Diana 27

Sprzęt sprzed 1985 roku

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze, krzysztof

Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Jak masz tą część, to już nie jest źle.
Osie do dorobienia z wiertełek, sprężynki z długopisów.
Z cylinderkiem jak nie dasz rady to podtrzymuję swoją propozycję :)

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Po dokładnej inwentaryzacji brakuje mi tylko języka spustu (ale można kupić ) i cylinderka. Cała reszta jest :mrgreen: wszystkie sprężynki i cała sterta bolców. Przynajmniej według tego schematu diana no nie ma jeszcze podkładek pod kostke :D

Pewnie będę musiał sie do ciebie uśmiechnąć i wpożyczyć cylinderek może da sie go "dorzeźbić"

Obecnie skupiłem sie na drewienkach, (do zrobienia 4 sztuki) i dopiero jak z tym skończe to będę myślał o systemach... musiałem wprowadzić jakąś kolejność bo tak to nie idzie sie w tym wszystkim połapać...żeby tylko było wiecej czasu na to i żonka mniej zazdrosna o to dłubanie :P
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

U mnie nie była zazdrosna o drewienka, tylka zła na kurz po szlifowaniu :-?

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Generalnie zazdrosna jest o czas spędzony na strzelaniu czy dłubaniu "przy strzelbach", z pyłem jest ok bo mam warsztat w piwnicy i staram się nie wnośić roboty do domu :mrgreen:
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Ja też mam piwnicę, tylko bardziej ona słuźy za magazyn niż warsztat i dlatego te fochy :P

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

W trakcie budowy zmieniałem systematycznie projekt domu....i w sumie mam 55m2 piwnicy w 3 pomieszczeniach + 2m2 piwniczki na wino i 2m2 blatu w pralni/suszarni...rodzinka pukała się w głowę :shock: a teraz ile tam sie wszystkiego zmieści :mrgreen: no i wykombinowałem z piwnic wyjście na ogród :P
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Geniusz i szczęściarz :)

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
Maruda
Posty: 1197
Rejestracja: 2007-10-06, 17:12
Lokalizacja: Józefów

Post autor: Maruda »

Piwnica jest w naszym hobby niezastąpiona. Ja muszę ograniczać apetyt żony na chęć zagarnięcia jej części.
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Sławku, możesz podać mi wymiary cylindra? bo te co podałeś tyczą się chyba cylindra głównego...wew 25mm zew 29mm.... spróbuje dorobić rurke na cylinderek...

[ Dodano: 2008-05-12, 21:41 ]
dzisiaj dotarł cylinderek od kolegi i teraz pozostaje mi zamówić język spustu u Andrzeja...niedlugo będzie działający komplecik :mrgreen:

[ Dodano: 2008-06-05, 19:26 ]
dzisiaj dotarły zamówione części z akhobby i wygląda, że niebawem będę mógł zaprezentować Dianke po wstępnym "remoncie" :mrgreen:

[ Dodano: 2008-06-20, 19:37 ]
Poskładałem Diankę chcąc sprawdzić czy wszystko po "remoncie" pasuje. Okazało się, że na tej sprężynce która w niej była, nie strzela :( sprężynka do kitu. Wstawiłem jakąś, pojęcia nie mam od czego ale pasuje. Uszczeleczka skórzana, od kolegi Kamila (Kometes) należą mu się pochwały, robota pierwsza klasa. Dianka po złożeniu i rozstrzelaniu :evil: z 20m puszki, trzyma na chrono 6,3 - 6,5J i z tego jak strzela (dla mnie miodzio :mrgreen: )raczej nie będę przesadzał z mocą. Z mechaniki trzeba w niej poprawić muszkę lub szczerbinkę, bo w obecnym układzie skończyła się regulacja, zniwelować luz boczny na języku spustu i będzie ok! No i polerka pod nową oksydę. Osady mam dwie, jedna lakierowana w stanie idealnym, druga oskrobana przygotowana do klejenia i dalszej obróbki. cdn. ->
lorjar
Posty: 9
Rejestracja: 2009-07-25, 21:16
Lokalizacja: Siemianowice Śląskie

Post autor: lorjar »

witam, posiadam również Dianę model 27 z roku 1938 listopada, muszę ją jeszcze poddać renowacji :)
Pozdrawiam
Lorjar

Diana27, WEIHRAUCH HW 100T+BARSKA SWAT 6-24x44 IR
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Zapodaj zdjęcia stan obecny i po renowacji.

Uczę się strzelać od nowa 8-)
szakuł
Posty: 3
Rejestracja: 2009-10-01, 21:43
Lokalizacja: nowa sól

Post autor: szakuł »

Witam, mam pytanko.Mam Diane 27.Z powodu braku szczerbinki chce zamontować lunetke. Na cylindrze nie ma zadnego frezu,szyny by ją tam umiescic.Czy mozliwy jest montaż lunety?Moze trzeba wspawac kawałek płytki? Nie chciał bym jej zniszczyc bo juz wiele pracy w nią włożylem.
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Możesz zakupić i założyć szynę jak w linku poniżej:

http://www.akhobby.pl/index.php?a=opis&k=47&kt=&id=294

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Ja mam założona w swojej Dianie 27 szynę z linku powyżej. Pasuje idealnie. Mankamentem jest to, że po dopasowaniu jej tak, żeby ładnie leżała na cylindrze, oś lufy nie jest równolegle do osi montażu. Nie przeszkadza to specjalnie ale....potrzebna jest lupka z duuużym zakresem regulacji w pionie (Gamo NRA dało radę :mrgreen: RV& i BT już nie :cry: ) lub trzeba coś podłożyć między tubus a montaż, np. kliszę. Ewentualnie montaż ze skosem. Zawsze też możesz kupić szczerbinkę. http://akhobby.pl/index.php?a=opis&k=47&kt=&id=413

A tak wygląda szyna na mojej Dianie 27

Obrazek
szakuł
Posty: 3
Rejestracja: 2009-10-01, 21:43
Lokalizacja: nowa sól

Post autor: szakuł »

Dzięki :) to juz wiem gdzie szyne i jaką lupe dobrać ale jak tę szyne zamontować? wiercić,kleić,lutować? Może to banalne pytanie ale dla mnie przygoda z wiatrówką dopiero sie zaczeła i wszystko jest nowe