Którą wiatrówkę? pytanie narazie czysto teoretyczne.

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 604
Rejestracja: 2011-01-20, 11:20
Lokalizacja: Radzymin

Którą wiatrówkę? pytanie narazie czysto teoretyczne.

Post autor: donkihot »

Jestem w tragicznej sytuacji, bo do tej pory trenowałem troszkę na sprzęcie klubowym (Baikal MP-532 ) i tak mnie wkręciło w strzelanie do tarczy z 10 m. że już mnie nie cieszy pykanie do puszek czy kapsli. Ostatnimi czasy troszkę się pozmieniało w klubie do którego należałem i jak sprawy się nie wyklarują to będę "wolnym strzelcem" bez karabinka (mojego B-coś tam nie biorę pod uwagę)
Zaczynam coraz poważniej myśleć o karabinku, ale takim na którym będę mógł trenować a i może spróbować swoich sił na jakiś zawodach (oczywiście niższego szczebla)
Moje typy to: CZ200T albo Alfa Rifle Match CO2
CZ-ka jest fajna i kultowa ale: droższa w zakupie i eksploatacji bo trzeba kupić butlę nurkową i problem z napełnianiem (butli)
Alfa Rifle Match CO2: tańszy w zakupie, łatwiej z gazem (niedaleko mam skład gazów spawalniczych) do trenowania w domu czy na strzelnicy dorobił bym korek z króćcem na wężyk i podłączył karabinek bezpośrednio do dużej butli (gaśnica śniegowa) strzelanie wyszło by bardzo tanio.
Do CZ-ki się przymierzałem i jakoś mi nie leży (taki malutki i coś z wyważeniem nie tak)
Alfay nie miałem w rękach, ale wygląda ciekawie i ma duże możliwości doważenia bo i na osłonie lufy można wieszać ciężarki i kolbę można wydrążyć i zainstalować dodatkowe obciążenie, no i koszta zakupu i strzelania mniejsze.
Obie jak siostry bo czeskie, pepiki mają duże doświadczenie w pędniku CO2, tylko czy lepiej Co2 czy powietrze?
Non mitterent iustus ledo, in es est ingenti.
Nie strzelać tylko trafiać, sztuka to przeogromna.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Nie będę rozważał czy to czy tamto , a zwrócę Ci uwagę na jeszcze jedną sprawdzoną konstrukcję , którą mile wspominam ... ; http://www.google.pl/url?sa=t&source=we ... UnqBXcR2-A ... :D
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 604
Rejestracja: 2011-01-20, 11:20
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: donkihot »

Fajna, ale ja zapomniałem dodać że wolał bym nową i za rozsądną cenę.
Non mitterent iustus ledo, in es est ingenti.
Nie strzelać tylko trafiać, sztuka to przeogromna.
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

To nic innego nie znajdziesz, niestety.
Ja polecam jednak używki. Wiadomo dlaczego - to tak jak z niektórymi nowymi samochodami, przy odbiorze kluczyków dowiadujesz się, że nowo nabyty towar stracił na wartości 40%. Aha, no i większy wybór.
Jeśli już musisz to bierz Alfę, aczkolwiek
http://allegro.pl/supercelny-dziurkacz- ... 49513.html - akurat za resztę dokupisz diopter, sprzedający znany i ciemnoty myślę nie wciska,
http://www.egun.de/market/item.php?id=3376880
http://www.egun.de/market/item.php?id=3368737
http://www.egun.de/market/item.php?id=3397590
Poza tym zdarzają się na egunie naprawdę wypasione sety Steyr Match z futerałem, milionem akcesoriów i karabinkiem, działającym - za mniej więcej 400 euro.
Albo wręcz brutalnie daj ogłoszenie tu i na iwebie, że kupisz.
Aha: powietrze lepsze. Bardziej uniwersalne, nowocześniejsze i potencjalnie mniej zależne od otoczenia. Za to warto dopłacić.
Ostatnio zmieniony 2011-07-10, 23:56 przez Rlyeh, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
arturio111
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 164
Rejestracja: 2007-10-12, 21:20
Lokalizacja: Police

Post autor: arturio111 »

Alfy nawet nie widziałem ale co2 w moich oczach ją dyskwalifikuje (w moich i tylko moich) w zimę nie postrzelasz w plenerze z przyjemnością bo za duże różnice w prędkościach wylotowych. Czetkę miałem i uważam że to świetna dmuchawka, zarówno jakość wykonania jak i materiały użyte do jej wykonania. Ma jedną wadę, dwuczęściowe drewienko.......musisz trzymać jak sprężynę...zawsze tak samo. To można zniwelować wymieniając łoże na jednoczęściowe ale to kolejny koszt (i tu kłaniają się używki, kupić z drugiej ręki i wymienić osadę). Czetka nie jest droga nawet jako nowa a warta każdej złotówki. Masz chłopie zagryzkę :P nie zazdroszczę.
stareńkie HW35 :) Gamoń PR-45, Walther CP88
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Co do Walthera, to z masą nie będziesz miał problemów.
W wersji dorosłej (nie Junior) ma stalowy płaszcz lufy i waży 4,7 kg.
W kolbie można dołożyć dociążnik, regulacja baki tez jest w dwóch różnych masach.

Jest jedno ale, mianowicie odległość chwytu od stopki.
Ja jestem średniego wzrostu i nie mam łap jak orangutan,
ale musiałem dorobić konkretne przedłużki stopki:

Obrazek

CZ-etka w wersji oryginalnej (rozmiarowej) jest fajna dla mniejszych strzelców.
Co do CO2 dość długo użytkowałem TAU-a 7, również zimą na nieogrzewanej strzelnicy.
Nie zauważyłem wpływu temperatury na prędkość, jedynie strzałów było kilka mniej z 'bombiczki'.

Generalnie skoro przyzwyczaiłeś się do karabinka PCA to takiego bym na Twoim miejscu szukał.
PCP jak sam zauważyłeś to dodatkowe koszty, no i zakup samego karabinka również większy wydatek.
I nie mam tu na myśli wszelkich PCP, tylko tych z możliwością założenia muszki i dioptera, oraz w pełni regulowanym łożem.

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Nie znam się na maczówkach, ale to chyba by Ci wystarczyło:
http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=1465
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 604
Rejestracja: 2011-01-20, 11:20
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: donkihot »

Dziękuję wszystkim kolegom za podpowiedzi. Teraz to dopiero mam mętlik we łbie, powiem tak: jak mi skapnie jakaś wolna gotówka to pewnie kupię coś bardziej markowego z używek i pewnie jeszcze będę prosił o pomoc bo w Polsce nie ma wielkiego wyboru a na egunie jest tego tyle że nie wiem na czym skupić uwagę ( a poza tym nie wiem jak tam się kupuje), a jak nie będzie gotówki to pewnie na wiosnę będzie Alfa na raty. Tak czy inaczej bardzo dziękuję że znaleźliście chwilkę czasu i mieliście chęć napisać tych kilka postów i jeszcze bardziej namieszać mi w głowie. :mrgreen:
Pozdrawiam Sebastian.
Non mitterent iustus ledo, in es est ingenti.
Nie strzelać tylko trafiać, sztuka to przeogromna.
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Jeśli będziesz chciał kupić coś na egunie a nie chcesz tego robiś sam to skkontaktuj się z Hexerem na iwebie. On dla ciebie kupi co będziesz chciał i wyśle do ciebie do domu. A skóry nie nie zdziera. Polecam.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 604
Rejestracja: 2011-01-20, 11:20
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: donkihot »

maximus pisze:Jeśli będziesz chciał kupić coś na egunie a nie chcesz tego robiś sam to skkontaktuj się z Hexerem na iwebie. On dla ciebie kupi co będziesz chciał i wyśle do ciebie do domu. A skóry nie nie zdziera. Polecam.
Dzięki wielkie za info, a Hexer to jak dobrze kojarzę to p.Bogdan Kimla?
Non mitterent iustus ledo, in es est ingenti.
Nie strzelać tylko trafiać, sztuka to przeogromna.
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Ja z kolei postrzelałem dzisiaj z Hammerli 460. Strasznie zacny sprzęt. Karabin śmiesznie się cofa przy strzale, super spust. Po wyregulowaniu dioptera "na obszar" na 20 strzałów wszystko w tarczy, chyba dwa były w białym, a reszta to grupki tworzące linię poziomą. Biorąc pod uwagę to, że kpna nie strzelalem chyba rok, no no.
Czyli - po osobistym zmacaniu egzemplarza mogę z czystym sumieniem polecić.
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

donkihot pisze:a Hexer to jak dobrze kojarzę to p.Bogdan Kimla?
tak
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)