Ciąg dalszy boju z Hw 95

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
Apetizer
Posty: 484
Rejestracja: 2010-07-25, 21:01
Lokalizacja: Stare Babice

Ciąg dalszy boju z Hw 95

Post autor: Apetizer »

Mając wolną chwilę (nudząc się na urlopie) postanowiłem wymienić uszczelkę w swoim Hw.
Założyłem nową (tę z Incorsy) i siedzi na tłoku elegancko nie buja się na boki tak jak ta stara.
Zasadzka natomiast tkwi gdzie indziej. Po włożeniu tłoka do cylindra okazuje się ze nowa uszczelka jest jakby mniejsza, tzn tłok się luźno przesuwa w cylindrze pod wpływem własnego ciężaru. Próba ze sprężeniem powietrza po zatkaniu otworu palcem również negatywnie- zero ciśnienia. (deja vu z Hatsana???) Obie uszczelki przyłożone do siebie wydaja się wymiarowo identyczne. Postanowiłem mimo wszystko karabinek złożyć na nowej uszczelce, licząc że pod wpływem ciśnienia wywołanego szybkim ruchem do przodu wargi uszczelki "rozejdą" się powodując lepsze uszczelnienie.
Po złożeniu oddałem kilka strzałów i zauważyłem że cykl strzału mocno się skrócił oraz zwiększyło kopnięcie ( teraz strzał bardziej przypomina ten z Hw 90).
Myślę ze to z powodu nie wytwarzania się poduszki powietrznej. Na razie więcej nie strzelam poczekam do niedzieli, zrobię pomiar na chrono - wynik prawdę powie.
Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechna pogardę - Niccolo Machiavelli
Było lub jest:
Lider B1, Hatsan85,Hatsan90,Slavia634,Hw95,Diana34, Slavia630, BMK19,Slavia 630, Hw30mII
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Dariusz pisze:Po złożeniu oddałem kilka strzałów i zauważyłem że cykl strzału mocno się skrócił oraz zwiększyło kopnięcie
Jak byś chciał mieć "zero" kopa i niesamowicie stabilne ... 3J .. :mrgreen: to jestem gotów popruć kolejne gacie ... :roll: .. A było przed założeniem namoczyć delikatnie uszczelkę w gorącej wodzie ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Hiszpan63 pisze: A było przed założeniem namoczyć delikatnie uszczelkę w gorącej wodzie ...
Oczywiście , pomocne przy zakładaniu uszczelki na tłok , tylko nie widzę związku z lepszym uszczelnieniem w cylindrze :(
Jak mniemam nowa uszczelka jest dużo miększa od poprzedniej i to powoduje taki efekt .
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

januszmariusz pisze:Oczywiście , pomocne przy zakładaniu uszczelki na tłok , tylko nie widzę związku z lepszym uszczelnieniem w cylindrze
Wcisnął , być może nie ułożyła się jak należy ... Jest szansa , że jak postrzela kilkadziesiąt razy to się ułoży , rozedmie itp. itd.
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Apetizer
Posty: 484
Rejestracja: 2010-07-25, 21:01
Lokalizacja: Stare Babice

Post autor: Apetizer »

Zastanawiam się czy nie wyjąć ponownie tłoka i pod wargę uszczelki nie podłożyć żyłki wędkarskiej, coby ta warga się bardziej rozłożyła. Tylko czy wsadzić ją tam na ścisk, czy może użyć np kropelki ?
Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechna pogardę - Niccolo Machiavelli
Było lub jest:
Lider B1, Hatsan85,Hatsan90,Slavia634,Hw95,Diana34, Slavia630, BMK19,Slavia 630, Hw30mII
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Dariusz pisze:Tylko czy wsadzić ją tam na ścisk, czy może użyć np kropelki ?
Kropelki , supergluty palą gumę na wskutek reakcji chemicznych ... tylko na wcisk ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
miki
Posty: 194
Rejestracja: 2010-06-29, 12:20
Lokalizacja: Błonie

Post autor: miki »

Senio na Iwebie pisał, że nowe uszczelki do HW są luźniejsze i mają krótszą wargę, dzięki czemu pracują luźniej.

To nie żadna nowość - od zawsze było wiadomo, że sprężyna w niemieckim limicie od HW daje w TX200 nasz limit bez problemu. Właśnie przez różnice w uszczelkach.
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Dariusz pisze:Zastanawiam się czy nie wyjąć ponownie tłoka i pod wargę uszczelki nie podłożyć żyłki wędkarskiej, coby ta warga się bardziej rozłożyła.
Przeczytaj post Doktora Pio w jaki sposób zregenerował uszczelkę (zwiększył jej średnicę).
http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?p=68578#68578
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
pmarek3
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 469
Rejestracja: 2010-11-07, 21:12
Lokalizacja: Okęcie

Post autor: pmarek3 »

Darek,jak chcesz to mogę Ci pomóc w względzie chrono wcześniej niż w niedzielę.Jeżeli masz ochotę to daj jakiś namiar i możemy dogadać szczegóły.
Marek
BSA Supersport Zoraki HP01 i inne
AA PS SpetzUltra
Awatar użytkownika
Apetizer
Posty: 484
Rejestracja: 2010-07-25, 21:01
Lokalizacja: Stare Babice

Post autor: Apetizer »

miki pisze:Senio na Iwebie pisał, że nowe uszczelki do HW są luźniejsze i mają krótszą wargę, dzięki czemu pracują luźniej.
No tak, ale chyba nie az tak luźno żeby nie wytwarzały kompresji???
Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechna pogardę - Niccolo Machiavelli
Było lub jest:
Lider B1, Hatsan85,Hatsan90,Slavia634,Hw95,Diana34, Slavia630, BMK19,Slavia 630, Hw30mII
Awatar użytkownika
Apetizer
Posty: 484
Rejestracja: 2010-07-25, 21:01
Lokalizacja: Stare Babice

Post autor: Apetizer »

Marku ,a co powiesz na jutrzejsze popołudnie?
Co do miejsca spotkania to ja się oczywiście dostosuje.
Nr tel podam Ci na PW
Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechna pogardę - Niccolo Machiavelli
Było lub jest:
Lider B1, Hatsan85,Hatsan90,Slavia634,Hw95,Diana34, Slavia630, BMK19,Slavia 630, Hw30mII
Awatar użytkownika
Apetizer
Posty: 484
Rejestracja: 2010-07-25, 21:01
Lokalizacja: Stare Babice

Post autor: Apetizer »

Dzisiaj zastosowałem metodę Doctora Pio (dziękuje Janusz). O ile na starej uszczelce przyniosło to pewną poprawę (nawet miałem problem z upchnięciem ja do systemu) tak w tej nowej nie zauważyłem żadnej różnicy- tłok nadal lata w cylindrze pod wpływem siły ciężkości, a na czole uszczelki pięknie się odcisnął kanał wylotowy.
Czy ktoś z Was słyszał jakieś informację o tym że Weihrauch zmieniał średnicę cylindra w karabinkach w ciągu ostatnich lat?
Chyba ze w Incorsie sprzedano mi uszczelkę od innego modelu.
Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechna pogardę - Niccolo Machiavelli
Było lub jest:
Lider B1, Hatsan85,Hatsan90,Slavia634,Hw95,Diana34, Slavia630, BMK19,Slavia 630, Hw30mII
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Dariusz pisze:Chyba ze w Incorsie sprzedano mi uszczelkę od innego modelu.
I to jest możliwe , przypomniało mi się że kolega miał podobny problem z uszczelką do HW97 którą odesłał a w zamian dostał nową pasującą .
Okazało się że są dwa rodzaje uszczelek , do starszych i nowszych modeli HW .
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
Apetizer
Posty: 484
Rejestracja: 2010-07-25, 21:01
Lokalizacja: Stare Babice

Post autor: Apetizer »

Janusz, jest dokładnie tak jak napisałeś. Skontaktowałem się z Incorsą i okazało się ze kupiłem uszczelkę starego typu, a w moim Hw jest zastosowana nowego.
Poza wymiarami różnią się tym że na czole nowych uszczelek jest napis (znaczek) natomiast uszczelki starego typu są zupełnie gładkie ( bez napisów).
Pracownicy Incorsy również w moim wypadku zgodzili sie na wymianę.
Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechna pogardę - Niccolo Machiavelli
Było lub jest:
Lider B1, Hatsan85,Hatsan90,Slavia634,Hw95,Diana34, Slavia630, BMK19,Slavia 630, Hw30mII
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Dariusz pisze:Pracownicy Incorsy również w moim wypadku zgodzili sie na wymianę.
No to teraz możesz być pewny że problem zniknie , tak jak w przypadku mojego kolegi po zamianie uszczelki było okey :)
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40