niby nic UMAREX S.P.50

Czyli co poprawiliśmy po fabryce

Moderator: Hiszpan63

silentos
Posty: 8
Rejestracja: 2010-12-16, 21:04
Lokalizacja: marklowice

niby nic UMAREX S.P.50

Post autor: silentos »

postanowiłem wiedze nabytą na forum wykorzystać do renowacji mojej Slavi 630 wpierw jednak chciałem sprawdzić swoje umiejętności i wiedzę żeby czegoś nie sknocić w Slavi i przypomniało mi sie o starym pistolecie wiatrówce nic specjalnego wręcz dziwny chowana lufa obudowa z aluminium pomalowany na czarno przy strzale dzwonił i strasznie sie wyrywał z ręki rozłożyłem i wyszło szydło z wora
Obrazek

jakieś plastyki skórzane uszczelki wiec hmm pomyślałem podwinąłem rękawy i cylinder + prowadnice zrobiłem z mosiądzu

Obrazek

dorobiłem także zamiast uszczelki skórzanej która była przed cylindrem podkładkę aluminiową z podtoczeniem na oring gumowy

Obrazek

tłok jest w tej konstrukcji doszczelniony oringiem został wymieniony na nowy i rozmiar grubszy wypolerowałem elementy spustu wymyłem wszystkie części potem standardowe smarowanie i przed złożeniem wyglądało to tak

Obrazek

stwierdzając ze zrobiłem wszystko co w mojej mocy zamknąłem pokrywę skręciłem i pistolet wygląda tak po złożeniu

Obrazek

powiem ze z tego co słyszę przy wystrzale i czuje na spuście widzę znaczną poprawę co pokaże praktyka zobaczymy uważam że jako ćwiczenie przed moją Slavia wyszło nawet czekam na opinie
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

silentos pisze: wyszło nawet czekam na opinie
To my czekamy na Twoją opinię i może jakieś tarczki ... :D Póki co , dosyć mocno zmodyfikowałeś system , zapewne zmieniła się kultura pracy tego pistola. Drobna sugestia ; ... ten pistolet można dosyć sporo dociążyć . Zatem w pustą rękojeść pasowałoby nawtykać jakiegoś ołowiu , co wyważy pistolet i ustabilizuje go w trakcie strzału . Niestety gładka i do tego ruchoma lufa nie zapewni powalających wyników :( , ale po usprawnieniu , będzie na pewno przyjemniej , a to bardzo ważne ... Gratuluję wykonania ... :D
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Hiszpan63 pisze:Niestety gładka i do tego ruchoma lufa nie zapewni powalających wyników
Zastanawiam się czy z tej konstrukcji jesteś w stanie z 10metr- obalić puszkę po zacnym napoju
Obrazek
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40