Klucze imbusowe

Można wpisywać tu rady które przydadzą sie nowym posiadaczom wiatrówek. Rady związane z użytkowaniem wiatrówki jak również z bezpieczeństwem podczas strzelania.

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Klucze imbusowe

Post autor: bonzoo »

Kluczy imbusowych wszędzie pełno. Ale ich jakość jaka jest, każdy wie. Ciezko trafić coś odpowiednio twardego. Postanowiłem kupić jakiś porządny komplet 1-6mm. Co polecacie? Stanley, Yato, a może jeszcze coś innego? Nic mnie tak nie wnerwia jak obrobiony kluczyk gdy potrzeba coś odkręcić.
Awatar użytkownika
AndrzejLysy
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 187
Rejestracja: 2008-11-09, 16:26
Lokalizacja: Warszawa/Bielany

Post autor: AndrzejLysy »

Sławku
Używam WIHA.
Uważam, że solidne i póki co nic złego z nimi się nie dzieje.
Pozdrawiam
Pozdrawiam- Andrzej
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Wyglądaja nieźle. Znalazłem taki komplecik:

http://allegro.pl/item1146996771_zestaw ... _wiha.html
Awatar użytkownika
tregarth
Posty: 1204
Rejestracja: 2009-07-29, 16:01
Lokalizacja: Piła

Post autor: tregarth »

Sławek słuchaj Andrzeja bo mądrze prawi :)
Sam mam zestaw Wiha sprzed kilku lat i nic im nie jest.
Końcówki się nie zaokrąglają a główki kulkowe rewelacyjnie spisują się w trudno dostępnych miejscach.
A co do ich wytrzymałości to mam niejasne wrażenie że na rozmiarze 6 i wzwyż mógłbym się uwiesić i nawet by nie jęknęły.

A gdybyś szukał kluczy nasadowych z grzechotką lub zestawów z bitami to bajkową jakość ma PROXXON
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

Popieram Andrzeja - WIHA
Mam od nastu lat, często używane - niezawodne
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Widzę, że wybór mam prosty :mrgreen:
Awatar użytkownika
arturio111
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 164
Rejestracja: 2007-10-12, 21:20
Lokalizacja: Police

Post autor: arturio111 »

tregarth pisze:Sławek słuchaj Andrzeja bo mądrze prawi :)
Sam mam zestaw Wiha sprzed kilku lat i nic im nie jest.
Końcówki się nie zaokrąglają a główki kulkowe rewelacyjnie spisują się w trudno dostępnych miejscach.
A co do ich wytrzymałości to mam niejasne wrażenie że na rozmiarze 6 i wzwyż mógłbym się uwiesić i nawet by nie jęknęły.

A gdybyś szukał kluczy nasadowych z grzechotką lub zestawów z bitami to bajkową jakość ma PROXXON
Proxxon faktycznie jest dobry ale dla przeciętnego zjadacza chleba w zupełności wystarczy na długie lata zestaw HONITON. Mam dosyć wysokie wymagania odnośnie narzędzi a ta firma je spełnia :)
stareńkie HW35 :) Gamoń PR-45, Walther CP88
Awatar użytkownika
JesperKyd
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3004
Rejestracja: 2010-01-09, 11:03
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: JesperKyd »

Kupiłem Stanley'e za nieduże pieniążki i sprawują się dobrze.
Więc mogę je polecić.
BMK40 by Hogan + Hawke Vantage 4-12x40 & BMK20 by JesperKyd + PP 3-12x42AO & MP61 + Mizugiwa 2.5-7x28 & Marksman 2004 & cdn... :)
Awatar użytkownika
Kombat69
-#Brązowy Dobromir
-#Brązowy Dobromir
Posty: 485
Rejestracja: 2009-02-21, 21:52
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Post autor: Kombat69 »

Ja również polecę zestaw Stanleya.
Nie dawno kupowałem drugi zestaw, dokładnie ten http://narzedzia-stanley.pl/Narzedzia-R ... imbus.html , jako ze kupowałem w sklepie narzędziowym u mnie w miasteczku wyszedł mnie 35 zł . (Drugi, bo brat mi zaimpomponił 3 klucze , co by sobie niwelować luzy w rowerku) . Nie do zajechania, a nie raz przez rurkę szarpałem.
Na stronie jest pełna gama, są tez w "Scyzoryku"...
Ale tradycyjny zestaw długa i krótka końcówka jest bardziej uniwersalny, w razie "w" rurka i pozamiatane.. :)
Pozdrawiam.
Obecnie na stanie:
HW95k by' Hogan + SMOP25C + DOC
HW50S by' Hogan + AG-25M412 + DOC
HW30S by' Hogan + PP 4x32 AO
Norica Sport :)
Iż 38 Bakielit +drewno :)
Diana mod.3
Record LP-77 "Żyw"
Browning Buck Mark URX
Syci
Posty: 2
Rejestracja: 2011-04-28, 09:28
Lokalizacja: Łódź

Polecam Wurtha

Post autor: Syci »

Używam ich na stałe w zakładziem, i nie było takiej śruby której bym nie odkręcił.Pracują ciężko od 2 lat i nie widać na nich żadnych śladów zużycia
Awatar użytkownika
Ketto
Posty: 216
Rejestracja: 2011-02-20, 19:45
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Ketto »

arturio111 pisze:
tregarth pisze:Sławek słuchaj Andrzeja bo mądrze prawi :)
Sam mam zestaw Wiha sprzed kilku lat i nic im nie jest.
Końcówki się nie zaokrąglają a główki kulkowe rewelacyjnie spisują się w trudno dostępnych miejscach.
A co do ich wytrzymałości to mam niejasne wrażenie że na rozmiarze 6 i wzwyż mógłbym się uwiesić i nawet by nie jęknęły.

A gdybyś szukał kluczy nasadowych z grzechotką lub zestawów z bitami to bajkową jakość ma PROXXON
Proxxon faktycznie jest dobry ale dla przeciętnego zjadacza chleba w zupełności wystarczy na długie lata zestaw HONITON. Mam dosyć wysokie wymagania odnośnie narzędzi a ta firma je spełnia :)
Co do Honiton'a - jest super - porządnie wykonany i działa. Nie obsmycza główek śrub i pasuje na nich jak ulał. Na lekko podrapanych się zakleszcza i śruba do ruszenia - potem i tak trzeba śrubę zmienić żeby później nie było zagadek ;)
Jeżeli chodzi o imbusy - BONDHUS - od 14 lat używam - w prawdzie zajechałem już dwa komplety ale używam ich na co dzień i są OK. Używam zarówno calowych jak i metryków i jak bym miał kupować następne to tylko te.
Posdroofki

Ketto