SKS - Nasze Forum
Liga SKS Liga SKS  Mapa Google  Mapa Google  Kawiarenka  Kawiarenka  FAQ  FAQ  Szukaj  Szukaj  Użytkownicy  Użytkownicy Grupy  Grupy

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu SKS - Nasze Forum Strona Główna » Sprzęt » Wiatrówki » Wiatrówki sprężynowe » Mój hatsan 95 po delikatnych modyfikacjach
Mój hatsan 95 po delikatnych modyfikacjach
Autor Wiadomość
pablorudnik 
Paweł

Wysłany: 2011-03-03, 18:24   Mój hatsan 95 po delikatnych modyfikacjach

Przeglądając forum i tematy w których koledzy z kompanii przedstawiają i opisują sprzęt z którego strzelają i modyfikacje jakie na nim dokonali,postanowiłem i ja założyć temacik hatsana 95 którego posiadam.Trochę się tego obawiałem czytają inne tematy i oglądając super sprzęciki po profesjonalnych modyfikacjach,które porównując do moich przeróbek typu "coś z niczego" które wypadają troszkę blado.Ale się przemogłem i opiszę w miarę :mrgreen: krótko historie mojego karabinka.Karabinek kupiłem za zaskórniaczki ukrywane przed moją połowicą :mrgreen: plus pozbycie się z domu kilku elektroniczych gratów których nie używałem.Suma docelowa 800 zł i szybkie przeliczenia karabinek,lupka,elementy tunigowe bebeszków od Alchemika,no i śrut i ...uff wyrobiłem się.Zakupu h95 dokonałem na znanym serwisie internetowym(trochę z miesznymi uczuciami),lupkę w zielonym ,śrut już nie pamiętam gdzie,po bebeszki mail do cekausa.Gdy dostałem karabinek w łapki(po przygodach z kurierem) oglądanie ,sprawdzanie czy wszystko proste nic nie lata i itp,przyszła pora na pierwsze strzelanie z pudełka.Śrut do portu i pierwszy strzał.Strzał jak z pejcza,okrutny brzdęk,kop w ramię i dziura w eternicie falistym z 10 m :shock: .Nie jestem fanem nadwyżek jouli i obawiałem się czy faktycznie mieści się w limicie,poza tym ten kop w ramię.Trzeba coś z tym robić.Nastąpiła rozbiórka przegląd ewentualnych niedoróbek (polerka tłoka,poprawka planowania i polerowanie sprężynki) i mail z średnicą wewnętrzna sprężyny oraz prośba o zepto.Po nie całym tygodniu dostałem,prowadnicę,zepto,oraz kapelusz.Posprawdzane wszystko czy pasuje,zakup Li-Moly,wycięcie osłony pet i nastąpiło składanie.Pierwsze naciąganie i przyjemny syk zepto i krótkie mocne "człap" przy strzale,no i kop o wiele łagodniejszy.Po paru dniach przyszła lupka,została posadzona na jednoczęściowym montażu z zestawu,pomimo troszkę miękkich śrub,trzyma do dzisiaj bardzo dobrze(od zamontowania po kilkunastu strzałach montaż cofną sie o około 0,5 mm i zatrzymał się na stoperze).W takim stanie wystrzelałem około paczki śrutu,i zaczął mi przeszkadzać za krótki chwyt,wiec do warsztatu kawałek sklejki o gr 22mm,piłowanie szlifowanie i przedłużenie gotowe.Jeden wkręt 50 mm i żywica epoksydowa załatwiła przytwierdzenie do osady.Następne strzelanko w sadzie i słońce zaczęło zaglądać mi do lupki.Znowu do warsztatu i przeglądanie rupieci i sukces.Stary plastikowy kubek termo,piłka i pilnik i sunshader gotowy.Mocowany na wcisk na odkrecana tuleję z lupki.Siedzi bardzo ciasno i nie spada,ale da sie go obracać podczas regulacji paralaksy.Kilkaset śrutów puzniej zapragnąłem mieć tłumik.Trochę przeglądania ofert w necie,ale brak mamony i trzeba coś wykombinować samemu.Demontaż lufy warsztat i problem,jak zdemontować tą plastikową atrapę z muszką.Grzanie we wrzątku a puzniej delikatne opalarką nie dało rezultatu.Udało się to dopiero z pomocą klucza do rur.Oględziny fabrycznej korony,szybka decyzja i ciach.Lufa krótsza o 50mm.Następnie wiertło fi 12mm,papierki od 300 do 1500 plus kulka z łożyska około 7mm i nowa korona gotowa.Teraz sprawa tłumika,myślenie,mierzenie,grzebanie w gratach i :idea: .20cm kawałek rurki miedzianej z instalacji co,3 sprężyny(2 większej średnicy wykrecone własnoręcznie),2 podkładki do papy(rozwiercone otwory na 6,5mm oczywiście osiowo),kawałek prasowanego filcu,ucięta i dopasowana na ciasno do rurki orginalna atrapa tłumika,trochę różnych narzędzi,żywica epoksydowa i jakaś podkładka z silnika mirafiori(fiat) na czoło tłumika i gotowe.I o dziwo tłumik działa.Po tym wszystkim była tylko jeszcze sznurowana baka ze skaju,szyta pewnego mroznego wieczora.I tak powstał karabinek który jest na zdjęciu w mojej stopce.Niby to juz koniec moich modyfikacji z materiałów do recyklingu,ale tak było do ostatniego tygodnia... :mrgreen: Ciągle czując niedosyt i korzystając ,że mrozy troszkę odpuściły,rozebrałem karabinek i znowu wkroczyłem do warsztatu.Na pierwszy ogień wywaliłem skajowa bakę i wykonałem regulowaną z buka(noga od stołu),następnie ruch zdjęcie tłumika i wykonanie płaszczo-kompensatora na lufę(stara kula ortopedyczna z duralu oraz zużyta bieżnia z łożyska na czoło),a także regulacja stopki(prosta i skuteczna),poprawa portu ładowania i nieduży detalik na zakończenie chwytu(materiał nie wiem jak się nazywa coś w stylu ebonitu zbrojonego włóknem szklanym).Na dzień dzisiejszy karabinek wygląda tak:

100_1174.JPG
Plik ściągnięto 939 raz(y) 672 KB

100_1175.JPG
Plik ściągnięto 903 raz(y) 638,1 KB

100_1176.JPG
baka prawa strona
Plik ściągnięto 697 raz(y) 592,49 KB

100_1177.JPG
baka lewa strona
Plik ściągnięto 747 raz(y) 961,4 KB

100_1178.JPG
regulacja stopki
Plik ściągnięto 703 raz(y) 754,52 KB

100_1180.JPG
taki tam detalik
Plik ściągnięto 714 raz(y) 815,69 KB

100_1185.JPG
korona
Plik ściągnięto 719 raz(y) 338,97 KB

100_1186.JPG
port ładowania
Plik ściągnięto 753 raz(y) 444,77 KB

Doberman 
Tomek

Wysłany: 2011-03-03, 18:42   

Ładnie to zrobiłeś :) I to z rzeczy które pod ręką miałeś :D Gratuluje pomysłu

DZIKIslupsk 
Mateusz

Wysłany: 2011-03-03, 19:31   

Bardzo fajne pomysły. Włożyłeś w niego sporo pracy, ale chyba było warto? Jedynie co JA bym zrobił inaczej to wyciął bym bakę w trochę inny sposób. Za to lufa cud malina wygląda bardzo fajnie. Może jakaś tarczka?
Iż 12

pablorudnik 
Paweł

Wysłany: 2011-03-03, 20:10   

Czy warto...hmm?Może nie jest to sprzęt z górnej półki,ale zawsze warto porawić coś w miarę swoich możliwości,to stwierdzenie przewineło się na tym forum już wiele razy.Koszty tych operacji żadne,wszystko z rupieci,cześć z modyfikacji to moje widzimisie,część znacznie usprawnia użytkowanie karabinka(znaczy się strzelanie).Pogoda dopisuje i jutro postaram się "wyśiać"parę tarczek,chociaż śrucik mi się kończy.

Ps.Co do nakładu pracy,to ostatni cierpię na przymusowy nadmiar wolnego czasu,i takie "gmeranie" to sama przyjemność.
Ostatnio zmieniony przez pablorudnik 2011-03-03, 20:14, w całości zmieniany 1 raz  

Hiszpan63 
PRZEMEK

Wysłany: 2011-03-03, 20:11   

pablorudnik napisał/a:
porównując do moich przeróbek typu "coś z niczego" które wypadają troszkę blado.
Blado ?? .. prosto , funkcjonalnie , estetycznie ... co jeszcze trzeba ?? ... dobra robota :D
pablorudnik napisał/a:
Na dzień dzisiejszy karabinek wygląda tak:
... jedyny , niepowtarzalny , nietuzinkowy :D Osiągnąłeś więcej , niż wydawało Ci się , że zamierzasz ... ;)

pablorudnik 
Paweł

Wysłany: 2011-03-03, 20:29   

Na dzień dzisiejszy (i na przyszłość) to koniec mordowania harrego,jedynie co poprawie to malowanie płaszcza bo nie jestem zadowolony z efektu(hamerite półmat niby nie młotkowy ale nie nakłada się równoniernie).Zakupie lakier samochodowy czarny mat i wypalę w starym ruskim piecyku elektrycznym.W najbliższym czasie mam zamiar kupić szarpaka i na nim sobie poużywać :mrgreen: .

tregarth 
Recydywista

Wysłany: 2011-03-03, 20:29   

Bardzo fajna robota! No i nie masz sie czego wstydzić!
Teraz to jest TWÓJ "harnaś" a nie jeden z wielu.
Pogratulować!!!

http://tregarth.deviantart.com/gallery/

SlaweQ 
Sławek

Wysłany: 2011-03-03, 21:23   

Bardzo fajnie to wyszło :)

Najbardziej podobał mi się fragment z przeróbką kubka na sunshader :mrgreen:
Jak czytałem Twój teks, to przypomniałem sobie swoje zmagania z Turkiem.

Warto co się da poprawiać samemu i się uczyć.

Koniecznie wstaw tarczki, może dla porównania znajdziesz jakieś z przed tuningu.

Uczę się strzelać od nowa 8-)

AndrzejKr 
Andrzej

Wysłany: 2011-03-03, 21:53   

SlaweQ napisał/a:

Najbardziej podobał mi się fragment z przeróbką kubka na sunshader :mrgreen:

A mnie podwyższenie baki z nogi od stołu :D .

Wizualny efekt Twoich prac jest bardzo dobry. Korona lufy i port ładowania super. Zapowiadają się fajne tarczki.

slavek_t 
Sławek

Wysłany: 2011-03-04, 07:08   

Staram się unikać oczywistych wypowiedzi w stylu słońce jest jasne a śnieg biały.
Ale muszę napisać, że rewelacyjna robota!!!
No ale że rewelacyjna to przecież oczywiste :mrgreen:

Karabinek wygląda super. Szczególnie ten tłumik i osłona na lunecie.
A największy plus, że wszystko to sam wymyśliłeś i zrobiłeś.

szczerze gratuluję
Ostatnio zmieniony przez slavek_t 2011-03-04, 08:36, w całości zmieniany 1 raz  

LocutusBorg 
Konrad

Wysłany: 2011-03-04, 07:56   

Nieźle, nieźle :) Pochwalić wytrwałość! :D

Ale powidz mi, proszę, co to za dziurki (?) na kostce - od góry?

pablorudnik 
Paweł

Wysłany: 2011-03-04, 08:07   

Dziury na kostce to aż 4 gwinty po demontażu szczerbinki(szczerbinka była zamocowana na 2,nie wiem po co aż 4)

green_thunder 
Robert, Komendant

Wysłany: 2011-03-04, 09:22   

No, popracowałeś :)
Miałem kiedyś takiego sharpika http://foto.onet.pl/bafx9,h0ks0ctok2ks,u.html , możesz coś ściągnąć :lol:
Żałuję, że jakiś taki niecierpliwy w robótkach jestem (choć wiem, jak posługiwać się narzędziami) :roll:

donkihot 
WALTHER CG90

Wysłany: 2011-03-04, 11:01   

pablorudnik napisał/a:
(materiał nie wiem jak się nazywa coś w stylu ebonitu zbrojonego włóknem szklanym

Ten materiał to rezotex do kupienia w hurtowniach elektrycznych, idealny na tego typu elementy,bo łatwy w obróbce i niezniszczalny.
A cały karabinek wygląda zjefajnie. :)

pablorudnik 
Paweł

Wysłany: 2011-03-04, 12:25   

green_thunder napisał/a:
Miałem kiedyś takiego sharpika http://foto.onet.pl/bafx9,h0ks0ctok2ks,u.html , możesz coś ściągnąć :lol:

Tego sharpika,już nie raz oglądałem,szukają natchnienia :D ,też kawał dobrej roboty.

SKS - Nasze Forum Strona Główna » Sprzęt » Wiatrówki » Wiatrówki sprężynowe » Mój hatsan 95 po delikatnych modyfikacjach