Rewolwer

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Zacamel
Posty: 3
Rejestracja: 2009-09-01, 21:59
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Rewolwer

Post autor: Zacamel »

Witam, chciałbym się dowiedzieć jaki rewolwer-wiatrówke byście polecili na początek. Jak narazie dysponuje 200-500zł. Chodzi mi o rewolwer dosyć celny do strzelania do tarcz i puszek etc.

PS: koniecznie rewolwer, nie pistolet ^^
Awatar użytkownika
Nelo
Posty: 1561
Rejestracja: 2009-03-16, 10:59
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Nelo »

w tej cenie to zdaję się że crosman 3576 będzie odpowiedni
Hatsan85 + PP 4x32AO
Qb78 + Hawke Eclipse 4x32
Zacamel
Posty: 3
Rejestracja: 2009-09-01, 21:59
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Post autor: Zacamel »

dzięki, a tak włsnie natknąlem się na crosman 3576 i Rewolwer Sport 7 http://www.sztucer.pl/sklep/item2101_Re ... Metal.html który z nich bylby lepszy?
Awatar użytkownika
Nelo
Posty: 1561
Rejestracja: 2009-03-16, 10:59
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Nelo »

O tym sporcie pierwszy raz słyszę, ale myślę że crosman będzie lepszy, celniejszy, jest sprawdzony

Rewolwer ma 6-cio komorowy bębenek. W zestawie jest również 6 łusek, do których ładuje się stalowe kuleczki, a następnie za pomocą szybkoładowarki (też w zestawie) umieszcza się je w bębenku.
Rewolwer strzela wyłącznie stalowymi kulkami 4,46mm (nie wolno stosować amunicji ołowianej!)
ten Sport jest na kulki czyli pewnie jest mniej celny niż cross. A poza tym CENA.

P.S. http://nasze-wiatrowki.pl/viewtopic.php?t=2266 temat z ligi. Kolega Piotrpek i Crosman 3576
Ostatnio zmieniony 2009-09-02, 22:11 przez Nelo, łącznie zmieniany 1 raz.
Hatsan85 + PP 4x32AO
Qb78 + Hawke Eclipse 4x32
Zacamel
Posty: 3
Rejestracja: 2009-09-01, 21:59
Lokalizacja: Ostrów Wlkp.

Post autor: Zacamel »

dzięki wielkie
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
piotrpek
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 519
Rejestracja: 2008-02-05, 19:18
Lokalizacja: Wrocław okolice

Post autor: piotrpek »

Witaj!
Mam już drugi sezon Crosmana 3576. Jestem zadowolony jakość/ceny na 5. Jak go będziesz miał to pamiętaj, że przyrządy celownicze są na dwóch różnych ruchomych częściach rewolweru i dlatego należy dbać o zaczep zamykający lufę i "bębenkiem" z resztą rewolweru tj. również wciskać go przy zamykaniu aby wytrzymał jak najdłużej (chociaż jego kształt umożliwia zatrzaskowe zamknięcie).
Zaletą 3576 na pewno jest długość lufy - 6 cali. Poczytaj o zakończeniu lufy tj. koronce i sprawdź jaka jest w kupionym egzemplarzu. Właściwie zakończona lufa zmniejszy rozrzut i celność.
Na pewno lepszym rewolwerem byłby Smith&Wesson Mod. 686 - 6" ale cena jest 4x większa od Crosmana.
Crosman daje dobre wyniki na odległości 6m, Sprawdzałem prędkość śrutu na Combro4 i oscyluje od 130-150m/s. Z jednego naboju pewne 60 strzałów chociaż średno wychodzi mi ok. 75-80 (mam 4 magazynki 6-cio i jeden 10-cio śrutowy i strzelam dwa zestawy i czasami dodatkowo nawet do 2 x 10 aż ledwo lecą).
Tarcza z 6m z dwóch rąk:
Obrazek

W porównaniu z tym drugim na pewno jest łatwiejszy w obsłudze i więcej typów śrutów do zaladowania.
Życze samych dych!
Piotrek
Crosman 3576, 2xŁucznik KL.170, PRO77, Lider S-9, Sharp Innova 1210+Delta 3-9x40
prz3mek1
Posty: 6
Rejestracja: 2015-01-08, 13:47
Lokalizacja: Głuchołazy

Post autor: prz3mek1 »

Trochę odkopuję temat ale właśnie czegoś takiego szukam. Mianowicie zachciało mi się kupić wiatrówki w kształcice pistoletu oczywiście na co2 i po przeczytaniu kilku postów wiedziałem, że mój budżet jak zwykle musi pójść do góry i gdy doszedłem do ponad 200zł pomyślałem, że w takiej cenie już moge kupić jakiś rewolwer. Zdziwiło mnie, że w większości wypowiedzi ludzie cenią sobie ich celność a przynajmniej Crosmana 3576. Tylko to jest model z 2007r. i czy naprawde przez 8 lat nie wymyślono niczego lepszego? . Jak jest z innymi rewolwerami? Ogólnie głównie przeznaczenie to będzie strzelanie do tarczy niech będzie, że z 10-15m oraz łatwość ładowania okazało się, że dziewczyna też sobie chce postrzelać no żeby był jak najmniej awaryjny i bezobsługowy. Nie jestem noga jeśli chodzi o mechaniczne rzeczy ale jeśli coś rozkręcę to zazwyczaj składam to miesiąc czasu. Poniżej podaje przykład kilku rewolwerów powiedziałbym, że cena nie gra roli bo wszystkie są w podobnym przedziale ale wiadomo, że im tańszy tym lepiej :)
Crossman 357
http://www.strzelectwo.com.pl/wiatrowka ... 8.146.html
Crosman 3576
http://www.naostrzu.pl/710,wiatrowka--- ... srut-i-co2
WinGun Wc4
http://www.arobron.pl/rewolwer-wiatrowk ... 10671.html
RUGER Superhawk 6"
http://gunfire.pl/product-pol-115219406 ... awk-6.html
Dan Wesson 6
http://www.militaria.pl/action_sport_ga ... _p5694.xml
Dan Wesson 8
http://www.militaria.pl/action_sport_ga ... _p5771.xml
Chyba, że pominąłem jakiś fajny sprzęt to z chęcią wysłucham jakiś rad na temat przywołanych egzemplarzy i który się najlepiej sprawdzi
Pozdrawiam Przemek
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2877
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

Crosman 357 ma bardzo słaby lakier . Jeśli był często wyjmowany z szuflady to będą wyszczypane ślady na lakierze . Nowy rewolwer ma lakier który robi nadzieję , że jest proszkowy , wypalany w piecu i trwały . Niestety . Lakier ten daje się usuwać środkami do usuwania lakierów , następnie trzeba " spsiukać " podkładem z puszki i lakierem czarnym , półmatowym do felg samochodowych . Można go zrobić na srebrno / po podkładzie / lakierem do felg lub dekli , ale jeśli chcecie go mieć błyszczącego to trzeba jeszcze użyć lakieru bezbarwnego . Pamiętajcie , niecierpliwość to zły doradca . Pierwsze warstwy cieniutko , z większej odległości , następne można nieco grubiej . Warstw co najmniej trzy .
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Włodziu, ale o co chodzi ??? Kolega podał nowe sprzęty, więc problemu chyba nie ma? Ja swojego Crosmana często wyciągam, a jestem ... diabli wiedzą którym właścicielem, bo to wersja z dwoma lufami ( czyli chyba starsza od 3576 ) i nic tam pościerane nie jest.
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Te sprzęty to mieszanka różnych wiatrówek o różnym zastosowaniu - jest na śrut, jest na kulki bbs, jest na kulki bb. Ale do czego to ma być? Jak do mania, to mi np. się podoba Ruger.
Ostatnio zmieniony 2015-01-08, 21:26 przez Rlyeh, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Filo
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 2877
Rejestracja: 2013-11-24, 09:49
Lokalizacja: Warszawa-Bielany

Post autor: Filo »

AdamWawa pisze:Włodziu, ale o co chodzi ??? Kolega podał nowe sprzęty, więc problemu chyba nie ma? Ja swojego Crosmana często wyciągam, a jestem ... diabli wiedzą którym właścicielem, bo to wersja z dwoma lufami ( czyli chyba starsza od 3576 ) i nic tam pościerane nie jest.
Może im starszy tym lepszy ? Mam u siebie Crosmana Gebiego który nie był świeży jak dotarł ,
ale mam wrażenie , że jest gorzej . Być może dlatego , że jest ciągle " na warsztacie ". Walka na ceny to walka na koszty . Wygląda na to , że niektórzy producenci malują ZNAL nawet bez podkładu . Nie zwróciłem uwagi , że linki dotyczą sprzętów nowych , ale często nowe nie znaczy lepsze . Miałem taki odruch podzielenia się obserwacją i się podzieliłem :D .
prz3mek1
Posty: 6
Rejestracja: 2015-01-08, 13:47
Lokalizacja: Głuchołazy

Post autor: prz3mek1 »

przyznaje się bez bicia, że nie zwróciłem uwagi na rodzaj amunicji do tych wiatrówek ze swojego niedouczenia poprostu myślałem, że jak są na co2 to wszystkie operują podobną amunicją.
Służyć ma do strzelania do puszek/tarczy odległość jak wcześniej pisałem w przydługim poście tak do 15m jeśli to oczywiście możliwe na tym sprzęcie.
Główne założenie to mała awaryjność i łatwość w nabijaniu magazynków walory estetyczne nie są ważne.
Awatar użytkownika
AdamWawa
Posty: 2231
Rejestracja: 2011-04-14, 07:38
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: AdamWawa »

Jeśli chodzi o Crossmana, to destrukcja puszek na 15m, bezcenna, tarcza to raczej do 6- 8m, musisz wziąć pod uwagę, że magazynek = kupa wystrzelonego śrutu + częste zmiany kapsuł.
Zoraki HP 01, Sharp Tiger, IŻ 61 carbon design + M/S ...
---Przepraszam za swoje skandaliczne zachowanie na Bemowie i obiecuję, że to się więcej nie powtórzy.