Hatsan 55s / Gamo CF 30

Wszystkie typy wiatrówek sprężynowych

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
Tirisval
Posty: 16
Rejestracja: 2011-07-17, 10:51
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Hatsan 55s / Gamo CF 30

Post autor: Tirisval »

Witam jestem nowy na forum , potrzebuję pomocy w dobraniu wiatrówki dla siebie , wcześniej strzelałem z taniego ścierwa za 100 zł po czym po 4 paczkach śrutu sprężyna pękła. Całe szczęście że była gwarancja hehe:P, teraz mam zamiar kupić lepszą wiatrówkę i zastanawiam się nad 2 modelami wymienionymi wyżej w temacie.

Gamo CF 30: http://www.militaria.pl/gamo/wiatrowka_ ... #container

Hatsan 55s : http://www.militaria.pl/hatsan/wiatrowk ... _p6249.xml

ewentualnie możecie polecić mi coś od siebie , ważne żeby było mocne i celne no i mało awaryjne rzecz jasna :P, ale najważniejsze są dla mnie opinie o tych 2 modelach. Od razu podkreślam że nie mam bladego pojęcia o tuningu .

Z góry dziękuję za pomoc ;)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Tirisval pisze:Witam jestem nowy na forum
... to wiemy , ale mamy zwyczaj witania się tu ; ... http://nasze-wiatrowki.pl/viewforum.php?f=18 ... :D

Skoro masz , jak sadzę , budżet w wysokości prawie 800 zł , to czemu akurat te modele wskazałeś jako docelowe ?? No ale skoro tak , to : Gamo Cf 30 miałem , bardzo krótko (zamieniłem na Gamo WhisperX), ale jeżeli pogodzisz się z niereformowalnym spustem , dziwnym , obrotowym portem ładowania ( swoją drogą , to bezpieczny sposób przy dolnym naciągu) to za 800 zł masz dosyć celny, wysokoenergetyczny karabin. Niestety , nie bardzo toleruje tanie śruty :/ . Co do Hatsana 55 s , można go nabyć już od 350 zł i dołożyć zestaw Alchemika. Wystarczy również wtedy na wytrzymałą optykę np. PP 3-12 x 40 Ao.
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Hiszpan63 pisze:obrotowym portem ładowania ( swoją drogą , to bezpieczny sposób przy dolnym naciągu)
Panie kolego, obrotowy ma GAMO CFX i jego klony. W CF 30 jest wysuwany. :)
Co do spustu GAMO to się da nieco poprawić a nawet i znacznie montują język spustowy na wzór Charlie'go Da Tuna.
Główną wadą CF 30 jest to że należy uważać na bezpieczniki. NIC NA SIŁĘ!
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
Tirisval
Posty: 16
Rejestracja: 2011-07-17, 10:51
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Post autor: Tirisval »

Wybrałem je jako docelowe bo jakoś najbardziej przypadły mi do gustu , rzecz jasna to nie znaczy że to musi być któryś z tych 2 , dlatego poprosiłem o ewentualne propozycje. A co masz na myśli mówiąc, że nie toleruje taniego śrutu? i o co chodzi z tym obrotowym portem ładowania?? i czy możesz podać jakiś link aby zobaczyć ten karabinek który podałeś?

I mam też takie pytanie , jaki typ naciągu preferujesz??

P.S

Myślałem jeszcze o tym modelu http://www.militaria.pl/crosman/wiatrow ... _p3111.xml
tylko nie podoba mi się to że nie ma muszki i szczerbinki przez co można strzelać tylko z lunetą.
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Summita nawet nie bierz pod uwagę.
Fotki portów ładowania możesz zobaczyć właśnie na stronie militaria.pl. Poszukaj.
Gamo jest dla strzelców bardziej rekreacyjnych i jeśli chcesz strzelać do różnych rzeczy na średnie dystanse to karabinek będzie dla Ciebie OK.
Co do naciągu...
wolę karabinki ze stałą lufą tak jakoś. :)

Za chwilkę spadną na mnie gromy! :P Lecz polecę Tobie właśnie ten karabinek, KLIK.
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

JesperKyd pisze:Panie kolego, obrotowy ma GAMO CFX i jego klony. W CF 30 jest wysuwany.
i 100 % racji Danielu .. najgorsze , że miałem chyba wszystkie Gamo i już mi się miesza ... ale rzecz w dodatkowych , możliwych miejscach przedmuchów i nieszczelności. Przy rekreacyjnym strzelaniu da się z tym żyć .
JesperKyd pisze:język spustowy na wzór Charlie'go Da Tuna.
Znajdź jeszcze cenę tego spustu :mrgreen: ... ze trzy lata temu coś 250 zł. ... :P To już lepiej skorzystać z wynalazku januszmariusza , który wyprodukował spust regulowany do Gamo i pochodnych. Suma sumarum za 800 zł zbyt dużo grzebania.
Tirisval pisze:i czy możesz podać jakiś link aby zobaczyć ten karabinek który podałeś?
... http://www.military.pl/wiatrowka-gamo-w ... 9280t.html? ...
Tirisval pisze:I mam też takie pytanie , jaki typ naciągu preferujesz??
... najprostsze , czyli łamane ... ;)
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Przemku, na beżowym spust taki zrobił ktoś. Więc można nieco poszperać. O ile pamiętam to nawet rysunki były.

I tak polecam BMK 30 :) , znany jest problem z pogarszającą się ostatnio jakością GAMO.
Ostatnio zmieniony 2011-07-18, 20:55 przez JesperKyd, łącznie zmieniany 2 razy.
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

JesperKyd pisze:Przemku, na beżowym spust taki zrobił ktoś.
Właśnie januszmariusz ... :D

... http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=2870 ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Właśnie o tym myślałem.
Zapomniałem o naszym podrwórku :oops:
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
Tirisval
Posty: 16
Rejestracja: 2011-07-17, 10:51
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Post autor: Tirisval »

A co myślicie o hatsanie który wytypowałem??

#JasperKyd wiec mówisz że ten gamo CF30 Byłby dobry??
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Wszystko zależy od tego do czego zamierzasz strzelać.
Jeśli nie wiesz czy na dłużej przyciągnie Ciebie nasze hobby to troszeczkę GAMO za drogi jest.
Na początek Hatsan 55 będzie odpowiedniejszy i w razie czego nie stracisz wiele na odsprzedaży.
Natomiast polecane wyżej BMK 30 to już karabinek bardziej uniwersalny i można poszaleć także amatorsko w FT gdy lunetkę założysz. Wiem bo miałem.:)
O ile nie przeszkadza Tobie to że to kawał karabina jest.
Pierwszego karabinka nie kupuję się na całe życie. Szybko go sprzedaż i zapomnisz o wiatrówkach, lub drogą ewolucji zapragniesz czegoś lepszego, jak każdy z nas :)
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Tirisval pisze:A co myślicie o hatsanie który wytypowałem??
Tu masz gotowy do strzelania egzemplarz , mieszczący się w Twoim budżecie , bardzo dobry stan i po tuningu. A system ten sam co w 55s ... http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=81787 ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Tirisval
Posty: 16
Rejestracja: 2011-07-17, 10:51
Lokalizacja: Stargard Szczeciński

Post autor: Tirisval »

Wiesz mam zamiar strzelać trochę w piwnicy z odległości około 15 metrów , ale też bym chciał na otwartej przestrzeni pohasać
:D
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Jak na 15 m to może Iż 61 z tej oferty http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=81789
Zabawa przednia!
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

No to masz :mrgreen: ... nic Ci więcej do szczęścia nie będzie potrzebne ... http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=4867 ... a z ceną na pewno się dogadasz ;)
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)