Udana próba wzmocnienia Waltera CP88

Czyli co poprawiliśmy po fabryce

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
Talladega
Posty: 5
Rejestracja: 2010-06-08, 22:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Udana próba wzmocnienia Waltera CP88

Post autor: Talladega »

Po rozwierceniu dyszy o 3setki i skróceniu sprężyny na zaworze o 4mm różnica jest mocno odczuwalna. Niestety nie mam czym zmierzyć. Ilość wystrzelonych magazynków do przodu (nie w dół ;) )spadła z 8 do 6-ciu. Nie ma żadnych przedmuchów, magazynek obraca się prawidłowo bez zacięć. Warto zastosować trochę cięższy śrut, polecam umarexa 4.1625. Ogólnie polecam. Sprzęt warty wielu wyrzeczeń...
Walther CP88
Crosman Quest 1000
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Po rozwierceniu dyszy o 3setki
Zdradź nam jak tego dokonałeś?
guntuning.com
Awatar użytkownika
Talladega
Posty: 5
Rejestracja: 2010-06-08, 22:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Talladega »

Wiertłem 1.1
Walther CP88
Crosman Quest 1000
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

Czyli otwór poprzednio był 1,07 mm :?:
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
Talladega
Posty: 5
Rejestracja: 2010-06-08, 22:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Talladega »

Rzeczywiście wprowadziłem Was w błąd ponieważ powiększyłem otwór o 0,3mm a nie 0,03 jak napisałem. Przepraszam :/
Walther CP88
Crosman Quest 1000
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Talladega pisze:Po rozwierceniu dyszy o 3setki i skróceniu sprężyny na zaworze o 4mm różnica jest mocno odczuwalna. Niestety nie mam czym zmierzyć.
Więc w jaki sposób zauważyłeś różnicę w "mocy" ?
Talladega pisze:Ilość wystrzelonych magazynków do przodu (nie w dół )spadła z 8 do 6-ciu. Nie ma żadnych przedmuchów, magazynek obraca się prawidłowo bez zacięć
Przedmuchów może nie być, ale występuje strata pędnika z powodu krótkiej lufy ; gaz jeszcze całkowicie się nie rozprężył jak śrut opuścił lufę...raczej bęz większych efektów wydmuchujesz go w powietrze.
Talladega pisze:Warto zastosować trochę cięższy śrut, polecam umarexa 4.1625. Ogólnie polecam.
No to akurat jest jeden z lżejszych śrutów pistoletowych , nienajlepszych lotów i cenowo też nie za bardzo :/ Przy wiatrówkach na co2 , samo rozwiercenie zaworu czy też zmiana sprężyny zbijaka niekoniecznie podnosi jego walory użytkowe. Bez pomiaru na chrono, przed i po zabiegu nie uzyskasz pewności , że Twoja praca przyniosła wymierne korzyści po za np. większym kopniaczkiem czy też głośniejszym wystrzałem. Swoją drogą to faktycznie fajny pistolet. ;)
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Talladega
Posty: 5
Rejestracja: 2010-06-08, 22:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Talladega »

Bardzo naukowe podejście do tematu a ja po prostu z 6m oddaję strzały w kierunku testowego laptopa. Wcześniej śrut uszkadzał ekran ciekłokrystaliczny, teraz przez otworek widzę co jest za nim...
Może to słabe urządzenie pomiarowe ale mnie w zupełności przekonuje :D
Co do śrutu to masz całkowitą rację, mam o nim podobną opinię no i teraz jest zbyt lekki ale ma jedną ważną zaletę, jest bardzo precyzyjnie wykonany co w tego rodzaju magazynkach jest podstawą i dyskwalifikuje wiele "fajniejszych" śrucin. Bardzo dobrze też sprawdza się w Walther speedloader. Ciekawe urządzenie.
Walther CP88
Crosman Quest 1000
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Talladega pisze:Bardzo naukowe podejście do tematu a ja po prostu z 6m oddaję strzały w kierunku testowego laptopa.
Prawdę mówiąc...tak myślałem , że testujesz na jakiejś desce....nieważne :P Jeżeli odległość 6m, jest dla Ciebie wystarczająca do testów , to ok....myślę jednak , że duża dawka co2 powodująca zwiększenie energii początkowej śrutu , powoduje również jego zawirowania i tym samym sporą niecelność na większych dystansach. Nie mając danych z przed i po zabiegu nie jesteś w stanie określić jakie parametry zmieniłeś modyfikując zawór. Tym samym na oko nie ocenisz czy coś poprawiłes czy popsułeś.Używanie cięższego śrutu także niekoniecznie poprawi parametry , no może do 10m będzie zauważalnie większa destrukcja , ale celność raczej nie. Zresztą to tylko "misianie".....skoro Tobie pasuje to mnie też :D
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)
Awatar użytkownika
Talladega
Posty: 5
Rejestracja: 2010-06-08, 22:02
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: Talladega »

Jeżeli z powodu zbyt krótkiej lufy nie można uzyskać odpowiedniego efektu to może rozsądnym rozwiązaniem było by założenie lufy 6-cio calowej z wersji Competition?
Walther CP88
Crosman Quest 1000
Awatar użytkownika
Hiszpan63
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 7972
Rejestracja: 2009-06-28, 15:45
Lokalizacja: Warszawa-CEKAUS

Post autor: Hiszpan63 »

Spokojnie , nawet 8-mio calową , lub jakąkolwiek dłuższą. Będzie wystawać , ale zwiększysz zasięg , celność i w stosunku do oryginału , prawdopodobnie wzrośnie energia początkowa. Lufę możesz zaadoptować od czegokolwiek ; wykonać dobrą koronę i próbować , a potem strzelać i cieszyć się :D
Jak Pan Bóg dali, to i z kija wypali....
HWunderGnom70 .Lady Daisy BUCK . Strzelanie trzeba lubić , ale trafiać , to trzeba się nauczyć ... Karabin trafia sam :! ... często nie tam , gdzie celujemy :lol: ;)