Pistolet CO2 na BB,s

Wszystko co dotyczy wiatrówek CO2

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Apetizer
Posty: 484
Rejestracja: 2010-07-25, 21:01
Lokalizacja: Stare Babice

Pistolet CO2 na BB,s

Post autor: Apetizer »

Witam

Jako że z Hw 95 dystans 17m (maksymalny na mojej działce) jest mało ambitny, więc zaczęło mnie korcić na zakup jakiegoś niedrogiego pistoletu. Pierwsza myśl to Marksman 2004, ale następnie zacząłem się zastanawiać czy nie pójść bardziej w stronę typowej rekreacji czyli kulki BB i Co2.
Jako że nigdy z takiego wynalazku nie strzelałem to mam następujące pytania:
Czy na odległość powiedzmy 20 m da się z czegoś takiego strzelać?
( widziałem jak strzelają ASG i dla mnie to porażka- trudno z tego trafić powyżej 10M)
Czy energia z takiego pistola jest wystarczająca żeby stłuc butelkę z 10_15m ( oczywiście nie zamierzam tłuc szkła, ale na takim przykładzie będzie mi łatwiej zobrazować).
Jakie modele są polecane?
Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechna pogardę - Niccolo Machiavelli
Było lub jest:
Lider B1, Hatsan85,Hatsan90,Slavia634,Hw95,Diana34, Slavia630, BMK19,Slavia 630, Hw30mII
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Dariusz pisze:Jakie modele są polecane?
Co user, to model... ;)
Miałem parę różnych na bb i nie mam ani jednego. Chcesz zabawy, to kup jakiś niezadrogi z blow-back'iem, żeby odsprzedać z niedużą stratą. Przy tym dystansie, to każdy wyrobi.
...a poleciłbym crosmana 357-6"...magazyn 10 diabolo, zapasowe bez problemu po jakieś 10 zł na alle, nawet jak kupisz nówkę, to dwóch paczek nie wydasz, są do niego kolimatorki, choć i bez tego jest celny, warto przy zakupie upewnić się, czy ma lufę gwintowaną, bo krążą z gładkimi. Piszę, bo miałem ze dwa, nie - trzy, w tym jeden z lufką 8"...na żadnego nie narzekałem, bo spełniały oczekiwania (cenowo-jakościowe).
...bo ten...tego...kulki bb jakby mniej celne są... :>
(Perswind u nas i na beżowym sprzedaje niezłego blow-air'a z antyodrzutem i kolimatorkiem za 110 zeta, chyba kiedyś ode mnie go kupił...)...możesz obejrzeć w Warszawie...
cheng13
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 648
Rejestracja: 2010-10-24, 10:37
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: cheng13 »

Ja mam PPKs-a, ale się zepsuł i czeka na remoncik. Do tego C-11 (fajna i tania zabawka) i C-41 zupełnie nowy, nieuzywany, ale jakoś ....nie podoba mi się i lezy w szufladzie (jakby ktoś chciał to oba do wzięcia).
Czytałem natomiast ostatnio że ludziska chwalą Tanfoglio 1911 (same ochy i achy, podobno zajefajny blow-back i w miarę celny) i Dan Wessona - rewolwer.
Ten ostatni ma lufę 8" i piszą że jak na BBsa to celny jest i solidnie zbudowany. Można nówkę za 4 stówki kupić, a w niklu z lufą 6" ciut drożej. Sam po powrocie chyba nabędę któregos z nich, bo też mnie chętka naszła na puszkobijstwo.
Generalnie jest sporo postów na beżowym o Dan Wessonie i Tanfoglio, poszukaj, poczytaj i zobacz co by Ci lepiej pasowało.
Jeśli dystans ok.17m to chyba Dan Wesson z lufą 8".
Obecnie na krótkie dystanse pykam z CP-88, ale on jest na diabolo, nie BBsy, no i nie ma blow-backa. Chyba się na tego Colta zdecyduję.
Pozdro.J.
orzeszki....koniecznie :)
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

A ja to polecę z innej beczki... http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=82232
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Janusz FWB
Posty: 196
Rejestracja: 2011-06-01, 16:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: Janusz FWB »

Strzelałem jakiś czas temu z Crosman C11.

Z 40 metrów spokojnie trafisz puszkę 0,33 L .
Z 10 metrów trafisz powtarzalnie małe pudełko zapałek.
Z 25 metrów butelki rozpryskują się na drobne kawałeczki.

Jak chcesz to mogę Tobie podesłać kilka fotek i mam dwa filmiki strzelania do puszek i kapsli z 10 metrów.

C11 to bardzo trwała i prosta konstrukcja.
Łuk z badyla i sznurka
Awatar użytkownika
DZIKIslupsk
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1180
Rejestracja: 2010-05-11, 18:16
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: DZIKIslupsk »

Janusz FWB pisze:mam dwa filmiki
To masz jeszcze czas dodaj je do Wakacyjnego Konkursu Filmowego. Oczywiście jeśli tylko chcesz :mrgreen:
Bo zaczyna się zabawa...
CZ 550 Ebony Edition + Swarovski Z4i 2,5-10x56
ZH 304 + Zeiss 2,5-10x52
Iż 12
Awatar użytkownika
sp7
Posty: 266
Rejestracja: 2011-05-14, 21:57
Lokalizacja: Łódź

Post autor: sp7 »

Raczej podeslij ten z puszkami 0.33l na 40 mb.
Bo ja bym to chętnie obejrzał jak co strzał to trafienie w taki cel na taką odległość.
Chyba że jednostki pojemności celu się pomyliły i o 330 litrów chodzi.
motto tak mądre, że aż ukraść je koledze musiałem:
"Jeśli broń zabija, to długopisy robią błędy ortograficzne"
Janusz FWB
Posty: 196
Rejestracja: 2011-06-01, 16:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: Janusz FWB »

sp7 pisze:Raczej podeslij ten z puszkami 0.33l na 40 mb.
Bo ja bym to chętnie obejrzał jak co strzał to trafienie w taki cel na taką odległość.
Chyba że jednostki pojemności celu się pomyliły i o 330 litrów chodzi.
Do puszek - tak przepraszam , to puszki 0,5 L po browarach.
Przykro mi ale nie nagrywałem takiego filmiku, a szkoda.

Strzelasz w ten sposób że ładujesz seriami bach - bach - bach - bach i jeden a nawet dwa wchodzą w puszkę.
Widać jak leci pierwsza kulka i według jej toru lotu bierzesz poprawke i ładujesz, jak dojdziesz do wprawy i załapiesz o co chodzi to po takiej poprawce wszystkie następne wchodzą w puszke i z tych 40 metrów C11 przebija je na wylot.

Te filmiki są dość obszerne zobaczę jak je wstawić, a tu może wkleję fotke z 10 metrów (to początki mojej przygody z pistoletem). W tamtym okresie wydawało mi się że to co na fotkach poniżej to dobry wynik :mrgreen: :mrgreen:
Ale teraz wiem że ten pistolet na takim dystansie potrafi o wiele więcej !!!.

DZIKIslupsk - hej
"To masz jeszcze czas dodaj je do Wakacyjnego Konkursu Filmowego. Oczywiście jeśli tylko chcesz "

A gdzie to jest , gdzie mam te filmiki zamieścić ? - nie wiem gdzie ten temat jest.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Łuk z badyla i sznurka
Awatar użytkownika
Apetizer
Posty: 484
Rejestracja: 2010-07-25, 21:01
Lokalizacja: Stare Babice

Post autor: Apetizer »

Dzisiaj w nocy wyjeżdżam na urlop. Decyzje co do zakupu podejmę po powrocie.
Na chwilę obecną ze względu na cenę moimi faworytami są dwa crosmany:
C 11 kusi małymi wymiarami, bardziej pojemnym magazynkiem oraz ciut większą Vo
Za 3576 przemawia możliwość strzelania z tradycyjnego śrutu oraz mniejsza ilość komentarzy o negatywnym zabarwieniu. ( Ponoć C11 jest dość awaryjny)
Pewnie bym zaryzykował i kupił pistolet ( ze względu na mniejsze wymiary i większą poręczność)ale Robert napomknął o małej (mniejszej) celności BB i w związku z tym będę miał nad czym dumać leżąc na słonecznej plaży.
Ps Mateusz odpraw gusła i ściągnij słońce do Słupska - będę niedaleko :lol:
Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechna pogardę - Niccolo Machiavelli
Było lub jest:
Lider B1, Hatsan85,Hatsan90,Slavia634,Hw95,Diana34, Slavia630, BMK19,Slavia 630, Hw30mII
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

OT:
Dobrego urlopowania ;)
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Janusz FWB
Posty: 196
Rejestracja: 2011-06-01, 16:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: Janusz FWB »

DARIUSZ.

Kup nowego Crosman C-11 to bardzo solidny pistolet !!!
Rozkładałem go do ostatniej śrubki i tam nie ma co się uszkodzić, wystrzeliłem z niego około 15 000 kulek i pistolet cały czas strzelał jak nowy !!!.
Jedyne na co należy zwracać uwagę to zaczep magazynka (trzeba wciskać zaczep przy wkładaniu magazynka by go nie wyłamać lub uszkodzić przez jego wytarcie - jest plastikowy).
Ważne - jeśli strzelasz w miejscu gdzie jest możliwe pozbieranie kulek to możesz to zrobić silnym magnesem - ja tak robiłem z kulkami Walthera, te same kulki przelatywały przez pistolet kilkanaście razy !!!.

Crosman 3576 też posiadałem i nie byłem z niego zadowolony , to ładaowanie śrutów do tych koronek to "makabra" , celność "makabra" to nie jest pistolet tarczowy i nigdy nie będzie, jego celność pozostawia dużo do życzenia !!!.

Jak chcesz bardzo celnie postrzelać do tarczy Ppn to kup sobie LOV 21.

Jeśli masz zapędy do pistoletu to z LOV 21 postrzelasz i do puszek i potrzaskasz butelki i wystrzelasz nim 100/100 na tarczy na dystansie 10 metrów, a na dystansie 25 metrów nie wyjdziesz nim poza kółko "7" czarnego pola tarczy Ppn.
Pistolet kosztuje 250 zł i zawsze go odsprzedasz prawie bez straty.
Bardzo dobrze lata w nim TOMITEX Diabolo Sport 12 zł pudełko.
Vo ustawisz zmaną sprężynki zbijaka na 150 m/s.
Vo do tarczy wystarczy na 110 m/s.
LOV 21 bez problemu za grosze przerobisz na tankowanie z dużej butli CO2 i strzelasz za grosze !!!.
Jeśli kupisz LOV 21 to wszystko Tobie wytłumaczę i pomogę uzyskać to co wyżej opisałem.

Próbuję załadowac film strzelania C-11 z 10 metrów do puszek, ale coś się nie chce załadować !!!.
Zobaczyłbyś jak to fajna zabawa, ale musi być w magazynku te 19 kulek !!!!!!.
Łuk z badyla i sznurka
cheng13
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 648
Rejestracja: 2010-10-24, 10:37
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: cheng13 »

Darek, jeśli chcesz to podeślę Ci mojego C-11 (po prostu pożyczę, ja go obecnie nie używam) i sam go pomacasz. To chyba będzie najprostsze wyjście. Powinienem wrócić koło 10 sierpnia, jakby co to pisz PW.
orzeszki....koniecznie :)
Janusz FWB
Posty: 196
Rejestracja: 2011-06-01, 16:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: Janusz FWB »

Wpakowałem ten filmik tutaj.

http://www.youtube.com/watch?v=O_DNT5MyK_A


Mam jeszcze jeden ale już mi się nie chce ładować.
Łuk z badyla i sznurka
Awatar użytkownika
Apetizer
Posty: 484
Rejestracja: 2010-07-25, 21:01
Lokalizacja: Stare Babice

Post autor: Apetizer »

cheng13 pisze:a mam PPKs-a, ale się zepsuł i czeka na remoncik. Do tego C-11 (fajna i tania zabawka) i C-41 zupełnie nowy, nieuzywany, ale jakoś ....nie podoba mi się i lezy w szufladzie (jakby ktoś chciał to oba do wzięcia).
Czyli które?
PPK ,C-11 czy C-41?
Bycie nieuzbrojonym pociąga za sobą wiele złych rzeczy, w tym powszechna pogardę - Niccolo Machiavelli
Było lub jest:
Lider B1, Hatsan85,Hatsan90,Slavia634,Hw95,Diana34, Slavia630, BMK19,Slavia 630, Hw30mII
Janusz FWB
Posty: 196
Rejestracja: 2011-06-01, 16:08
Lokalizacja: Polska

Post autor: Janusz FWB »

Poproś niech prześle Tobie CROSMANA C 11 nie będziesz żałował zobaczysz.

Miałem też Smith Wesson MP40 na BBs , drogi i nie wart tych pieniędzy (spust koszmarny, głośny, a nie mocniejszy, celność gorsza od C 11 i ciężki).

Miłej zabawy - kulki Walthera te polerowane srebrne są celniejsze od tych miedziowanych.
Łuk z badyla i sznurka