LIDER 23 - usczelka

Można wpisywać tu rady które przydadzą sie nowym posiadaczom wiatrówek. Rady związane z użytkowaniem wiatrówki jak również z bezpieczeństwem podczas strzelania.

Moderator: Hiszpan63

lok2
Posty: 8
Rejestracja: 2011-05-08, 22:14
Lokalizacja: Wrocław

LIDER 23 - usczelka

Post autor: lok2 »

Witam.
Na początek chciałem powitać wszystkich - jestem nowy na forum.
Zaczynam swoją przygodę strzelecką. Kupiłem LIDERA 23 łamany 4,5 mm na próbę ( wiem, wiem lipny sprzęt - ale to na początek).

Po wystrzeleniu ok 250 szt śrutu pojawiły się pierwsze spostrzeżenia i problemy.
Chciałbym starszych w fachu poprosić o kilka rad.

1) - Po oddaniu ok 100 strzałów luzują się boczne śruby w przedniej części "chwytu"- jest na to jakaś rada ( tylko nie piszcie proszę by to za każdym razem dokręcać :))

2) - Uszczelka ( nie wiem czy dobrze nazwę) w komorze gdzie wkładany jest śrut, wytarła się i nie wiem jaki to ma wpływ na strzały i czym ją mogę zastąpić i w jaki sposób.

Proszę o wyrozumiałość dla świerzaka.

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
jarn
Administrator
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-10-28, 22:20
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: jarn »

Ad. 1. Wkręcić z klejem do gwintów typu Loctite.
Ad. 2. Można próbować dopasować oringi, ewentualnie jakiś zamiennik z allegro.
AA EV2 + EB10x42
lok2
Posty: 8
Rejestracja: 2011-05-08, 22:14
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: lok2 »

Dziękuję bardzo za pomoc.

A czy ktoś może posiada dokumentację techniczna tego sprzętu lub wymiary tej uszczelki?
Nic nie znalazłem :(
Awatar użytkownika
tregarth
Posty: 1204
Rejestracja: 2009-07-29, 16:01
Lokalizacja: Piła

Post autor: tregarth »

lok2, witamy się TUTAJ (Robert, pierwszy :) )

A co do sprzętu to niestety pewnie już wiesz, że nie jest on pierwszego sortu i stąd Twoje problemy.

Co do śrub to jarn dał Ci dobrą radę, a co do uszczelki to poszperaj na Allegro, tam raczej znajdziesz uszczelkę do Twojej wiatrówki.
Ogólnie to będziesz miał kłopoty z tym sprzętem i nie da się za wiele na to poradzić bez nakładu finansowego, który przekroczyłby cenę wiatrówki.
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Aj tam aj tam, nie strasz Marcin. Radę co do odkręcających się śrub już dostałeś od Jarn-a. Teraz rada ode mnie odnośnie uszczelki. Wątpie że po 250 śrutach uszczelka się starła. Ona raczej tak wygląda. Zrób test. Zaciągnij się papierosem i dmuchnij z całej siły w lufę. Patrz któędy wydostaje się dym. Tylko wiatrówka musi być nie załadowana. Jak nie jarasz poproś kogoś kto jara.
Diablik + Waver v10 2-10x38
lok2
Posty: 8
Rejestracja: 2011-05-08, 22:14
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: lok2 »

Dziękuję bardzo wszystkim za pomoc i rady.