Kolba Sharp Innova

Czyli co poprawiliśmy po fabryce

Moderator: Hiszpan63

Awatar użytkownika
BartT-bag
Posty: 38
Rejestracja: 2010-04-25, 12:00
Lokalizacja: Opole

Kolba Sharp Innova

Post autor: BartT-bag »

Witajcie , chciałem pokazać wam moją prace :) Tworze sobie nowa kolbę do Sharpika tak dla własnej przyjemności :) Z czasem dodawać będę postępy .
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

No fajnie tylko czemu robisz to z sosny?
guntuning.com
Baobab
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 437
Rejestracja: 2009-10-19, 07:58
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Post autor: Baobab »

Sugerował bym użycie innego drewna. Sosna , świerk czy modrzew nie specjalnie się nadaje bo jest zbyt miękkie.
Awatar użytkownika
BartT-bag
Posty: 38
Rejestracja: 2010-04-25, 12:00
Lokalizacja: Opole

Post autor: BartT-bag »

Wiedziałem że o to zapytacie :mrgreen: Dlatego ponieważ nic innego po ręka nie miałem ;) Sosna miekka a co za tym idzie łatwa w obróbce tym bardziej ręcznej :) bo nie użyłem do tego obrabiarek jakich kolwiek. Kolba oryginalna również jest bardzo miękka i nie jest zrobiona z litego drewna tylko z masy drzewnej.

Wiatrówka nie ma żadnego odrzutu więc drewno aż tak twarde być nie musi ;)
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

oryginalna również jest bardzo miękka i nie jest zrobiona z litego drewna tylko z masy drzewnej.

Napisz coś więcej o tej masie drzewnej, przyznam że pierwsze słyszę, a wygląda że to lite drewno.
guntuning.com
Awatar użytkownika
BartT-bag
Posty: 38
Rejestracja: 2010-04-25, 12:00
Lokalizacja: Opole

Post autor: BartT-bag »

Również byłem o tym przekonany , pokazałem ojcu ..a on że to nie drewno :D Poszliśmy do stolarza a mnóstwo ich u mnie :) Powiedział ze to masa drzewna czyli mielone drewno z żywicą czy coś takiego. Kolba jest bardzo lekka.

-> Drewno prasowane, drewno utwardzone lub lignoston - tworzywo uzyskiwane przez sprasowanie litego drewna z domieszką żywic (np. żywicy fenolowej) pod wysokim ciśnieniem (do 400 kG/cm²), przy podwyższonej temperaturze (70-160°C). Wytrzymałość drewna prasowanego jest około 2-3-krotnie wyższa od wytrzymałości drewna zwykłego, zaś twardość ok 5-krotnie. Tworzywo to jest stosowane do wyrobu części maszyn włókienniczych, zwłaszcza czółenek tkackich, oraz łożysk, kół zębatych, podkładek izolacyjnych, okuć budowlanych itp.

Ale jeżeli chodzi o twardość to nie jest .. podobnie jak sosna
Ostatnio zmieniony 2010-05-12, 22:32 przez BartT-bag, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
peyalo
Posty: 584
Rejestracja: 2009-12-18, 11:30
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: peyalo »

w oryginale to jest drewno egzotyczne dlatego miękkie,nie żadna masa drzewna,stad takie nikłe usłojenie i mała gęstość. :P mogłem jednak spać na tych zajęciach w laboratorium :mrgreen: chrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

PS.Mojego stolarza też zaskoczyło to drewno,jak je pokazałem,można się pomylić.Tworzywo które cytujesz jest naprawdę twarde i ciężkie do obróbki i śmierdzi jak nieszczęście.
Niewielka Zbrojownia
Awatar użytkownika
BartT-bag
Posty: 38
Rejestracja: 2010-04-25, 12:00
Lokalizacja: Opole

Post autor: BartT-bag »

A znasz nazwę ? :) Może jakaś lipa Japońska :P No właśnie to drewno śmierdzi ...

Poniżej zdjęcie rękojeści nożna właśnie z tego drewna prasowanego.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika
tregarth
Posty: 1204
Rejestracja: 2009-07-29, 16:01
Lokalizacja: Piła

Post autor: tregarth »

Sorki za OFF TOP ale...

Wiecie może jak sie barwi drewno żeby otrzymać efekt taki jak na zdjęciu z linka?

http://www.airgunartisans.com/images/Ga ... bjoel2.jpg
johnny57
Posty: 107
Rejestracja: 2010-03-22, 11:55
Lokalizacja: Lubin

Post autor: johnny57 »

BartT-bag pisze:Wiedziałem że o to zapytacie :mrgreen: Dlatego ponieważ nic innego po ręka nie miałem ;) Sosna miekka a co za tym idzie łatwa w obróbce tym bardziej ręcznej :) bo nie użyłem do tego obrabiarek jakich kolwiek. Kolba oryginalna również jest bardzo miękka i nie jest zrobiona z litego drewna tylko z masy drzewnej.

Wiatrówka nie ma żadnego odrzutu więc drewno aż tak twarde być nie musi ;)
Sosna, na kolbę w żadnym wypadku, zaniechaj ten pomysł, bo efekt końcowy będzie żałosny. Ale widzę że już rozpoczołeś, z resztą sam zobaczysz.
Osobiście proponuję Ci jako dobry i tani materiał na nową osadę podkład kolejowy.
Leży tego dużo, bo tylko szyny są opłacalne, a podkłady kolejowe są robione z Buka i Dęba. Wrazie czego pisz na pw.

[ Dodano: 2010-05-13, 02:11 ]
tregarth pisze:Sorki za OFF TOP ale...

Wiecie może jak sie barwi drewno żeby otrzymać efekt taki jak na zdjęciu z linka?

http://www.airgunartisans.com/images/Ga ... bjoel2.jpg
To jest laminat drewniany ( sklejka ), sam tego nie zrobisz.
Benjamin Sheridan HB22
Hämmerli 450 [buk, orzech i buk]
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

:shock:
U mnie jest drewno :! Jak napisał peyalo
(...) w oryginale to jest drewno egzotyczne dlatego miękkie,nie żadna masa drzewna,stad takie nikłe usłojenie i mała gęstość.
Sprawdzałem przy dremelkowaniu chwytu :! W pierwszej chwili po zdarciu lakieru myślałem, że to balsa - takie miękkie. Żadna masa dr(z)ewnopochodna.
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
Awatar użytkownika
peyalo
Posty: 584
Rejestracja: 2009-12-18, 11:30
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: peyalo »

:P Parę sztuk tego ustrojstwa tj . Sharpików miałem w łapkach/każda była inna/ a 5,5mm mam na stanie /chyba że małe żółte ludziki siedzą i pędzelkiem malują słoje na kolbach/

Starszy_Pan napisał
Sprawdzałem przy dremelkowaniu chwytu :! W pierwszej chwili po zdarciu lakieru myślałem, że to balsa - takie miękkie
Masz racje musi być to pochodne balsy,nie mam teraz dostępu do próbek/na przekroju widać to lepiej ale już zamalowałem/kiedyś miałem coś podobnego/gatunków tego drewna było od cholery/Cały statek z Wietnamu tego przyszedł,chcieli nam tym płacić za broń /czołgi/we wczesnych latach 90-tych,ale nikt tego nie chciał i zaczęło pleśnieć już w porcie.Resztki trafiły jako próbki do mojej dawnej uczelni.

BartT-bag napisał

A znasz nazwę ? :) Może jakaś lipa Japońska :P No właśnie to drewno śmierdzi ...
Nie obrażaj się niepotrzebnie,nazwy nie pamietam bo to ichna nazwa była,ale na terenie wysp japońskich tego rodzaju drzewa nie wystepują bo to nie ta strefa klimatyczna,klimat jest zbliżony do naszego i to co rośnie w tamtych lasach nie przypomina niczym drewna użytego do osady Sharpa. ;)

Lipa.........hi hi
Ostatnio zmieniony 2010-05-13, 11:41 przez peyalo, łącznie zmieniany 1 raz.
Niewielka Zbrojownia
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

tregarth pisze:Sorki za OFF TOP ale...

Wiecie może jak sie barwi drewno żeby otrzymać efekt taki jak na zdjęciu z linka?

http://www.airgunartisans.com/images/Ga ... bjoel2.jpg
Marcin to jest laminat czyli tak jak by sklejka. Poprostu sklejasz że sobą warstwy ciękie np 5mm na przemian (w tym wypadku żółty i niebieski). Potem robi się z tak uzyskanego klocka osadę i na koniec lakieruje bezbarwnym. Taki klocek da się kupić tylko tani nie jest.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Awatar użytkownika
peyalo
Posty: 584
Rejestracja: 2009-12-18, 11:30
Lokalizacja: Pabianice

Post autor: peyalo »

Marcin /maximus/ma racje,tylko by uzyskać taki efekt używa się forniru/to ta najcieńsza warstwa sklejki/0.5-1mm grubości/,znalazłem gdzieś na necie porady jak to zrobić ale zabawa przy tym straszna i potrzebna prasa o dużym nacisku.Dlatego są firmy co robią takie gotowe formatki cena jednak zaporowa. :)

Robię próbę na małym formacie/okładziny do pistoletu/jak wyjdzie to zaprezentuje zdjęcia.
Niewielka Zbrojownia
Awatar użytkownika
tregarth
Posty: 1204
Rejestracja: 2009-07-29, 16:01
Lokalizacja: Piła

Post autor: tregarth »

Ehh no to nici z kolorowej chinki :P