Wymiana lufy Hatsan 125

Czyli co poprawiliśmy po fabryce

Moderator: Hiszpan63

Abenader
Posty: 156
Rejestracja: 2008-10-23, 20:28
Lokalizacja: gdzie indziej

Wymiana lufy Hatsan 125

Post autor: Abenader »

Witam . Po długich bojach udało mi się wreszcie dorwać nową lufę do mego hatsana . Próbowałem wszędzie . Sklepy , sklepy internetowe , importer hatsana na Polskę , wymiana maili z Waltherem i efekt taki , że wszyscy to olewają . W końcu trafiłem na brytyjczyka , który zajmuje sie takimi przeróbkami i odsprzedał mi lufę od BSA . Gość solidny i CIERPLIWY . Po wpłaceniu kasy , w ciągu kilku dni lufa dotarła kurierem . BSA kal .25 , 60 cm , czokowana , z portem do jakiegoś PCP (nie pamiętam jakie) . Tak to wygląda ... Nowa lufa jest 15 cm dłuższa i ma 0.6 mm większą średnicę . Śliczna oksyda , no i czok .

[ Dodano: 2009-11-05, 14:39 ]
Teraz przeróbka . Żeby zdemontować lufe , trzeba wybić 2 trzpienie , ten główny i na kostce mniejszy (zaznaczyłem czerwonymi strzałkami) . Ja swoją osadę troszkę przyciąłem , żeby nie musieć demontować całego systemu za każdym razem , jak chcę coś zrobić . I niespodzianka . Nie myślałem , że lufa jest montowana w kostce na gwint ... A jest . Mocują ją 2 śrubki typu troks do mocowania szczerbinki , frez na lufie do głównego trzpienia i gwint właśnie . Ingerencja tokarza i można było montować nową lufę . Zmieniłem tylko rozmiar kanału na uszczelkę , stary ma 2 na 3.6 mm , a nowy 2 na 2 . W ten sposób stosuję oring 2 na 10 i nie muszę kupować z netu i czekać . No i ogólny wygląd na ostatniej fotce .

[ Dodano: 2009-11-05, 14:51 ]
Wrażenia wieczorem
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Hatsan 125 TH 6.35 , No name 6x42 .
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Zdradź jeśli możesz dlaczego wymieniałeś ta lufę?
guntuning.com
Abenader
Posty: 156
Rejestracja: 2008-10-23, 20:28
Lokalizacja: gdzie indziej

Post autor: Abenader »

Wiem , wiem ... Nieopłacalne , nie warte czasu i pieniędzy , są theobeny itd. :) Chciałem zmienić kaliber na 6.35 . Zwykłej lufy od hatsana nie uświadczysz , więc musiałem tak . Poza tym , wydawało mi się , że po takiej podmiance powinna wzrosnąć celność , no i chyba nie pomyliłem się , sądząc tak na gorąco po paru strzałach . Oczywiście na razie jest to czcze gadanie nie poparte tarczami , ale jak tylko znajdę trochę czasu - zapodam (Moim zdaniem strzelać z tego na 10 m nie ma sensu , więc garaż odpada , pozostaje plener , a zimno ostatnio) . Kumpel ma 125 , różni się tylko lufą , więc test coś tam powie . Coś tam , bo nie unieruchomimy naciąganej wiatrówki . Druga sprawa , to przy większym kalibrze system się zrobił stabilniejszy . Minus ? Luśnia długa jak do polowania na bizony ... :mrgreen: A tu link do gościa od którego kupiłem . Może komuś się przyda http://www.leupyscustomshop.co.uk/
Hatsan 125 TH 6.35 , No name 6x42 .
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Odpowiem tak, mam dwie lufy jedna LW z czokiem druga od Piotra Hatsana, powiem Ci że dopóki nie zobaczyłem, to byłem przekonany że LW to klasa sama w sobie, dziś powiem że ta lufa od Hatsana którą ja ma dużo ładniejszy gwint od Walteroskiej, test celności jak zrobię to się pochwalę.
guntuning.com
Abenader
Posty: 156
Rejestracja: 2008-10-23, 20:28
Lokalizacja: gdzie indziej

Post autor: Abenader »

Też słyszałem , że lufy od Walthera są przereklamowane . Ta niby jest angielska . Logo na niej nie ma . Trzeba wierzyć na słowo . Facet który mi ją sprzedał pisał , że już nie bierze luf od Walthera (taką chciałem kupić) , bo jakość nie ta co kiedyś i woli rodzime wyroby . O . Pominąłem ... 12-bruzdowa . A np. kumpel jak wspomniałem ma hatsana 6.35 i tak jak patrzyliśmy , to jego ma gorszy gwint ... Pewnie zależy od konkretnej sztuki . Właśnie wylazłem z garażu . Ha ha ha , co załduję i się obrócę to coś zwalę . A to puszkę , a to coś innego . Muszę się przyzwyczaić do długości ... ;)
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez Abenader, łącznie zmieniany 1 raz.
Hatsan 125 TH 6.35 , No name 6x42 .
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

Chcieliśmy do DCMa ładować lufy LW, jednak trzeba przetestować wszystkie, bo po cholerę przepłacać i zwiększać koszty karabinka.
guntuning.com
Awatar użytkownika
bastek_34_WALCZ
Posty: 455
Rejestracja: 2007-10-08, 19:01
Lokalizacja: Wałcz

Post autor: bastek_34_WALCZ »

konceptus wprowadził usługę gwintowania lufy, i same lufy. Może ktoś słyszał cos więcej ?
Osiąganie zwycięstwa w zwykły sposób nie stanowi szczytu osiągnięć. Sun Tzu
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

bastek_34_WALCZ pisze:Może ktoś słyszał cos więcej ?
To jest w ofercie" Konceptusa" , ale do wybranych modeli.
http://konceptus.iweb.pl/sklep.konceptu ... cts_id=167
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

januszmariusz pisze:
bastek_34_WALCZ pisze:Może ktoś słyszał cos więcej ?
To jest w ofercie" Konceptusa" , ale do wybranych modeli.
http://konceptus.iweb.pl/sklep.konceptu ... cts_id=167
Myślę że do wszystkich:

http://konceptus.iweb.pl/sklep.konceptu ... cts_id=186

W zakładce 'Usługi różne':

http://konceptus.iweb.pl/sklep.konceptu ... p?cPath=52

Uczę się strzelać od nowa 8-)
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

SlaweQ pisze:Myślę że do wszystkich:
Potraktowałem (zrozumiałem) że to są opcje dodatkowe dotyczące TX-sa.
Jak się mylę to tym lepiej ;) ale tu nasunęło mi się przysłowie CUDZE CHWALICIE A SWEGO NIE ZNACIE
Aluzja do :
http://www.leupyscustomshop.co.uk/
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Te usługi i lufy CZ zostały wprowadzone raczej niedawno, więc niespecjalnie jest co znać. Idę o zakład że gdy Wojtek biegał za lufą, nikt o tym nie wiedział/nie było tego na stronie.
Abenader
Posty: 156
Rejestracja: 2008-10-23, 20:28
Lokalizacja: gdzie indziej

Post autor: Abenader »

Zgadza się . Wszyscy rozkładali ręce i olewali zagadnienie . Osobiście wolę płacić w złotówkach niż funtach , bo wychodzi taniej , co przecież nie oznacza automatycznie gorzej . Właśnie kliknąłem linki Sławka i krew napłynęła mi do oczu ... Ale z lufy jestem zadowolony .
Hatsan 125 TH 6.35 , No name 6x42 .