momencie oddania strzały co prowadzi do zerwań) Po krótkim treningu i nauczeniu się brania poprawek nawet mój synek nie ma problemu rozstrzelać puszki po Coca-coli z odległości 5-6m. trafiając raz po raz.
Proponuję powtórzyć moje doświadczenie ze stabilnym zamocowaniem pistoletu np. do drabiny malarskiej żeby sprawdzić gdzie padają strzały a potem strzelać z oburącz biorąc poprawkę na znoszenie i trenować powolne ściąganie spustu.
Non mitterent iustus ledo, in es est ingenti.
Nie strzelać tylko trafiać, sztuka to przeogromna.
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

C-11 to chyba najtańszy model crosmana.....no i niestety mało celny .Do puszek i butelek plastikowych na 10 m może będzie ok ale do tarczek 14x14 raczej będą kiepskie wyniki.Należało dołożyć naprawdę niewiele i zakupić crosmana 3576.Dużo celniejszy na dystansie do 25 m.Pobaw się C-11 i pogoń go na alle....!!jak zaproponował kolega wyżej.I jak chcesz celniej strzelać na dystansie do 20-25 m i 10-15 m w miarę celnie do tarcz w tym budżecie polecam 3576 z gwintowana lufką.Jak będziesz chciał taki zakupić to odezwij się na PW mam takiego do sprzedania z gwarancja i zapasowym magazynkiem w idealnym stanie. :mrgreen: :mrgreen:
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 604
Rejestracja: 2011-01-20, 11:20
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: donkihot »

pala30 pisze:Do puszek i butelek plastikowych na 10 m może będzie ok ale do tarczek 14x14 raczej będą kiepskie wyniki
fragile pisze:ale gdy przyszedł czas na tarczę, okazało się że trafiam wszędzie tylko nie tam gdzie celuję
Panowie, to nie jest sprzęt do strzelectwa tarczowego. To jest zabójca puszek i butelek rozstawionych po działce a strzelec biega sobie od celu do celu i młóci wrogów aż im plastik czy blacha odskakuje. :mrgreen:
Non mitterent iustus ledo, in es est ingenti.
Nie strzelać tylko trafiać, sztuka to przeogromna.