Turcar - chodzi jak drezyna

Można wpisywać tu rady które przydadzą sie nowym posiadaczom wiatrówek. Rady związane z użytkowaniem wiatrówki jak również z bezpieczeństwem podczas strzelania.

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
Coke
Posty: 29
Rejestracja: 2011-04-07, 18:04
Lokalizacja: Szczecin

Turcar - chodzi jak drezyna

Post autor: Coke »

Mam Turcara z ostatniej promocji miliariów gdzie dawali go z lunetą w fajnej cenie. Mój kumpel natomiast kupił też Turcara ale za ciut większe pieniążki 2 lata temu w militariach i bez lunety.

Różnica jest taka że jego jest z ciemnego drewna a mój z jasnego. Ale na tym nie koniec.
Jego spust chodzi lekko, płynnie u mnie tymczasem trzeba użyć siły i jest to niewygodne bo lufa lata przy naciskaniu spustu.
Kolejna sprawa to łamanie, u niego zero dźwięków a u mnie skrzypi jak stara drezyna.
Ponadto jego jest lżejsza i tego to już wogóle nie rozumiemy.

teraz pytanie - czy jak napsikam tam gdzie łamie się lufa i do spustu Balistolu to czy pomorze to coś czy to jest bardziej złożony problem?
Turcar 4.5 mm + Sutter 3-7x20WA
Crossman C11
Crossman C31
lukk
Posty: 74
Rejestracja: 2010-02-06, 14:32
Lokalizacja: Kraków

Post autor: lukk »

no cóż, te karabinki to taka trochę lepsza chińszczyzna, jemu się mogło trafić lepiej, Tobie trochę gorzej - normalka w takich karabinkach ;)
Olej w spreju na zawias lufy to kiepski pomysł - nasmarować nie nasmaruje, za to jeśli resztka jakiegoś smaru tam jest to ją pewnie dość skutecznie wypłucze. Najlepiej rozebrać i nasmarować jakimś uczciwym smarem, miedziany ładnie smaruje i wszystko chodzi płynnie, ale potem w okolicach zawiasu pojawiają się te złotawe drobinki, trochę wkurzające :mrgreen: Ja teraz smaruję wszystko w karabinkach smarem od Alchemika - bardzo fajnie wszystko na nim pracuje, jest prawie przezroczysty, lekko żółtawy i świetnie się trzyma. W każdym razie różnych smarów możesz użyć, byle był to jakiś uczciwy smar, nie olej w spreju ;)
Poza tym - nasmarowanie zawiasu i uczciwe skręcenie powinno wyeliminować latanie lufy, ale co do tego skrzypienia to wypadałoby przeszlifować i wypolerować wycięcie w którym chodzi dźwignia napinacza w cylindrze, no i wypolerować tłok, to powinno dać płynniejsze naciąganie.
Spust tak samo - wypolerować elementy, nasmarować jakimś uczciwym smarem.
Awatar użytkownika
Coke
Posty: 29
Rejestracja: 2011-04-07, 18:04
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Coke »

a WD-40 się nada?
Turcar 4.5 mm + Sutter 3-7x20WA
Crossman C11
Crossman C31
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Coke pisze:a WD-40 się nada?

WD 40 nadaje się do starych zardzewiałych lokomotyw, nie wiatrówek!!!
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Coke pisze:a WD-40 się nada?
Nie :-?

Poniżej link do tematu z konkretnymi poradami (smary, konserwacja):

http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php ... onserwacja

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
Coke
Posty: 29
Rejestracja: 2011-04-07, 18:04
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Coke »

a spray sylikonowy?
Turcar 4.5 mm + Sutter 3-7x20WA
Crossman C11
Crossman C31
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Coke pisze:a spray sylikonowy?
Nie ... zaklajstrujesz karabinek :-? ... przeczytałeś temat z linku od SławeQ ?? Masz tam wszystko co i jak , to nie wymyślaj :! ... a smar moolibdenowy , to wydatek rzędu 5 zł w motoryzacyjnym ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)