Hatsan PCP AT 44 10

Czyli co poprawiliśmy po fabryce

Moderator: Hiszpan63

Pawel_779
Posty: 2
Rejestracja: 2009-07-11, 00:54
Lokalizacja: Lubien kujawski

Hatsan PCP AT 44 10

Post autor: Pawel_779 »

Witam wszystkich serdecznie.
Moze wie ktos czym moge wykrecic iglice z cylindra zeby jej nie pokaleczyc? Sa tu moze wlasciciele hatsanow PCP?
Dziekuje z gory i pozdrawiam.
Awatar użytkownika
jarn
Administrator
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-10-28, 22:20
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: jarn »

Iglicę z zaworu czy zawór z kartusza ?
AA EV2 + EB10x42
Pawel_779
Posty: 2
Rejestracja: 2009-07-11, 00:54
Lokalizacja: Lubien kujawski

Post autor: Pawel_779 »

Chodzi mi o iglice, ktora jest w kartuszu. WHatsanach PCP iglica jest w zaworku w kartuszu.
Pozdr
Pawel[/fade]
Awatar użytkownika
jarn
Administrator
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-10-28, 22:20
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: jarn »

A stało się coś że musisz to wykręcić ?

Więc musisz wystrzelać całe powietrze z kartusza, wykręcić kartusz, potem z kartusza wykręcić mosiężny zawór. Dalej to nie wiem, ale podejrzewam że trzeba odkręcić korek trzymający sprężynkę i iglicę.
AA EV2 + EB10x42
domecha1
Posty: 1
Rejestracja: 2009-10-04, 21:30
Lokalizacja: Buczyna

at44

Post autor: domecha1 »

witam najpierw wykręć kartusz potem nakręć na niego tą miedzianą tuleją ktura jest kąplecie i powoli wkręcaj tego ślimaka aż zacznie zchodzić powietrze do zera
wykręć tą tuleję i kluczem nr.12 (wąski bo szeroki nie wejdzie) odkręć zawór z kartusza w zaworze jest plastikowa tulejka którą się podważa i wyciąga ale uważaj na sprężynkę powoli to wyciągaj. i to wszystko iglicę wypchaj z drugiej strony czymś cienkim
kambodza
sternik
Posty: 5
Rejestracja: 2009-10-12, 14:24
Lokalizacja: Okonek

ile daje zmiana iglicy w kartuszu na niestandartowa?

Post autor: sternik »

jest roznica po zmianie orgin.iglicy ktos juz zmieniał?
Awatar użytkownika
Robber
Posty: 18
Rejestracja: 2009-04-20, 14:10
Lokalizacja: Czeladź

Post autor: Robber »

jest roznica po zmianie orgin.iglicy ktos juz zmieniał?
Obie iglice są jak mniemam "oryginalne" tylko jedne są "mocniejsze" a drugie "słabsze" w teorii. Rodzi sie pytanie jaką masz oryginalną? Sprawdź zanim kupisz nową. Moc karabinka nie zależy wyłącznie od rodzaju iglicy są sposoby aby na "mocniejszej" iglicy karabinek strzelał bardzo słabo a tym samym z jednego kartusza oddasz 140 strzałów lub 80 przy "mocniejszej" nieograniczonej iglicy.
Hatsan AT44-10+RM 4-16x50.
sternik
Posty: 5
Rejestracja: 2009-10-12, 14:24
Lokalizacja: Okonek

Post autor: sternik »

witam troche sie rozczerowałem moca hatsana 5,5mm srut na 30m ledwo dolatuje lipa jak dla mnie mam inne modele sprezynowe o duzo wiekszej sile moze ktos podpowie jak idzie dac mu troche wiecej mocy?pozdrawiam


Edytka: Same byki, żal patrzeć, a co dopiero czytać.
Ostatnio zmieniony 2009-10-27, 18:56 przez sternik, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
daras
-#Złoty Dobromir
-#Złoty Dobromir
Posty: 5295
Rejestracja: 2007-10-01, 22:04
Lokalizacja: Swarzędz

Post autor: daras »

sternik pisze:witam troche sie rozczerowałem moca hatsana 5,5mm srut na 30m ledwo dolatuje lipa jak dla mnie mam inne modele sprezynowe o duzo wiekszej sile moze ktos podpowie jak idzie dac mu troche wiecej mocy?pozdrawiam

Z szacunku dla poszanowania języka polskiego, z szacunku dla nas jak również samego siebie, na forum piszemy poprawną polszczyzną. Nie chce mi się po raz któryś z kolei każdemu zwracać uwagi. Zdaje się że trzeba zaakceptować regulamin przed rejestracją, a w regulaminie jest napisane jak piszemy na forum. Skoro masz w nosie język ojczysty i nas wszystkich tutaj, to ja również mam w nosie upominanie Ciebie i proszenie o poprawną pisownie. Nie jest to Twój pierwszy post w którym są same błędy, zatem nagradzam Cie czerwoną kreseczką.


P.S. No i nie pisz mi że masz dys coś tam, bo ja jestem z tego pokolenia które takie pisanie nazywało lenistwem. No i nie obchodzi mnie że masz jakieś tam zaświadczenia od lekarzy na tą chorobę, lub że klawiatura nie ma polskich znaków, bo mnie to nie interesuje. Mamy moduł poprawiania błędów trzeba go tylko kliknąć przed wysłaniem, albo chociaż troszkę pokazać że się starasz, a ja tego nie widzę.

Niestety nie mam czasu czytać wszystkich postów, aby wyłapywać takie błędy. Jednak wcześniej czy później tak pisane posty wpadną mi w oko, a wtedy nie będzie zmiłuj.
Ostatnio zmieniony 2009-10-27, 18:58 przez daras, łącznie zmieniany 1 raz.
guntuning.com
Awatar użytkownika
Nelo
Posty: 1561
Rejestracja: 2009-03-16, 10:59
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Nelo »

Posprawdzaj uszczelki.

Edyta.
Myślałem że to sprężyna.. błąd w sztuce czytania:D, mogliście się już przyzwyczaić.
Ostatnio zmieniony 2009-10-27, 16:05 przez Nelo, łącznie zmieniany 1 raz.
Hatsan85 + PP 4x32AO
Qb78 + Hawke Eclipse 4x32
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Nelo pisze:Możliwe że pękła ci sprężyna (strzelałeś bez śrutu?), może to wina uszczelki tłoka, ale musiała by być całkiem zdezelowana.
AT4410 to PCP a nie sprężyna :idea: coś przespałeś :P
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Awatar użytkownika
Nelo
Posty: 1561
Rejestracja: 2009-03-16, 10:59
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: Nelo »

Wiem wiem już, jak zawsze jestem za szybki i nie czytam wszystkiego. :x
Hatsan85 + PP 4x32AO
Qb78 + Hawke Eclipse 4x32
Billy Joe
Posty: 9
Rejestracja: 2010-03-26, 18:51
Lokalizacja: skandynawia

Post autor: Billy Joe »

Witam!
To już któreś z kolei forum, które przeglądam...Wybaczcie, ale język jakim się posługujecie jest dla mnie -laika nieco niezrozumiały, stąd moje pytania ;) Do tej pory postrzeliwałem sobie starą gładkolufową chinką, Gamoniem CF-30 i Haenelem 49a....same sprężyny :) Dzisiaj stałem się (nie wiem czy szczęśliwym) posiadaczem Hatsana AT44-10 dobra setka śrutów poszła w powietrze, dechę, a nawet tarczę :) ale czuję jakiś niedosyt....producent podaje że na pełnym zbiorniku powietrza można wystrzelić ok 80 śrutów....moja średnia to 60. Moje pytanie brzmi; czy można coś zrobić żeby polepszyć celność tego karabinka i wydajność zbiornika powietrza? Przepraszam za swój laicyzm i proszę o wyrozumiałość i w miarę przystępny język odpowiedzi. Pozdrawiam! Marcin
Nice to be important but its more important to be nice
Awatar użytkownika
jarn
Administrator
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-10-28, 22:20
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: jarn »

Coś tam zawsze można pogrzebać. Podaj jeszcze jeden szczegół. Do jakiego ciśnienia wpuszczasz powietrza do wiatrówki i przy jakim ciśnieniu kończy Ci się strzelanie. Bodajże na kartuszu jest manometr.
AA EV2 + EB10x42
Billy Joe
Posty: 9
Rejestracja: 2010-03-26, 18:51
Lokalizacja: skandynawia

Post autor: Billy Joe »

Witaj jarn!
Niewiele wiem o PCP, więc staram się trzymać zaleceń producenta; 200 bar i nic więcej. Jak ciśnienie zeszło poniżej 50 bar, to już raczej strzelaniem tego nie dało się nazwać; jakby ktoś pluł pestkami, nawet w lunecie można było obserwować lecące śruciny. Czytałem conieco o polerowaniu iglicy, tudzież jej wymianie na jakąś typu "High Power", ale bez dobrego doradztwa i tak chyba nic nie będę próbował..
Nice to be important but its more important to be nice