Pierwsza wiatrówka

Wszystkie typy wiatrówek sprężynowych

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
vipeminem
Posty: 55
Rejestracja: 2011-10-17, 17:12
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Pierwsza wiatrówka

Post autor: vipeminem »

Witam. Chcę sobie kupić wiatrówkę i zacząć zabawę w amatorskie strzelectwo. Nigdy wcześniej nie miałem wiatrówki więc mój problem polega na tym, że nie wiem co wybrać. Jaki sprzęt jest dobry dla początkujących?
Na początek nie chcę wydawać dużo kasy na karabinek więc szukam modelu nowego, do ceny 200zł.
Znalazłem wiatrówkę "Norconia Germany ProTarget 4,5 mm z lunetą" cena: ~150zł
Możecie coś powiedzieć obiektywnie o tej wiatrówce? Czy nadaje się dla mnie?
A może znacie jakieś inne modele, które są lepsze?
Proszę o pomoc i z góry dzięki ;)
Pozdrawiam, vipeminem
Awatar użytkownika
vipeminem
Posty: 55
Rejestracja: 2011-10-17, 17:12
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Post autor: vipeminem »

Teraz się zorientowałem, że w złym dziale postawiłem posta... Przepraszam i proszę o moderacje.
"Nie ma czegoś takiego jak przyjacielski ogień"
"Każda chwila to kolejna szansa" ~ Eminem
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

vipeminem pisze:Na początek nie chcę wydawać dużo kasy na karabinek więc szukam modelu nowego, do ceny 200zł.
He, nie ma tak lekko, żadnego "nie chcę"...musisz podnieść budżet, bo nie ma nic w tym zakresie, co by u nas ktoś Ci polecił...możesz to odnieść do informatyki - chcesz sprawnie serfować, czy walić piąchą w lapka? :P

..."na początek"...a niby dlaczego początek ma być kiepski ? ;)
Awatar użytkownika
vipeminem
Posty: 55
Rejestracja: 2011-10-17, 17:12
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Post autor: vipeminem »

Hm.. rozumiem, ale nie wiem czy jest sens na początek wydawać tyle kasy na karabinek. Może najpierw coś słabego, a później jeśli zostanę w tym sporcie to coś bardziej pro? Nie będę strzelał na zawodach, to bardziej tak dla siebie, dla zabawy. Może jestem w błędzie więc mnie poprawcie. :D
"Nie ma czegoś takiego jak przyjacielski ogień"
"Każda chwila to kolejna szansa" ~ Eminem
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Jeśli musi być tanszy, to pewną jakość gwarantuje sharp innova - "pompka", czyli PCA, sprężasz powietrze w komorze przed strzałem. Zerowy odrzut, wytrzymują tańsze lupki, bardzo celny, dobrze wygląda. Nówki 299 - 320 zł, u nas wiele stron o nim, jest trochę "poszarpańców"...uwierz, że nie ma sprężynowych w tej cenie, które jakoś strzelają bez dogłębnego tuningu, który podnosi koszty i na jedno wychodzi...chyba, że akurat któryś z userów sprzedaje jakieś cudeńko niedrogo, np. iżyka...
..."zabawa", jak sama nazwa wskazuje - ma bawić, a nie "kosule na gzbiecie podnosić"... ;)
Awatar użytkownika
vipeminem
Posty: 55
Rejestracja: 2011-10-17, 17:12
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Post autor: vipeminem »

I to po każdym strzale trzeba pompować? :D
"Nie ma czegoś takiego jak przyjacielski ogień"
"Każda chwila to kolejna szansa" ~ Eminem
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

vipeminem pisze:I to po każdym strzale trzeba pompować? :D
Tak, po każdym. Mam Innove i jak na początek tak jak pisał Robert nic lepszego nie znajdziesz.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Tak, po każdym, co nie jest uciążliwe zbyt, robisz to dżwignią, która wchodzi w skład osady. Obecnie sprzedawane karabinki mają ograniczenia i zezwalają chyba na trzy-cztery pompnięcia, poprzednie były bez ograniczeń, energię mozną było uzyskać bardzo wysoką...ale z tym ograniczeniem wszyscy sobie radzą w prosty sposób, o czym jest w temacie sharpa. Karabinki te są fabrycznie wyposażane w niezwykle skuteczny tłumik.
Awatar użytkownika
vipeminem
Posty: 55
Rejestracja: 2011-10-17, 17:12
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Post autor: vipeminem »

http://allegro.pl/sharp-innova-1110-4-5 ... 01758.html
Coś takiego znalazłem.
Chdzi o to? Możliwe, że kupie skoro mówicie, że będzie lepsza od Norconia Germany ProTarget 4,5 mm, którą chciałem kupić ?
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Tak, o ten karabin chodzi, przypadkowo ten sprzedawca jest nienajgorszy, sklep posiada w chińskim centrum pod WarszawA przy "7"-ce na Kraków, nie jest to jakiś przelotny ptak.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

vipeminem pisze:Coś takiego znalazłem.
Oferta u dobrego sprzedawcy ... zrezygnuj z gratisów , weź sam karabinek. Żaden z tych śrutów do niczego się nie nadaje , luneta to badziew , nindżą nie jesteś , a baterie nie sa potrzebne ... pokrowiec owszem .. ;)
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
vipeminem
Posty: 55
Rejestracja: 2011-10-17, 17:12
Lokalizacja: Sucha Beskidzka

Post autor: vipeminem »

Ale wiesz gratis to gratis :) może nie użyję tych gratisów, no ale dają więc biorę. Chyba, że bez gratisów wyjdzie mi mniejsza cena. Nie wiem jak ten sklep w ogóle tym rozporządza. Dlatego nie lubię kupowania na allegro -.-
A może ta?
http://www.strzel.com.pl/sharp-innova-1 ... p-112.html
Którą z tych dwóch polecasz?
Pierwsza to 5,5mm druga zaś to 4,5mm model ten sam.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Ten sam sklep , inna oferta ;) Rezygnujesz z gratisów obniżasz cenę lub zamieniasz na np. lepsza lunetę ... Kaliber ma być 4,5 mm ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Gratis??? Dowiedz się ile kosztuje ten karabinek bez "gratisów" cena powinna spaść o jakieś 40-50 zł. Co do celności na Bemowie Starszy_Pan strzela z powodzeniem w kapselki na 50m.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Proponuję nie brać 5,5 mm...większy opad, mniejszy dystans, kosztowny śrut w małym asortymencie, 4,5 stanowczo wygrywa...gratisy jak gratisy, ale...kategorycznie zabraniam (z racji wieku, chociażby :P ) używania stalowych lotek-pędzelków, niszczą przewód lufy :evil:
A tego sharpika miałem:
Obrazek