skif 3000 Jak rozebrać.

Wszystko co dotyczy wiatrówek CO2

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

skif
Posty: 3
Rejestracja: 2010-07-10, 16:41
Lokalizacja: wielkopolska

skif 3000 Jak rozebrać.

Post autor: skif »

Na wstępie wszystkich serdecznie witam.

Mam problem ze skifem 3000, ponieważ całkowicie się zablokował.
W związku z czym mam prośbę do znających temat..............pomóżcie mi to rozłożyć na czynniki pierwsze. Inaczej mówiąc, potrzebuje instrukcję krok-po kroku jak to samodzielnie rozebrać i złożyć.
Wszystkim z góry serdecznie dziękuję za pomoc.
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Musisz zdjąć zamek, czyli tą ruchomą część, potem to już z górki. Przesuń te dźwigienki pod zamkiem i odciągnij zamek mocno do tyłu, podnosząc go jednocześnie w górę. To cała filozofia.
guntuning.com
Awatar użytkownika
piotrpek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 519
Rejestracja: 2008-02-05, 19:18
Lokalizacja: Wrocław okolice

Post autor: piotrpek »

Napisz z jakiego powodu się zablokował.
Jeżeli został śrut wypchnięty z magazynka i pozostał pomiędzy lufą i magazynkiem spróbuj:
1) odciągnąć kurek i przechylając w różnych kierunkach wyciągnąć magazynek.
2) jak nie można naciągnąć kurka - wyciągnij magazynek z czuciem naciągając kurek
dlaczego - bo po naciągnięciu kurka lufa przesuwa się do przodu i pozostaje wolna przestrzeń między magazynkiem a lufa gdzie wejdzie wypadnięty śrut i przestanie blokować magazynek

Jeżeli śrut został tylko częściowo wypchnięty z magazynka to wyciorem można podjąć próbę wepchnięcia go na miejsce na tyle bu nie blokował wyjęcie magazynka

Taki miałem problem i tak go rozwiązałe,
ale najpierw napisz co to za zacięcie bo tak to mozna gdybać i gdybać.
Crosman 3576, 2xŁucznik KL.170, PRO77, Lider S-9, Sharp Innova 1210+Delta 3-9x40
skif
Posty: 3
Rejestracja: 2010-07-10, 16:41
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: skif »

Powiem tak: Broni nie znam, ponieważ dostałem ja w zeszłym roku jako używaną i oddałem może sto strzałów i wszystko działało.
Po tygodniu bezczynności oddałem jeden strzał i pistolet się zablokował. Zablokowanie polega na tym, że:
1/ Kurek jest odciągnięty
2/ Nie idzie wyjąć magazynka (Nie można przesunąć blokady, tej przy cynglu, zwalniającej magazynek)
3/ Nie można przełączyć blokady broni. Jest zacięta na F
4/ Cyngiel nie cofnął się po strzale, jest cały czas przy rękojeści.
5/ Górny naciąg niby działa, można niby przeładować.
Z dużymi problemami zdjąłem górną część i co dalej.
Awatar użytkownika
piotrpek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 519
Rejestracja: 2008-02-05, 19:18
Lokalizacja: Wrocław okolice

Post autor: piotrpek »

To teraz zobacz rysunek budowy - tu pobrać http://nasze-wiatrowki.pl/dload.php?action=file&id=9.

Niestety nie mając w ręce Skifa trudmo powiedzieć gdzie zacięcie.
Moim zdaniem zacznij teraz od próby wyjęcia magazynka. Sprawdź czy śrut z magazynka nie wystaje, czy nie jest całkiem wysunięty i nie zablokował mechanizmu.
Więc trzeba doprowadzić do spuszczenia kurka.
Pociągając za kurek powinien być jeszcze niewielki ruch - może to coś pomoże. Przy naciągniętym kurku nie wyjmiesz magazynka - blokada automatyczna mechanizmu pistoletu.
To w przypadku zacięcie zwykłego.
Trzeba tez sprawdzić czy w układzie lufa - magazynek- nie ma śrutu.
Włóż wycior albo inny drut do lufy - powinien wejść aż do magazynka.
Bo może faktycznie coś nie jest na swoim miejscu - szukaj zdjęć rozłożonego SKIFA i porównaj ze swoim.
Crosman 3576, 2xŁucznik KL.170, PRO77, Lider S-9, Sharp Innova 1210+Delta 3-9x40
skif
Posty: 3
Rejestracja: 2010-07-10, 16:41
Lokalizacja: wielkopolska

Post autor: skif »

Dziękuję Wszystkim za pomoc. Wczoraj znalazłem trochę czasu i metodą prób i błędów rozbierałem skifa do czasu kiedy sam się rozblokował. Moę powiedzieć, że na pewno przyczyną blokady nie był śrut. Skif rozblokował się w chwili wybicia bolców trzymających lufę. Musiałem wybić bolce, ponieważ nie było innej możliwości aby wyciągnąć zamek.
Na dzień dzisiejszy już jestem mądrzejszy w budowie skifa. A co najważniejsze wszystko działa. Mam tylko jeden mały dylemat. Została mi tylko jedna część - taki mały spłaszczony bezbarwny wężyk, i nie wiem czy to było w skifie, czy w moich narzędziach :shock: