Slavia z Cekausa

Czyli co poprawiliśmy po fabryce

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
Apetizer
Posty: 484
Rejestracja: 2010-07-25, 21:01
Lokalizacja: Stare Babice

Slavia z Cekausa

Post autor: Apetizer »

Mam pytanie do użytkowników wiatrówek Slavia 634 zakupionych w Cekausie.
Wszyscy piszą że Slavie z Cekausa śą już "zrobione" tzn. można już strzelać po wyjęciu z pudełka. Natomiast wg. mojej skromnej wiedzy przygotowanie wiatrówki do strzelania w/w sklepie ogranicza się do dorobienia prowadnicy i przesmarowaniu wnętrza, ewentualnie jeszcze do regulacji napięcia wstępnego.
Natomiast tutaj http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=59008
znalazłem informację że pierścień ślizgowy tłoka kwalifikuje się do wymiany, czy jest to robione w Cekausie? Czy wnętrze systemu przed smarowaniem jest myte? (rozbierałem dwa fabrycznie nowe Hatsany i we wnętrzu cylindra znajdowała się duża ilość opiłków, pozostałości po obróbce skrawaniem - nie wiem jak to wygląda w nowych Slaviach.)
No i na koniec jak to wygląda w praktyce, jadę do sklepu i tam już czekaja na mnie przygotowane karabinki, czy też należy wcześniej zadzwonić zadeklarować chęć zakupu slavki, powiedzieć o swoich oczekiwaniach i preferencjach odnośnie ustawienia i regulacji, a dopiero później jechać po odbiór.
Czy ktoś ma doświadczenia z pierścieniami tłoka które oferuje kolega Let It Be w dziale sprzedam e-_Tawerny?
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Darek, myślę, że wszystkie te pytania powinieneś skierować do Michała (Kurierexa) właśnie w cekausie. To bardzo przyjazny i kontaktowy człowiek.
Odbiera wszystkie telefony :lol:
Awatar użytkownika
LocutusBorg
Posty: 585
Rejestracja: 2010-08-09, 11:02
Lokalizacja: Radom

Post autor: LocutusBorg »

Jako, że to czyszczą i smarują od nowa, to jeżeli w cylindrze coś jest, to to wywalają - inaczej nowe przesmarowanie byłoby trudne. Smarowanie jest porządne - ja w swojej diesela nie miałem w ogóle.

Nie odpowiem Ci na pytanie odnośnie wymiany pierścienia tłoka - nie rozbierałem Slavki (póki co zbyt się obawiam, że moge coś popsuć :P Ale i tak niedługo bedę musiał to zrobić, żeby blaszki przy kostce zamontować, zobaczymy, czy coś pomogą. Póki co się szlifują. A w zsadzie to ja się uczę szlifowania na lustro, hehe... Co z tego wyjdzie, i czy w ogóle tam pójdą - zobaczymy).

Jeżeli chodzi o sam zakup, to jak ja dokonałem zakupu to wysłali tego samego dnia (w rozmowie telefonicznej z Panem z cekausa sie dowiedziałem, że nie czekają z tuningiem, aż ktoś zamówi, tylko jeżeli mają możliwość, to ją przerabiają i taka gotowa sobie czeka na szczęśliwego właściciela).
Ale póki co Slavek 634 brak - z info wynika, że będą w połowie września... Więc na puchar Incorsy powinieneś się wyrobić :)
Slavia 634 + PP 6x40
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Dariusz pisze:Wszyscy piszą że Slavie z Cekausa śą już "zrobione" tzn. można już strzelać po wyjęciu z pudełka. Natomiast wg. mojej skromnej wiedzy przygotowanie wiatrówki do strzelania w/w sklepie ogranicza się do dorobienia prowadnicy i przesmarowaniu wnętrza, ewentualnie jeszcze do regulacji napięcia wstępnego.
.... i polerowania elementów spustu i wszystkich innych tego wymagających...
Dariusz pisze:znalazłem informację że pierścień ślizgowy tłoka kwalifikuje się do wymiany, czy jest to robione w Cekausie?
Jeżeli nie powoduje wachań Vo , to nie ma konieczności jego wymiany przed stosownym zużyciem w drodze eksploatacji... nie jest wymieniany... (miałem stabilne 14.35 J z odchyłką 1m/s więc po co tykać jak jest dobrze ?? )
Dariusz pisze:Czy wnętrze systemu przed smarowaniem jest myte? (rozbierałem dwa fabrycznie nowe Hatsany i we wnętrzu cylindra znajdowała się duża ilość opiłków, pozostałości po obróbce skrawaniem - nie wiem jak to wygląda w nowych Slaviach.)
Jest wycierane , tam nie ma co myć i nie porównuj Slavii z Hatsanem (w tym względzie)...jeżeli byłaby taka konieczność , to zostałoby to zrobione ...
Dariusz pisze:No i na koniec jak to wygląda w praktyce, jadę do sklepu i tam już czekaja na mnie przygotowane karabinki, czy też należy wcześniej zadzwonić zadeklarować chęć zakupu slavki, powiedzieć o swoich oczekiwaniach i preferencjach odnośnie ustawienia i regulacji, a dopiero później jechać po odbiór.
Należy zamówić ... uzgodnić swoje stanowisko i można zrobić to w trakcie wizyty w Cekausie ... Kurierex , to "swój chłop" ;)
Czy ktoś ma doświadczenia z pierścieniami tłoka które oferuje kolega Let It Be w dziale sprzedam e-_Tawerny?
Z opisów jakie gdzieś przeczytałem , wynika , że można korzystać , ale powtarzam , tylko wtedy gdy zdecydujesz się na full tuning , lub gdy karabin nie będzie stabilnie strzelał w co wątpię... Darek ; znasz mnie i mój karabin ... strzelałeś...widziałeś jak strzela ... on ma działać płynnie , stabilnie i zapewniać bezstresowe wyniki i zadowolenie... TX-a z niego nie zrobisz , ale możesz spokojnie postrzelać i mieć z tego kupę radochy :P
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Apetizer
Posty: 484
Rejestracja: 2010-07-25, 21:01
Lokalizacja: Stare Babice

Post autor: Apetizer »

LocutusBorg pisze:A w zsadzie to ja się uczę szlifowania na lustro, hehe.
Polecam zieloną twardą pastę polerską ( taką w kostce) i krążek filcowy założony na szlifierkę. Ja ją kupiłem w Liroy Merlin ale na allegro są taniej.Tłok od hatsana zrobiłem na lustro w ciagu 15 minut. fajnie też wyglądają noże kuchenne polerowane tą pastą- jak gdyby były wykonane ze stali niklowo-chromowej. Możesz tez spróbować wyciąć takie podkładki z puszki po piwie, aluminium jako miękki materiał samo się dotrze.
LocutusBorg pisze:Więc na puchar Incorsy powinieneś się wyrobić :)
Wystarczą mi kapselki na 2 belce- Sławek z Iżyka na otwartych częściej je zdejmował niż ja Hatsanem ze szkiełkiem.
Pytałeś się w Cekausie o ten ślizgacz- pierścień prowadzący tłoka?
Ostatnio zmieniony 2010-09-09, 09:27 przez Apetizer, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Jedyne, czego nie robią w cekausie, to...szmatek nie dołączają... :P
Awatar użytkownika
Apetizer
Posty: 484
Rejestracja: 2010-07-25, 21:01
Lokalizacja: Stare Babice

Post autor: Apetizer »

green_thunder pisze:Jedyne, czego nie robią w cekausie, to...szmatek nie dołączają... :P
Na szczęście zachowałem tą z Hatsana
Przemku , czy oglądałeś swój tłok( mam na myśli tłok w Slavi a nie przyrodzenie)- czy nie nosi śladów tarcia?
Robercie - czym jest spowodowana Twoja niechęć do Slavi? Nie ukrywam że oglądałem tez na allegro BSA Lighting za 600zł ale za slavią przemawia fakt łatwiejszego dostępu do części i serwisu, a mam nadzieję że złapie króliczka i to będzie już mój ostatni karabinek - na lata.
Awatar użytkownika
LocutusBorg
Posty: 585
Rejestracja: 2010-08-09, 11:02
Lokalizacja: Radom

Post autor: LocutusBorg »

Dariusz pisze: Pytałeś się w Cekausie o ten ślizgacz- pierścień prowadzący tłoka?
Nie, bo jak kupowałem, to nawet nie wiedziałem, że coś takiego istnieje :oops: Byłem całkowicie zielony w temacie wiatrówek...
Osobiście uważam zakup w cekausie za bardzo udany :)
Slavia 634 + PP 6x40
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

To uczynili mi "odpowiadacze" na beżowym. Gdy ktoś spytał, co kupić, to natychmiast wszyscy darli się - tylko 634, albo hw30, albo doskładaj...Obojętne - miał, nie miał, strzelał, nie strzelał - taka mantra :evil:
Miałem tego dość i tak wyszło. Przy tym najazdy na besy "ze słyszenia" tylko. Wtedy stałem się przekrętnikiem :P
Przy tym z urody mi nie podchodzą, nic nie ujmując celności ;)
Jak chodzi o serwis besy - tam się nic nie psuje, sprężynę teraz wymieniłem - idealna od noriki marvic gold z incorsy za 60 zł, robocizna własna, po kilku dniach strzelania trochę poniżej 15 J, czyli OK.
Ostatnio zmieniony 2010-09-09, 09:59 przez green_thunder, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Dariusz pisze:Przemku , czy oglądałeś swój tłok( mam na myśli tłok w Slavi a nie przyrodzenie)- czy nie nosi śladów tarcia?
Owszem , wczoraj ( mam na myśli tłok w Slavii , a nie przyrodzenie ) :mrgreen: gładki , bez rys , stan jak w chwili zakupu ( bo byłem przy montażu w Cekausie ) 8-)
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Apetizer
Posty: 484
Rejestracja: 2010-07-25, 21:01
Lokalizacja: Stare Babice

Post autor: Apetizer »

Czy nr do Kurierexa jest ten sam który podają na stronie Cekausa? Mam ochotę zadzwonić i dowiedzieć się kiedy spodziewają się dostawy 634. Nie mogę się doczekać chwili, kiedy ją będę miał. Zupełnie jak moje chłopaki do cukierków.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Tak, tę komórkę odbiera Michał.
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Dariusz pisze:znalazłem informację że pierścień ślizgowy tłoka kwalifikuje się do wymiany, czy jest to robione w Cekausie? Czy wnętrze systemu przed smarowaniem jest myte? (rozbierałem dwa fabrycznie nowe Hatsany i we wnętrzu cylindra znajdowała się duża ilość opiłków, pozostałości po obróbce skrawaniem - nie wiem jak to wygląda w nowych Slaviach.)
No i na koniec jak to wygląda w praktyce, jadę do sklepu i tam już czekaja na mnie przygotowane karabinki, czy też należy wcześniej zadzwonić zadeklarować chęć zakupu slavki, powiedzieć o swoich oczekiwaniach i preferencjach odnośnie ustawienia i regulacji, a dopiero później jechać po odbiór.
Czy ktoś ma doświadczenia z pierścieniami tłoka które oferuje kolega Let It Be w dziale sprzedam e-_Tawerny?
Jedna i ostateczna odpowiedz (wszystko uzyskasz w( Cekausie) ale pomimo nakładów nie łudz sie że cos na tym zyskasz (dużo zależy od Ciebie) pomimo tuningu mechanicznego :>
Karabinek sam nie strzela . potrzebuje do tego drugiej połówki , tak jak (1+1)=2 :lol:
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

To nie dotyczy slavii - ale ja mam ogromną satysfakcję uzyskując dobre efekty ze sprzętu pudełkowego (oprócz koniecznego smarowania). Jeśli z c2240, odpakowanego i załadowanego trafiam z otwartych w puszkę na 50 m, to mi to wystarcza, nic robił nie będę...Założyłem lupkę walthera 2x20, teraz jest to 75 m (przy świadkach) :mrgreen:
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Robert bardzo fajnie to powiedziałeś/ ująłeś . O de mnie tylko dwa słowa ( zrób to sam)
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40