Wiatrówka pistolet CO2 z tłumikiem

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

konix
Posty: 4
Rejestracja: 2009-12-01, 16:52
Lokalizacja: PL

Wiatrówka pistolet CO2 z tłumikiem

Post autor: konix »

Witam serdecznie,
Poszukuję względnie taniej wiatrówki na CO2, pistoletu lub rewolweru, która będzie posiadać tłumik, bądź możliwość 'dokupienia' takowego...

nie chodzi tu bynajmniej o strzelanie do komunikacji miejskiej - chcemy zaaranżować pomieszczenie gospodarcze w bloku na niewielką strzelnicę, niestety jest ono dobudowane do mieszkań, a budownictwo nowe - cienkie ściany nic nie tłumią.

Zastanawialiśmy się nad Wingun 306 Full Metal

http://www.sztucer.pl/i193_pistolet_wingun_306_sport_full_metal.html

z tłumikiem za 99 zł:

http://www.sztucer.pl/i1018_tlumik_do_hatsan_at44.html


I teraz pytanie - czy taki 'zestaw' będzie cichy? Wcześniej próbowaliśmy zwykły rewolwer crossmana bez jakiegokolwiek wyciszenia i już po pierwszym strzale ludzie mieszkający piętro wyżej myśleli że Niemcy zaatakowali.

[ Dodano: 2009-12-01, 17:05 ]
Obrazek
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Witam,

Posiadam obiekcje dotyczące tego zestawu. Dwie przynajmniej rzeczy:
- czy średnica wewnętrzna tłumika odpowiada średnicy "tego czegoś" będącego przedłużeniem lufy,
- z czego jest wykonane owo przedłużenie. Jeśli plastik - zapomnij.

Pistolety na CO2 są i tak bardzo ciche, szczególnie takie. Gorzej jest z PCA ~7,5 J oraz czymkolwiek na CO2/powietrze/PCP powyżej tej granicy.

Proponowałbym raczej wytłumić pomieszczenie. Przy odpowiednim pomyślunku wyjdzie tanio i skutecznie.

edit: od razu mówię, o co mi chodzi z plastikiem - pojęcie Full Metal jest bardzo względne u niektórych producentów albo sprzedawców.
--
Natomiast czy te tłumiki w ogóle działają? Tak.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Ten pistolet to jakiś wynalazek, nikt go nie posiada. Drogie , , są np.CP 88 z tłumikami. A może w tej cenie Marksman z akhobby + wytłumienie ścian pomieszczenia foremkami od jaj?
konix
Posty: 4
Rejestracja: 2009-12-01, 16:52
Lokalizacja: PL

Post autor: konix »

Wg strony tłumik jest wykonany z aluminium, i jest w pełni kompatybilny z pistoletem. (nota bene WinGun 306 można też kupić już w komplecie z tłumikiem od producenta).

Natomiast co do drugiego zdjęcia tłumika - jestem trochę sceptyczny - trochę jakiejś gąbki/pianki (waty?) i tyle... wiem, że tak mw działają tłumiki;), ale czy to nie za mało?

Obrazek


Pistolet jest wykonany z metalu, toteż tłumik chyba powinien się chyba 'trzymać'?


Niestety wyciszenie pomieszczenia raczej nie wchodzi w grę:-(

[ Dodano: 2009-12-01, 17:13 ]
Chyba że za każdym razem będę ściągać wcześniej wspomniane foremki do jaj;-)

[ Dodano: 2009-12-01, 17:18 ]
Z tego co się dowiedziałem ten model Wingun nie ma praktycznie żadnych ruchomych części (kurek itp), więc 'poza dekompresowywanym CO2' nie wydaje 'innego' hałasu.
Awatar użytkownika
green_thunder
Posty: 6035
Rejestracja: 2007-11-06, 19:44
Lokalizacja: z Mokotowa

Post autor: green_thunder »

Bardzo cichy jest (z fabrycznym tłumikiem) sharp innova 1210 w drewnie... 8-)
konix
Posty: 4
Rejestracja: 2009-12-01, 16:52
Lokalizacja: PL

Post autor: konix »

Ale to niestety nie pistolet;-)

rzeczywiście, wydaje się cicha,
http://www.youtube.com/watch?v=qrPCgTOcCto

aczkolwiek moment z pompowaniem...
http://www.youtube.com/watch?v=pE8XDAP7 ... re=related

:] CO2...
Awatar użytkownika
piotrpek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 519
Rejestracja: 2008-02-05, 19:18
Lokalizacja: Wrocław okolice

Post autor: piotrpek »

Witam!
Ponieważ problemem jest hałas to może należy pomyśleć o wiatrówce sprężynowej lub PCA.
Ja mam wg. głośności - SKIFA A3000, Crosmana 3576 i Łucznika wz 1970.
Faktycznie gazówki są głośne ale Łucznik jest już całkiem cichy.
Ciekawe może ktoś powie o PCA Crosman 1377 Classic 4,5 mm - np po 2 pompkach ma ponoć prędkość śrutu ok 120m/s.

http://www.militaria.pl/crosman/wiatrow ... ml?cat=552

Ponadto pomieszczenia puste dają większy pogłos od zastawionych np meblami. Ważne są godziny w których strzelacie bo późnym wieczorem jak jest cisza w budynku to słychać każe stuknięcie.
Wygłuszeniem tymczasowym mogą być stare koce powieszone na ścianie.
Drugim problemem strzelnicy w zamkniętym pomieszczeniu to wyciszenie kulochwytu.

Moje zdanie o Wingun 306 Full Metal - to jest na śrut BB który z zasady jest głośny w strzale jak i w uderzeniu w cel (ponadto kulki BB rykoszetują) - puszkobijca. Przeznaczenie - strącanie i dziurawienie puszek, puszeczek (szklanych pojemników nie wymieniam bo to dopiero hałas i bałagan).
Crosman 3576, 2xŁucznik KL.170, PRO77, Lider S-9, Sharp Innova 1210+Delta 3-9x40
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

piotrpek pisze:Ponadto pomieszczenia puste dają większy pogłos od zastawionych np meblami. Ważne są godziny w których strzelacie bo późnym wieczorem jak jest cisza w budynku to słychać każe stuknięcie.
Wygłuszeniem tymczasowym mogą być stare koce powieszone na ścianie.
Drugim problemem strzelnicy w zamkniętym pomieszczeniu to wyciszenie kulochwytu.
No i to są wypunktowane najważniejsze rzeczy, na które trzeba zwrócić uwagę.
Jeśli nie da się nic zrobić ze sprzętem, trzeba wyciszyć pomieszczenie i kulochwyt. Inaczej będzie ... BACH. I tak jednoznaczne, bo u przyzwoitych ludzi nic nie "bacha".