Bipod...

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
jarn
Administrator
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-10-28, 22:20
Lokalizacja: Strzelno

Bipod...

Post autor: jarn »

Sprowadziłem na życzenie forumowego kolegi bipod. Mnie jakoś nie ciągnie do bipodów, więc się nie wypowiem na temat użytkowości/wad danego modelu. Koszt to na beżowym od 100-120zł, tak ostatnio widziałem. Oto foto wymiary:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
AA EV2 + EB10x42
Awatar użytkownika
krystian
Posty: 576
Rejestracja: 2007-10-05, 15:01
Lokalizacja: tuszyn

Post autor: krystian »

a jaki koszt sprowadzenia ?
Lgm2 + Doc
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Bipod według mnie może mieć tylko znaczenie wizualne.
Fajnie na nim wygląda karabinek o militarnej linii, ewentualnie 'matchowa' proteza.
Karabinek o linii myśliwskiej już nie bardzo komponuje mi się z ideą bipodu.

Na zawodach stosować nie wolno, jedynie przy odstawieniu karabinka w oczekiwaniu na swoją kolejkę.
Wtedy strzeladło dumnie pręży się podparte stopką i dwujnogiem, i straszy blaszane zwierzaki.
Choć i tak w czasie niepogody chowane jest z dmuchawką do pokrowca.

Co do przestrzeliwania karabinka, uważam że zrolowany kocyk (lub inna namiastka) jest rzeczą doskonałą.
Nie wiem jak sie może sprawdzić w strzelaniu typu 'Long range', ale mniemam, że tu wymagana jest jak największa stabilizacja karabinka, czyli najlepiej zabetonowane imadło :P

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
jarn
Administrator
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-10-28, 22:20
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: jarn »

około 80-85zł
AA EV2 + EB10x42
Awatar użytkownika
bastek_34_WALCZ
Posty: 455
Rejestracja: 2007-10-08, 19:01
Lokalizacja: Wałcz

Post autor: bastek_34_WALCZ »

szkoda że jest na gniazdo :(
Osiąganie zwycięstwa w zwykły sposób nie stanowi szczytu osiągnięć. Sun Tzu
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Opisywałem swojego Versapod'a TUTAJ Jest mocowany na bączek. W nawiązaniu do tego co napisał Sławek. Zasadniczo ma rację. Wygląd militarny ma na pewno. Z zalet widzę kilka. Przy strzelaniu na większe odległości jest baardzo wygodny. Przydaje się też do zerowania optyki. Do treningu, aby mieć jak najbardziej zbliżone warunki do tych z zawodów i tak strzelam z kołka. Strzelanie z kolanka i ze stojącej z podpietym bipodem praktyznie nie możliwe. Ciężar sprawia, że więcej siły trzeba użyc aby ustabilizować pozycję. Jako kolejny gadżet OK, ale można się bez tego obejść.
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Podziękowania dla Jarka za sprowadzenie bipoda to po pierwsze. Po drygie kupiłem go z dwóch powodów pierwszy to taki że na zerowanie jest super po drugie na testy śrutów też bardzo fajny. A moim zdaniem poręczniejszy niż kocyk bo mniej miejsca zajmuje i schowam go do jednej z kieszonek pokrowca. Co do mocowania to mi pasuje bo po małych przeróbkach będzie pasował idealnie pod szynę która jest standardowym wyposażeniem w moim karabinku. Czas montażu 3 sek bez użycia jakich kolwiek narzędzi.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Marcinie mam nadzieję, że przetestujesz śruciki, wyzerujesz lupke i na 'Memoriale Wisełki' w Poznaniu się zobaczymy :>

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Sławku spotkamy się na 100% chociaż terminaż napięty jak smok. 15 sierpnia jest memoriał a 16 wyjeżdzam na wakaje. Teraz w weekend zaliczyem mini hft na chemicznej i jestem zadowolony. Zdobyłem 61 pkt na 72 możliwe co wydaje mi sie nie najgorszym wynikiem biorąc pod uwagę fakt że po zmianie lupki z nikko na vipera oddałem tylko 30 strzałów żeby wyzerować lupke i cos tam jeszcze strzelić. Poprawki brałem na czuja dosłownie. Myslę że za miesiąc bedzie lepiej. A tak przy okazji powiem że Jarn wygrał zdobywając 70 pkt. Melduje ja bo pewnie on się nie pochwali :mrgreen:
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Brawa dla Jarka i Ciebie również.

Łodziaki w tą niedzielę byli w Czerwonej Górze:

http://bron.iweb.pl/viewtopic.php?t=67955&start=0

Też było fajnie i gorąco :P

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Sławku HFT1 strzelałeś?
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Tak dla zabawy 'jedynke' strzelam :P

Na Chemicznej będę z poczciwym, dobrym ProSportem :D

Uczę się strzelać od nowa 8-)