Crosman 2240 szakalem zwany :) i kilka moich pomysłów...

Wszystko co dotyczy wiatrówek CO2

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Crosman 2240 szakalem zwany :) i kilka moich pomysłów...

Post autor: JesperKyd »

Zawsze marzył mi się karabinek, którego to mogę zabrać tam gdzie chcę, a którego można schować nawet do reklamówki. Tak więc wpadłem na pomysł nabycia Crossa 2240 i dokręcanej kolby. Jako że znudził mi się CP99 dałem ogłoszenie z ofertą zamiany. No i Starszy_Pan zaoferował mi szakala. :)
Długo się nie nie zastanawiałem, a prawdę mówiąc to się wcale nie zastanawiałem:)
Po krótkim oczekiwaniu dotarł do mnie szakal ze swoją 14 calową lufą i dorobionymi kostkami montażowymi. Więc zechciało mi się ów kostki wykorzystać. Po chwili stwierdziłem że kolejna strzelba z optyką mi nie potrzebna jest i pozostanę z otwartymi.
Wiadomo że crosmanowskie otwarte są niezbyt udane, lecz da się z nich korzystać.
Zdjąłem jedną kostkę montażową w celu obniżenia wagi (a zrobione są z sporego kawałka metalu) a w jej miejscu zamontowałem oryginalną ósemkę.
Troszkę przeszkadzał mi na początku huk wystrzału, który to jest głośny! Zacząłem więc dumać o jakimś tłumiku...
Z czasem pomysł z tłumikiem mi przeminą, gdyż stwierdziłem że bez huku nie był by to ten sam szakal. :)
Niestety szakal nie dawał mi spokoju i postanowiłem coś w nim zmienić...
Metalowy zamek! To będzie właśnie to!
Miki szybko mi ostudził zapał podając cenę owego bajerka osiągającą prawie cenę sklepowego C2240!!! :(
Przeżyłem rozczarowanie.

Po pewnym czasie napisałem gdzieś o pomyśle z innymi otwartymi. Z pomocą przyszedł kolega Heniu (SP7), kierując mnie do kolegi m.j.
Szybka wymiana zdań email'em, cennik, zamówienie, oczekiwanie, długie oczekiwanie i ...
w końcu mam nowe otwarte! :)

A oto i one :) (fotki kolegi m.j)

Obrazek

kliknięcie powiększa

Obrazek

W tym momencie nie omieszkam polecić kolegi Marcina (m.j.).
Wykonał dobrą robotę przy bardzo atrakcyjnym cenniku! Nie to co inni, którzy myślą że są jedyni na świecie i mogą popłynąć z cenami.

A tu szakal w całej okazałości.

Obrazek
kliknięcie powiększa

Niestety nie udało mi się dzisiaj zestroić nowych otwartych. :( Wiał tak silny wiatr, że nie dało się strzelać.
Ostatnio zmieniony 2011-08-20, 23:47 przez JesperKyd, łącznie zmieniany 2 razy.
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

JesperKyd pisze:A oto i one (fotki kolegi m.j)
... gdzie one , gdzie one ... ?? :P
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Poprawiłem linki do fotek.
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Fajny pomysł ze szczerbinką, mam pytanie czy przesuwa się ona również w poziomie?
guntuning.com
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

daras pisze:Fajny pomysł ze szczerbinką, mam pytanie czy przesuwa się ona również w poziomie?
Tak.
Sposób poziomej regulacji pozostał tak jak w oryginale.
Nie jest to sprzęt do wygrywania olimpiad, więc ten sposób regulacji się sprawdza.
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Janusz FWB
Posty: 196
Rejestracja: 2011-06-01, 16:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: Janusz FWB »

A czy zamek od 1377 będzie pasował ?

http://www.jgstrade.com/zbrane-a-doplnk ... vy-zaver-2
Łuk z badyla i sznurka
Janusz FWB
Posty: 196
Rejestracja: 2011-06-01, 16:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: Janusz FWB »

Na Czeskim forum jest do sprzedania za 3500 koron coś takiego.
Pisałeś że małe i ma się mieścić do reklamówki może Ciebie zainteresuje
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Łuk z badyla i sznurka
Awatar użytkownika
sp7
Posty: 266
Rejestracja: 2011-05-14, 21:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: sp7 »

Fajne, pomysła mi ukradneli - kluskojady jedne. :mrgreen:
Cena nawet dobra to na dzisiaj około 600 złotych za komplet.
No ale dla mnie za późno, bo ja już do obrzyno-składaka QB-78 drewienko pieszcze olejem.
Chińskie drewno, nawet ładne, suche jak pieprz i pije olej jak by ruskie spiryt. :roll:
motto tak mądre, że aż ukraść je koledze musiałem:
"Jeśli broń zabija, to długopisy robią błędy ortograficzne"
Awatar użytkownika
npv8
Posty: 51
Rejestracja: 2011-08-15, 13:30
Lokalizacja: Bielany

Post autor: npv8 »

A czy macie jakiś pomysł na zrobienie karabinka z podpiętym magazynkiem coby nie trzeba za każdym razem przeładowywać ręcznie?.....cos takiego to bym sobie spróbował zmontować jeśli jest to możliwe:)))
strzelać każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej....
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

npv8 pisze:A czy macie jakiś pomysł na zrobienie karabinka z podpiętym magazynkiem coby nie trzeba za każdym razem przeładowywać ręcznie?.....cos takiego to bym sobie spróbował zmontować jeśli jest to możliwe:)))
Popytaj kolegę Vit91151 kto darabiał magazynek. http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?p=102 ... t=#1021063
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
npv8
Posty: 51
Rejestracja: 2011-08-15, 13:30
Lokalizacja: Bielany

Post autor: npv8 »

Hmmmm...no tak tylko mnie marzy się zrobienie karabinka trochę innego niż długa wiatrówka z obrotowym bębenkiem na śruty...raczej skłaniam się do czegoś w stylu automatycznego podawania śrutu ...tego typu magazynek ma karabinek Beretta Storm...w takim kierunku chciałbym iść -tylko zastąpić napędzanie broni ...zamiast bombiczek Co2 zainstalować kartusz lub butlę PCP...jeszcze nie wiem jak ugryźć temat ale poszukam poczytam i coś wykombinuję:))...jakby ktoś miał jakiś pomysł-uwagę w tym temacie to chętnie podyskutuję:))
strzelać każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej....
Awatar użytkownika
sp7
Posty: 266
Rejestracja: 2011-05-14, 21:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: sp7 »

Bereta to tyż obrotowy magazynek, tyle że większy i elastyczny.
Plasticzana elastyczna zamknięta taśma w którą trzeba uprzednio ręcznie wetknąć 30 śrucin.
Wredna do Ładowania, wybredna co do gatunku śrutu.
Typowego magazynka szeregowego jak w palnej nie da się zrobić.
Nacisk sprężyny podajnika zdeformuje każdy śrut.
Zatem pozostają ci kulki stalowe BB, lub ołowiane.
motto tak mądre, że aż ukraść je koledze musiałem:
"Jeśli broń zabija, to długopisy robią błędy ortograficzne"
m.j.
Posty: 40
Rejestracja: 2011-05-12, 07:02
Lokalizacja: wschód

Post autor: m.j. »

A moim głęboko skrywanym marzeniem ;) jest zrobić magazynek na śruciny ładowane do łusek i przeładowywanie jak KBKS ale jeszcze obmyślam szczegóły, ponieważ moim założeniem jest prostota konstrukcji i łatwość wykonania (co też przekłada się na mniejsze koszta). Obrotowy magazynek jest najłatwiej wykonać, ale taki podpinany od dołu do wiatrówki to byłaby frajda, nawet jeśli nie byłby to automat :roll: :mrgreen:
S400, Sharp Innova 1110, C2240, C2250, C1377, C3576, C2100, KSC Colt 1911
Awatar użytkownika
sp7
Posty: 266
Rejestracja: 2011-05-14, 21:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: sp7 »

Jeżeli już magazynek to: :roll:
Idealny (dla mnie) byłby system Drulov-a.
Dwa w jednym, i semi automat i 5 śrucinowy magazynek szeregowy w dosyłaczu.
Niestety sam pistolet Drulov jako dawca ma zaporową cenę (dla mnie)
Karabinek Drulova - bo jest taki - tez ma ,patrz wyżej. :evil:
Z utęsknieniem czekam aż "konstruktorzy" z kraju środka, dokonają
odpowiedniego plagiatu i wypuszczą np. QB-89 semi - z takim systemem. :P
Do tej pory zresztą nie rozgryzłem jak to w Drulovie działa - przykładałem się po prawdzie do tego rozgryzania też nie za bardzo. :idea:
motto tak mądre, że aż ukraść je koledze musiałem:
"Jeśli broń zabija, to długopisy robią błędy ortograficzne"
Awatar użytkownika
npv8
Posty: 51
Rejestracja: 2011-08-15, 13:30
Lokalizacja: Bielany

Post autor: npv8 »

sp7 pisze:Bereta to tyż obrotowy magazynek, tyle że większy i elastyczny.
Plasticzana elastyczna zamknięta taśma w którą trzeba uprzednio ręcznie wetknąć 30 śrucin.
Wredna do Ładowania, wybredna co do gatunku śrutu.
Typowego magazynka szeregowego jak w palnej nie da się zrobić.
Nacisk sprężyny podajnika zdeformuje każdy śrut.
Zatem pozostają ci kulki stalowe BB, lub ołowiane.
Dlatego właśnie dołączyłem do tego wątku ponieważ wiem że Heniu i Marcin macie bogate doświadczenie w przerabianiu i dorabianiu rzeczy różnych:))) jak również bogatą wiedzę teoretyczną.
Heniu wspominając o berettcie miałem na myśli system podawania śrutu...zdaję sobie sprawę z niedoskonałości plastikowej taśmy w magazynku....chodzi mi o coś co za każdym strzałem automatycznie przesunie kolejny śrut o jedno oczko do góry tak aby był w gotowości do kolejnego strzału....ale że jestem początkującym teoretykiem to nie mam zielonego pojęcia jak to zrobić:)))...ale jak w każdym projekcie-im więcej ludzi dyskutuje tym więcej pomysłów i rodzi się konstrukcja:))...musi być jakiś sposób aby to zrobić

co do srutów ładowanych w łuski metalowe to można podpatrzeć pistolet CZ (nie pamiętam jakie ma dalsze oznaczenia literowe) w wersji ASG...widziałem na necie jak strzela tymi swoimi plastikowymi kulkami a za każdym strzałem wyskakuje łuska w której uprzednio mieściła się kulka...realizm zaje.....fajny tylko jeden szkopuł -trzeba strzelać tylko w takich miejscach gdzie łatwo zebrać wystrzelone łuski bo są dosyć drogie i masz ich w zestawie tylko 25 ....być może na necie jest gdzies animacja pracy mechanizmów tej CZ-ki
strzelać każdy może trochę lepiej lub trochę gorzej....