BAŁAGAN NA NASZYCH STRZELNICACH......

Pomysł Rafała aby wrzucać tu nasze pomysły

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

BAŁAGAN NA NASZYCH STRZELNICACH......

Post autor: pala30 »

Witam kolegów.Zauważyłem, że duża część z nas strzela do tarcz wykonanych samemu.Te nazwijmy je ,,sklepowe,, są dość licho wykonane i drogie.Strzelanie do butelek jest raczej nietaktem bo nie da się tego posprzątać po sobie, zawsze coś zostanie .Ja akurat jestem zwolennikiem czystości tam gdzie strzelam . Pykam sobie i wielu innych kolegów na niestety zamkniętej , opuszczonej strzelnicy w Dąbrowie Górniczej.Stwierdzam fakt , że spora część użytkowników pozostawia tam taki (nie boje się użyć słowa) syf że głowa boli.Potrzaskane butelki i to w takich ilościach, że można by do huty oddać na przetop,papiery ,puszki, pozostałości po niedojedzonych grillach,buteleczki 0,5l wiadomo po czym itd...A wystarczy parę groszy ,jakiś lekki złom z piwnicy lub komórki , troszkę inwencji twórczej i można stworzyć naprawdę fajne tarcze ,podstawki pod nie i wiele innych ciekawych rzeczy do zasypywania gradem śrutu.A co najważniejsze nie zostaje po nas bałagan na miejscu strzelania i następnym razem kiedy wracamy na to samo miejsce możemy postrzelać w miłym otoczeniu a nie na śmietniku.Po to właśnie zacząłem ten nowy temat by pokazać niektórym kolegą, że można strzelać do fajnych celów niekoniecznie butelek i innych szklanych rzeczy.Na pewno macie fotki swoich tarcz, stojaków i różnych figurek ręcznie robionych . Wklejcie swoje fotki aby pokazać innym ze można , że się da zrobić coś samemu za naprawdę marna kasę i nie trzeba trzaskać butli.Najważniejsze w tym to że takie cele chowamy z powrotem do bagażnika i zabieramy ze sobą , bo szkoda nam włożonej w nie pracy.Tym sposobem będziemy mieli porządek tam gdzie strzelamy. Wstawiam fotki moich wynalazków stworzonych z odpadów lub jakiś pozostałości po remontach.Liczę na Was i Wasze fotki drodzy koledzy, może mordercy szkła się opamiętają.A tak fajnie było by zabrać ze sobą dzieci na strzelnice ale gdzie do takiego bajzlu hmm.......
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

O a tu nawet sam sobie pastorał zrobiłem.Stare graty zalegające w szafie nikomu niepotrzebna i taki wynalazek spłodziłem z nudów.Z reszta bardzo przydatny w strzelaniu na dalekie dystanse.Dla chcącego nic trudnego....
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Tu, na tym forum, nie musimy się sami przekonywać do zachowania ładu na strzelnicach. Natomiast ci burdelarze nie zaglądaju ani tu, ani nigdzie raczej...
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

Nasze forum odwiedzają tez goście i czytają nasze posty. Nie trzeba się rejestrować by poczytać co nieco ... Akurat w moim przypadku to Ty mnie na te stronkę sprowadziłeś swoja wypowiedzią na jakimś forum. Podałeś link i wszedłem, poczytałem i zostałem.
Ostatnio zmieniony 2011-05-04, 18:25 przez pala30, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

No, to mam zasługę :mrgreen: Może mi tam na górze będzie kiedyś policzone :P

...ale nie żałujesz, jak sądzę ?
Awatar użytkownika
pala30
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 1016
Rejestracja: 2011-04-23, 14:00
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: pala30 »

Na pewno nie. Dostałem tu wiele porad i wskazówek co to sprzętu i strzelania. I nawet zakupiłem drugą wiatrówkę. Coraz bardziej mnie wciąga te hobby i będę musiał poszukać jakąś dorywczą prace żeby w końcu kupić jakiś fajny karabinek. Pomalutku a do celu..pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 2011-05-04, 18:25 przez pala30, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Bardzo fajny pomysł, widzę że wykorzystałeś blaszki dociążające przesyłki listowe.
Sam miałem kiedyś w swoim miejscu, uwieszoną jedną na 30 metrze. Fajnie dzwoniła po trafieniu :)

Pozwoliłem sobie przenieść temat do podforum -> "Pomysłowy Dobromir"

Jest tu przedstawionych wiele pomysłów na cele reaktywne i inne akcesoria pomocne przy strzelaniu.

Co do ludzi zaśmiecających miejsca w których strzelamy, to tak jak Robert napisał, raczej na fora strzeleckie nie zaglądają :/

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

pala30 pisze:O a tu nawet sam sobie pastorał zrobiłem
O... wynalazek znany mi jeszcze z czasów , gdy byłem jednoręki :mrgreen: , ale sprawdza się doskonale :D
SlaweQ pisze:Co do ludzi zaśmiecających miejsca w których strzelamy, to tak jak Robert napisał, raczej na fora strzeleckie nie zaglądają
No niestety , ale na Bemowie do butelek strzelają też użytkownicy "scalonych" ... :-? ... sądząc po znaleziskach w belkach , amunicja karabinowa ... może w nocy , może mundurowi , bajzel i tak zostawiają ...
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

pala30 pisze:będę musiał poszukać jakąś dorywczą prace żeby w końcu kupić jakiś fajny karabinek. Pomalutku a do celu..pozdrawiam
Ale ty masz fajny karabinek, niedawno kupiłeś. Nie drogi ale fajny.
Ostatnio zmieniony 2011-05-04, 18:26 przez maximus, łącznie zmieniany 1 raz.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Michol
Posty: 97
Rejestracja: 2010-12-27, 12:34
Lokalizacja: Cieszyn,Wawa mokotów

Post autor: Michol »

Bardzo dobra robota!
Diana 350 magnum.
Awatar użytkownika
donkihot
Posty: 604
Rejestracja: 2011-01-20, 11:20
Lokalizacja: Radzymin

Post autor: donkihot »

Super pomysł na taki temat, może i ja coś podglądnę bo młody mnie ciśnie żeby zrobić mu jakąś małą strzelnicę z figurkami w ogrodzie. :D
Non mitterent iustus ledo, in es est ingenti.
Nie strzelać tylko trafiać, sztuka to przeogromna.
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

pala30 pisze:Coraz bardziej mnie wciąga te hobby i będę musiał poszukać jakąś dorywczą prace żeby w końcu kupić jakiś fajny karabinek. Pomalutku a do celu..pozdrawiam
Kolejny zarażony :mrgreen:

PS. A fajny karabinek czasem udaje się ustrzelić. Dzisiaj jest taki HW 57.
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)