Zestaw do ładowania QB 78 inny niż wszystkie

Czyli co poprawiliśmy po fabryce

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Zestaw do ładowania QB 78 inny niż wszystkie

Post autor: daras »

Temat poszedł do kosza, bo jeszcze koledze Mikiemu pęknie wątroba, a nie chciałbym przeczytać że zginął przez mnie. :-?
guntuning.com
miki
Posty: 194
Rejestracja: 2010-06-29, 12:20
Lokalizacja: Błonie

Post autor: miki »

:) Złość piękności szkodzi :)
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Ja się nie złoszczę, nie lubię tylko jak wypisujesz te swoje mądrości, nie zrozumiałeś tematu i tyle.
Nie przeszkodziło to jednak, abyś czepił się jak rzep psiego ogona. Wiem że Twoje zestawy są super hiper i ekstra bezpieczne, pewnie dlatego że nabicie kartusza Twoim zestawem graniczy z cudem. Ale co tam ważne że nie przeczytam w gazecie o śmierci przy ładowaniu.
W sumie fajny z Ciebie gość, nie wiem tylko dlaczego tak lubisz bić pianę. No tylko nie mów że nie lubisz bo znamy się już dość długo. :mrgreen:
guntuning.com
Awatar użytkownika
senio
Posty: 31
Rejestracja: 2008-02-19, 01:20
Lokalizacja: Koło.wlkp

Re: Zestaw do ładowania QB 78 inny niż wszystkie

Post autor: senio »

daras pisze:Temat poszedł do kosza
Kurcze a nie zdążyłem skopiować :) Jak mogłeś :? :evil:
miki
Posty: 194
Rejestracja: 2010-06-29, 12:20
Lokalizacja: Błonie

Post autor: miki »

Użytkowników systemu z kalamitką jest lekko licząc kilka tysięcy w Polsce - i jakoś biedacy nie wiedząc, że jest do dupy, swobodnie go używają :) To nie mój patent, to patent Ryśka "deep13" - nie czuję się więc urażony jako autor pomysłu.

@Daras - po prostu nie potrafiłeś go zrobić jak należy, ale to nie powód, by dobre rozwiązanie od razu opluwać. Podobnie z twoim rozwiązaniem - jest ok - wskazałem ci słaby punkt, wskazałem też rozwiązanie, po prostu popraw, żeby nie było nieszczęścia i nie rób z siebie męczennika, prześladowanego przez okrutnego Mikiego :P
miki
Posty: 194
Rejestracja: 2010-06-29, 12:20
Lokalizacja: Błonie

Re: Zestaw do ładowania QB 78 inny niż wszystkie

Post autor: miki »

senio pisze:
daras pisze:Temat poszedł do kosza
Kurcze a nie zdążyłem skopiować :) Jak mogłeś :? :evil:
Masz u siebie na piaskownicy - kopiuj do woli :P
Awatar użytkownika
senio
Posty: 31
Rejestracja: 2008-02-19, 01:20
Lokalizacja: Koło.wlkp

Re: Zestaw do ładowania QB 78 inny niż wszystkie

Post autor: senio »

miki pisze:Masz u siebie na piaskownicy - kopiuj do woli :P

No faktycznie uszło mojej uwadze.

PS.

Miki Ty to się serwisant zrobiłeś całą gębą zauważyłem na forum CNC:) . W co drugim zdaniu naprawiasz wiatrówki :). Kurcze jak ten świat się zmienia. Tylko nie pisz tyle o tym, bo Cię wygryzą z biznesu. Tam każdy ma tokarkę albo kilka, i czeka tylko na podsuwanie pomysłów :). Choć w zasadzie zauważyłem że temat napraw ma tendencję spadkową, bo wiele pomysłów skradziono i przeniesiono żywcem na allegro i do swoich warsztacików. Dlatego nie pomagaj w ten sposób innym bo sobie zaszkodzisz :).
miki
Posty: 194
Rejestracja: 2010-06-29, 12:20
Lokalizacja: Błonie

Post autor: miki »

Sama tokarka nic nie zrobi, potrzeba jeszcze trochę wiedzy - sam korzystam z twoich wpisów jak przychodzi robić sprężynę.

A ogólnie ja sam długo nie wytrzymuję przy jednym zajęciu - na bank za kilka lat będę robił już coś zupełnie innego :)
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Generalnie w kwestii technicznej, czemu kartusz QB 78 miałby nie wytrzymać 40 - 50 g CO2 w temperaturze pokojowej, skoro wytrzymuje 24 g?
Przyznam że nie bardzo widzę problem, bo ja tam już z przyzwyczajenia to co napełniam CO2 to ważę (chociaż to czasem komicznie wygląda ;p). A skoro łatwo daje się napełniać, to groźby przedawkowania nie widzę.
januszrg
Posty: 716
Rejestracja: 2011-02-12, 12:09
Lokalizacja: Pruszków

Post autor: januszrg »

daras pisze:Temat poszedł do kosza
A projekt?... mam nadzieję,że nie ;) .Szkoda by było.
miki
Posty: 194
Rejestracja: 2010-06-29, 12:20
Lokalizacja: Błonie

Post autor: miki »

Rlyeh pisze:Generalnie w kwestii technicznej, czemu kartusz QB 78 miałby nie wytrzymać 40 - 50 g CO2 w temperaturze pokojowej, skoro wytrzymuje 24 g?
Przyznam że nie bardzo widzę problem, bo ja tam już z przyzwyczajenia to co napełniam CO2 to ważę (chociaż to czasem komicznie wygląda ;p). A skoro łatwo daje się napełniać, to groźby przedawkowania nie widzę.
Do sześciokilowej butli CO2 wejdzie i dziewięć kilo - spytaj kogoś, kto się zajmuje ich nabijaniem, czy ci tyle wtłoczy...

Podobnie jest w przypadku kartusza wiatrówki. Bezpiecznie jest go napełnić do 2/3 fizycznej objętości.

Można napełnić nawet "pod korek", jeżeli natychmiast po napełnieniu zaczyna się strzelać, i nie robi się tego na słońcu przy temperaturze powyżej 31 stopni - krytyczna dla dwutlenku. Ale to może robić ktoś w pełni świadomy, a nie zupełnie nieznany klient, kupujący od nas kartusz. Dla takiego klienta trzeba to tak zrobić, żeby nie mógł przepełnić kartusza - dla jego i naszego dobra.
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Miki Dziękuję Ci za pomoc, uwzględnię Twoje rady. No i nie musisz się mnie obawiać, robienie zestawów do QB 78 nie jest moim celem życiowym, wrzuciłem to jako ciekawostkę, bo wszyscy pisali Ty również o tym odpowietrzeniu ale nikt go nigdy nie zrobił i Ty również. Jeśli było to takie proste to wystarczyło dać rurkę, aby się cały kartusz nie napełnił i heja z tym do ludzi. Dlaczego tego nie zrobiłeś nie pojmuje, chyba nie widziałeś jak nabija się kartusz z odpowietrzeniem, jeśli nie widziałeś to zapraszam do siebie pokażę Ci jak to pięknie idzie. Gdybyś zastosował to rozwiązanie z kalamitką to sukces miałbyś murowany. I nie myśl że neguje to połączenie, nie nie tego nie neguje, neguję tylko to że skuteczność tego jest dość kiepska.

P.S. Senio mogę Ci podesłać rysunki techniczne, zdjęcia niewiele mówią. :D
guntuning.com
miki
Posty: 194
Rejestracja: 2010-06-29, 12:20
Lokalizacja: Błonie

Post autor: miki »

Odpowietrzenie zrobił już deep13, od którego zapożyczyłem technologię. We własnych wiatrówkach mam je od początku. Dlaczego nie robię tego na sprzedaż też już tłumaczyłem. Z kartuszami byłem pierwszy na Allegro, potem doszedł Barel. Dziś już nie potrzebuję Allegro i nie robi mi żadnej różnicy, czy zaczniesz robić swoje kartusze seryjnie. Ja się pomalutku przymierzam do wypuszczenia kompletnych wiatrówek na CO2 :)
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Ja się pomalutku przymierzam do wypuszczenia kompletnych wiatrówek na CO2 :)
Życzę powodzenia i piszę to bez ironii.
guntuning.com
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Dobra jestem już po testach na ilość strzałów, łatwość ładowania, przegrzewania i szczelności.

Zacznę od końca kartusz naładowany i trzymany przez 4 dni nie zauważyłem nieszczelności, ani zmniejszeniu ilości strzałów

Karabinek trzymany w temperaturze 27 stopni prze 8 godzin nie wybuchł ani nie ulotnił mu się gaz.

Łatwość ładowania, pozostaje ciągle taka sama, zaworki się nie zawieszają, odpowietrznik działa tak jak powinien działać. Zaworek odpowietrznika szczelny.

Ilość strzałów po zamontowaniu rurki ograniczającej pojemność kartusza zmniejszyła się do 50 i energia się waha od 171 do 179 m/sek. Wykres wrzucę później. Testy powtarzałem 5 krotnie i stwierdzam że są powtarzalne.

Najpewniej przydatność zestawu i łatwość nabijania zweryfikuje rynek, gdyż moja ocena może wydawać się mało obiektywna.


Obrazek
guntuning.com