SKS - Nasze Forum
Liga SKS Liga SKS  Mapa Google  Mapa Google  Kawiarenka  Kawiarenka  FAQ  FAQ  Szukaj  Szukaj  Użytkownicy  Użytkownicy Grupy  Grupy

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu SKS - Nasze Forum Strona Główna » Sprzęt » Wiatrówki » Starocie » Diana 75
Diana 75
Autor Wiadomość
TomekM 

Wysłany: 2007-12-08, 10:57   Diana 75

Witam, chciałbym przedstawić moją nową panią - Dianę 75.
Dostała się w moję ręce dzięki nieocenionej pomocy AndrzejaK z dzikiego zachodu :) .
Jako że jestem w wieku dojrzałym to i kobieta dla mnie musi być pełnoletnia ;) więc data urodzenie pani Diany to sierpień 1981 rok.
Kiedy pani dojechała dostała szybko emulatorek lupki i została przetestowana na 30 metrów - wyniki mogą być napewno lepsze bo ledwo co widziałem
w mojej lupce , wyszło tak :

A to dianka po przyjeździe :
007
019
024
023
Naklejki nieco psuły widok całości więc zostały usunięte a dianka wyszorowana delikatnie szczoteczką ...
043
042
039
032
Wyniki szorowania lekko mnie zdziwiły - okazało się że dianka nie jest lakierowana ani olejowana - czyste drewienko na którym niestety
naklejki pozostawiły dość brzydkie ślady :( . Na razie muszę się nacieszyć i trzeba pomyśleć o olejowaniu osady :) .Niestety osada ma dwa małe
mankamenty ktoś zeszlifował łoże pod kciuk - wygląda to nieciekawie i nie wiem jak uzyskać fakturę dewna jak na chwycie ?

oraz drobny ubytek drewna na dole chwytu. Ogólnie bardzo podoba mi się mój nowy nabytek :) . Oksyda na dianie jest w stanie bardzo dobrym żadnych nalotów jedynie na nakrętce muszki tunelowej i otworach korka małe ślady rudej. Strzelanie to po prostu poezja.
CDN.
Tomek.

daras 
Piaskowy dziadek

Wysłany: 2007-12-08, 11:24   

Tomek weź dremelek i okrągły frezik, takiej struktury już pewnie nie otrzymasz ale jak sie przyłożysz to podobna napewno. Będzie to wyglądało dużo lepiej niż ślady po piliniku.

Ur. 
Piotrek

Wysłany: 2007-12-08, 11:33   

Super Karabinek.
Zawsze przerażała mnie w nim komplikacja mechanizmów.
Jeśli chodzi o zeszlifowanie pod kciuk to nie ma tragedii, ale za te durne naklejki to powinno się... no właśnie.
Tak, czy siak. Gratulacje!
Może przyłączysz się do Zimowej Ligi Domowej?

TomekM 

Wysłany: 2007-12-08, 11:38   

Tak ale stracę piękne słoje na rękojeści :( , kolega dremelował taką dianę i utracił dużo z wyglądu. Ta wiatróweczka ma pięknie wyglądać i rzadko, rekreacyjnie strzelać a dopiero dalej stawiam na funkcjonalność ( zastanawiam się nawet nad całkowitym wygładzeniem rękojeści ).
Tomek.

[ Dodano: 2007-12-08, 12:41 ]
KbUr35 napisał/a:
Super Karabinek.
Może przyłączysz się do Zimowej Ligi Domowej?

Niestety nie jestem dobrym strzelcem :lol: , strzelam raz w roku zawody kżr , raz zakładowe a tak to tylko czysta rekreacja bez parcia na wynik :mrgreen:

Cezar 
emeryt

Wysłany: 2007-12-08, 12:31   

No ładne cacko :D . Nad osadką troszkę popracujesz i będzie pięknotka. A jak bebeszki, jaką energię to posiada, coś na temat skomplikowanej budowy, rozbierałeś ją sam ?
A w Lidze nie ma parcia na wyniki, to ma być dobra zabawa, z nutką rywalizacji. Nikt nikogo nie skarci za kiepski wynik. A z takim sprzęcikiem pewnie nie miałbyś się czego wstydzić ;)

żyj , a nie istniej
PS+GS

TomekM 

Wysłany: 2007-12-08, 12:46   

Niestety energii jeszcze nie mierzyłem, jutro pomiary i jeśli się uda bezwietrznie to testy skupienia na 50 metrów, bebeszków dokładnie nie oglądałem tylko tyle co rozbiórka do mycia, z tego co widać to nie takie straszne - okaże się jeśli była by konieczność wymiany uszczelek lub sprężyny ;) . Co do ligi to pomyślimy, wczoraj strzelałem pierwszy raz na 7m po przeczytaniu postów na temat ligi :mrgreen: o wynikach przemilczę :oops: ,lepszym celem rekreacyjnym jest puszka po słusznym napoju na 75metrów z tx :mrgreen
ps. Andrzeju witaj na forum :D

TomekM 

Wysłany: 2007-12-24, 09:35   

Witam, Dianka przeszła pomiary na chrono i wyszło że we wewnątrz gania 8,8 żula roboczego :lol: . Jako że starszy z synów myśli o strzelaniu kpn pannie dianie należało się ubranie
po krótkim namyśle drogą wymiany pieniędzy ma dobro materialne i AndrzejowiK przeszła do mnie walizeczka :

Jako że młodszy z synów nie bardzo miał z czego postrzelać w walizce znalazła się diana 24 :

A oto Diana 75( jeszcze moja ?) w nowym ubranku :

I Dwóch zuchów na strzelanku rekreacyjnym :

Pozdrawiam Tomek.

Ur. 
Piotrek

Wysłany: 2007-12-24, 13:04   

To już całą rodzinę uzbroiłeś :D
Po Diance dla każdego - fajnie!

daras 
Piaskowy dziadek

Wysłany: 2007-12-24, 13:49   

No pięknie szkolą nam sie młode kadry, tak trzymać. :D :D

hyena 
NEGATOR

Wysłany: 2007-12-24, 14:13   

Taki widok oko cieszy, bardzo. :mrgreen: :mrgreen: Też bym chciał zobaczyć swojego chłopaka ale jak na razie ma 6 miesięcy i będę musiał trochę poczekać. :mrgreen:
Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie. Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.

TomekM 

Wysłany: 2007-12-27, 05:33   

Witam, jest jeszcze strzelająca córka :lol: i strzelająca od czasu do czasu z nami małżonka :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

siedlan 

Wysłany: 2008-01-18, 17:28   

Świetny sklep z częściami do Diany 75 http://www.sportwaffen-schneider.de/ za 105 zeta można kupić komplet sprężyn + uszczelki !! . To chyba jedyna strona z częściami do Danki 75 :shock:

hifibeliver 
10m

Wysłany: 2008-11-21, 19:38   

Kilka fotek rzadkiej Diany 75 Universall:

Diana 75 Universall i FWB 300s Universall

Diana 75 Universall i Diana 75

i wszystkie 3:

blucas 
Łukasz

Wysłany: 2013-05-13, 21:17   

Jest jeszcze wersja 75VH. Co prawda nie różni się aż tak bardzo od wersji podstawowej jak wersja U ale mi bardzo się spodobała.
Główne różnice to regulowana baka, inny wzór baki, inaczej ryflowany chwyt pistoletowy i ryflowany chwyt lewej ręki.

I moja interpretacja tej wersji z wersji podstawowej :lol:
[img][/img]

Dodaję jeszcze dwa skany kart katalogowych znalezionych w necie:

Jak widać na załączonych obrazkach była jeszcze wersja S i K

SKS - Nasze Forum Strona Główna » Sprzęt » Wiatrówki » Starocie » Diana 75