Leapers, PP, a może jeszcze coś innego??

Moderator: Hiszpan63

PITER87
Posty: 14
Rejestracja: 2009-05-30, 23:34
Lokalizacja: Woj. Świętokrzyskie

Leapers, PP, a może jeszcze coś innego??

Post autor: PITER87 »

Witam wszystkich serdecznie! To mój pierwszy wpis na forum, wiec może sie przedstawie- na imie mam Piotrek.
A teraz do rzeczy. Jestem na etapie kupna kolejnej juz lupki.Co prawda obecnie posiadam zwykłą NORCONIE, ale w planach jest juz zakup czegoś lepszego( myślę tu nad jakimś HW) przerobiłem juz lunetki TASCO, a ostatnio GAMO 3*9*40, ogólnie szału nie było- PADŁY :evil: Po lekkim odbudowaniu budżetu :D postanowiłem zainwestować w coś lepszego i tu zaczął sie problem, co wybrać?? Górną kwotą którą mogę dysponować jest 300zł. Troszke czytałem opinie na temat w.w.lunet i szczerze mówiąc mam już mętlik w głowie- jedni chwalą, innym sie coś tam posypało. Dlatego też chciąłbym prosić Szanowną Brać o pomoc i końcowy werdykt :lol: Myślałem nad tymi oto szkiełkami:
http://www.allegro.pl/item647072906_lun ... mocja.html
lub
http://www.allegro.pl/item645396682_lun ... mocna.html
lub
http://www.allegro.pl/item646318029_lun ... _open.html
a może
http://www.allegro.pl/item640405882_lun ... _open.html
Za wszystkie sugestie i podpowiedzi, jak i opinie urzytkowników będę wdzięczny. Z góry dziękuje i pozdrawiam. Piter87
Ostatnio zmieniony 1970-01-01, 01:00 przez PITER87, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
arturio111
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 164
Rejestracja: 2007-10-12, 21:20
Lokalizacja: Police

Post autor: arturio111 »

Cześć Piotrek. Miałem Leapersa na slavii 634 i padła ale po upadku w samochodzie......co prawda upadek (w czasie ostrego hamowania) nie powinien mieć wielkiego wpływu bo hamowałem z karabinkiem w pokrowcu i spadł z siedzenia na przestrzeń między tylnym siedzeniem a przednim fotelem ale jednak. Wcześniej nic się nie działo. Obraz super, bez porównania z innymi w tej cenie(kupiłem w kolbie.pl i przysłali jedną po ordynarnej naprawie a następnie po mojej awanturze nową sztukę więc generalnie bez problemu ale trwało to ponad miesiąc). Natomiast PP (3-9x40) Dało radę na kilku kopiących karabinkach ale obraz pozostawia sporo do życzenia (przy dłuższym strzelaniu bolą oczy, nie czysty obraz). Nie napisałeś jaki masz karabinek a to podstawa do oceny.....Ja mam w tej chwili coś w niemieckim limicie i słabo kopiącego. Więc skłaniam się ku DOC (delta optical clasic) ale na mocno kopiących dmuchawkach ponoć się nie sprawdza. więc napisz przede wszystkim jaki karabinek a potem poczekaj na podpowiedzi :D To co napisałeś wcześniej to bez obrazy emulatory lunetek. Sam przez to przeszedłem myśląc że to co ludziska piszą o lunetach to kłamstwa......błąd. Na tym forum odpowiedź będzie rzetelna (prawdziwa na maxa). Szkoda swoich pieniędzy. Wydałem sporo na pseudo sprzęt (różny) nie opłaca się. Jak się nie znasz zapytaj. Często lepiej dodać 50zł i być zadowolonym niż stracić 100zł i wymieniać na lepsze :) To rady z praktyki niestety :( Pozdrawiam Artur
stareńkie HW35 :) Gamoń PR-45, Walther CP88
Awatar użytkownika
Kombat69
-#Brązowy Dobromir
-#Brązowy Dobromir
Posty: 485
Rejestracja: 2009-02-21, 21:52
Lokalizacja: Kujawsko-Pomorskie

Post autor: Kombat69 »

Niestety czarna prawda jest taka jeżeli idzie o pasje że nie ma nic za darmo , co drogie to dobre, "Kto mało płaci, ten Dwa razy płaci" .
Obecnie też mocno przerabiałem temat budżetowej optyki , w tym przedziale cenowym to raczej nic nie daje pełnej gwarancji że wytrzyma na karabinku około limitu (Poza rosyjskimi Lupkami) , więc po prostu dobrze kupić na Gwarancji, najlepiej jak najdłuższej.
Napisz także jaki masz karabinek (jaką norconie masz i jakie HW masz w planach) jak już pisał Kolega wcześniej i jakie masz preferencje strzeleckie, na jakim dystansie lubisz strzelać , czy może stałe powiększenie Ci wystarczy.
A Koledzy na pewno Ci dobrze poradzą.
Pozdrawiam.

No i zapraszam tu:
http://nasze-wiatrowki.pl/viewforum.php?f=18
Obecnie na stanie:
HW95k by' Hogan + SMOP25C + DOC
HW50S by' Hogan + AG-25M412 + DOC
HW30S by' Hogan + PP 4x32 AO
Norica Sport :)
Iż 38 Bakielit +drewno :)
Diana mod.3
Record LP-77 "Żyw"
Browning Buck Mark URX
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Z tych które podałeś to któregoś lapka weż ale ja polecam DOC-a
Diablik + Waver v10 2-10x38
PITER87
Posty: 14
Rejestracja: 2009-05-30, 23:34
Lokalizacja: Woj. Świętokrzyskie

Post autor: PITER87 »

Teraz to i ja juz wiem, że te pseudo "lunety" z którymi dotychczas się zetknąłem to była porażka, no ale jak sie to mówi człowiek uczy sie na błędach, a dla raczkującego w tym temacie młodzieńca wszystkie zapewnienia(czytaj KITY) ze strony sprzedawców wydawały sie prawdziwe :roll: Pytali Panowie jaką mam tą wiatrówke- hmmm no cóż znów bez szału NORCONIA GERMANY B1 :/ .Ale mam nadzieje że po wakacjach kupie coś w stylu HW97, choć to jeszcze daleka perspektywa :cry: .
A teraz może na temat mojego strzelania: mieszkam poza miastem( prawie wieś :lol: ) wiec strzelać moge na każde odległości. Jednak moje strzelania mają charakter czysto rekreacyjny, bez jakichś tam rekordów odległościowych, czy zawodów.

[ Dodano: 2009-05-31, 18:20 ]
Przepraszam za pomyłke jest to oczywiście NORCONIA B2, kal 4,5mm.
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Na HW50 miałem Bushnell Trophy 3-9x40 Mil-Dot. Lupka zacna. Teraz mam Weavera RV7 też polecam, z tym że nie wszystkim pasuje brak mil-dota. Obie spokojnie powinny wytrzymać na sprężynie. Ale to ciut wyższa półka cenowa.
Z Leapers'a 3-9X32 AO miałem okazję strzelać. Niezłe szkło, warte uwagi. Z tym, że nie mogę nic na temat wytrzymałości na sprężynie powiedzieć. Kolega ma go na PCP.

P.S.
Od jakiegoś kurzy mi się BT w komplecie z butlerkami w szufladzie. Jak nic nie znajdziesz odezwij się na PW może mnie do sprzedaży namówisz.
PITER87
Posty: 14
Rejestracja: 2009-05-30, 23:34
Lokalizacja: Woj. Świętokrzyskie

Post autor: PITER87 »

Dzięki Bonzoo,pomyślimy. Jeszcze jedno pytanko- czy przy takiej rekreacji AO jest aż tak potrzebna,przecież mając lupke nastawną ostrość można rególować zmianą krotności powiększenia, czyż nie tak?
Dodatkowym plusem tych szkiełek, który zwrócił moją uwage jest 2 letnia gwarancja, więc jakieś zabespieczenie w razie usterki jest. No chyba że to tylko taki "pic na wode"..
Awatar użytkownika
bonzoo
-#Srebrny Dobromir
-#Srebrny Dobromir
Posty: 1786
Rejestracja: 2008-02-03, 19:27
Lokalizacja: Łazy

Post autor: bonzoo »

Gwarancja to nigdy nie jest "pic na wodę" w przypadku awarii zawsze masz szansę na naprawę lub wymianę lupki.
PITER87
Posty: 14
Rejestracja: 2009-05-30, 23:34
Lokalizacja: Woj. Świętokrzyskie

Post autor: PITER87 »

No więc co Koledzy ostatecznie byście radzili. Ja nie ukrywam, że najbardziej skłaniam sie ku temu Leapersowi 3*9*40, choć nie wiem dlaczego ale jakoś mi najbardziej odpowiada... A może na mojej Norconi wystarczy w zupełności jakiś PP, który zresztą jest i tańszy,a jeśli w przyszłości by mi się udało kupiuć coś lepszego,mocniejszego to wtedy myśleć nad jakimś lepszym szkiełkiem. Tym bardziej że norconia pewnie i tak zostanie u mnie (no bo kto by chciał ja kupić :D ). Co myślicie???
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

W Leapersach trzeba zwrócić uwagę na jaki ma krzyż.
W starych wydaniach był za rzadki i nie nadawał sie do poprawek.
Możesz przed zakupem napisać do sklepu 'Kolba.pl' i zapytać, czy ta lunetka jest wyposażona w nowszy typ krzyża MD (gęściejszy).
Na pytania odpisują, sprawdzone.

O wytrzymałość bym się nie martwił, moją pierwszą lunetką był Leapers 4x32AO, siedział na Hatsanie i przeżył.

Uczę się strzelać od nowa 8-)
KWP
Posty: 653
Rejestracja: 2008-08-06, 01:01
Lokalizacja: Łódź

Post autor: KWP »

Może nie o taką odpowiedź Ci chodziło, ale zamiast myśleć o sadzaniu lepszej lupki na chince, pomyśl nad zmianą karabinka. W prawdzie lepsze szkiełko oszczędzi Twoje oko, wyostrzy cel itd, ale nie pomoże trafiać. Te karabinki tak mają i nic już z tego więcej nie wyciągniesz. To tak ode mnie. Jeżeli zaś chodzi o lupę, to polecam BT 3-9x40. Pancerna lupa z fajnym krzyżem i niezłym obrazem w przystępnej cenie.
KWP
Awatar użytkownika
maximus
Posty: 2628
Rejestracja: 2007-10-19, 16:25
Lokalizacja: Poznań

Post autor: maximus »

Ja na twoim miejscu pogadał bym z bonzoo i zastanowił bym się nad jego propozycją.
Diablik + Waver v10 2-10x38
Jamba
Posty: 121
Rejestracja: 2009-06-10, 10:44
Lokalizacja: Kraków / Oleśnica

Post autor: Jamba »

Piter87 od roku mam Lepersika 3x9-40 AO.wczesniej siedział na BSA LIGHTNINGU XL i nie był traktowany po Gentelmeńsku :evil: Dał radę w terenie w piachu i mgle.Teraz siedzi na Falconie 25Cs i dalej ---moim zdaniem---jest nie zły.Myśle ,że za takie pieniądze można się pokusić o kupno tej lupki.Kiedyś pomyśl nad zmianą karabinka,bo za wiele nie wyciśniesz z tej Chineczki ;) Tak sobie nieraz myśle,że Ci ,którzy wywalili tyle kasy i spędzili tyle godzin na dyskusjach ,jaka lupka wytrzyma na tym ,albo tamtym karabinku,mogliby za tepieniądze kupić PCP-a i sprawa jasna ;) Zaoszczędziliby jeszcze na dobry śrut-----ALE TO TWÓJ TRON :lol:
Falcon 25Cs+Leapers 3x9-40AO R/G
PITER87
Posty: 14
Rejestracja: 2009-05-30, 23:34
Lokalizacja: Woj. Świętokrzyskie

Post autor: PITER87 »

Witam wszystkich.Po przemyśleniach i dłłłługim oczekiwaniu (bo przesyłka trwała bez mała 2 tygodnie) zdecydowałem sie i kupiłem PP 3*9*40 AO. Od razu, po nadejściu przesyłki i jej rozpakowaniu dorwalem sie do montarzu lupki na mojej "Norci". Ustawiłem stanowisko strzeleckie na 15m no i...................... się zaczęło.. 3 pierwsze strzały każda śrucina w osobną strone w kole ok. 20 cm- porażka!! :evil:
Chwila skupienia kolejne 3 strzały, regulacja, no i gdy już wydawało by sie że lunetka została w miare możliwości ustawiona (skupienie ok 2-3cm) następne śruty znów wędrują po cołej tarczy :evil: Normalnie załamka- co Koledzy na to, jaka tego może być przyczyna?Czyżby wada lupki? Prosze o jakieś rady. Pozdrawiam Piter
Jamba
Posty: 121
Rejestracja: 2009-06-10, 10:44
Lokalizacja: Kraków / Oleśnica

Post autor: Jamba »

Piter może to lufa ?
Falcon 25Cs+Leapers 3x9-40AO R/G