SKS - Nasze Forum
Liga SKS Liga SKS  Mapa Google  Mapa Google  Kawiarenka  Kawiarenka  FAQ  FAQ  Szukaj  Szukaj  Użytkownicy  Użytkownicy Grupy  Grupy

Rejestracja  ::  Zaloguj Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości

Odpowiedz do tematu SKS - Nasze Forum Strona Główna » Sprzęt » Wiatrówki » Wiatrówki sprężynowe » BMK 26 - operacja pacjenta
BMK 26 - operacja pacjenta
Autor Wiadomość
Michal_Z 

Wysłany: 2009-05-13, 08:42   BMK 26 - operacja pacjenta

Witam,

No i wytrzymałem 4 dni po zakupie i wrzuciłem pacjenta na stół operacyjny :)
Jako że to moja pierwsza rozbiórka wiatrówki, byłem ciekaw jak pójdzie, ale do rzeczy.

Tak wygląda dmuchawka

Nie będę zamieszczał zdjęć z rozbiórki, ponieważ koledzy z airguns już rozbierali to żelaztwo jak się okazało. BMK 26 to 20-tka tylko w innej osadzie.

http://www.airguns.budu.p...montaz_BMK%2020

Ogólne wrażenia

Wnętrzości pozbawione smaru ze śladami oliwy, wykonanie nie budzi zastrzeżeń, jest w miarę poprawne, bez widocznych niedoróbek, ale widać, że kasa się liczyła.
Trochę mi czasu zajęło wysunięcie trzpieni trzymających mechanizm spustowy, ale to chyba brak smaru, przy składaniu szło gładko.

Stan części bez widocznych uszkodzeń, tłok bardzo delikatnie obtarty na końcu, uszczelka bez uszkodzeń.

Chyba troche kopiowali HW 85 jak tak sobię patrzę, zachowując oczywiście chińskie standardy :)

Co zrobiłem

Smarowanko wszystkiego, polerka cylindra, tam gdzie się zacierał, ostrych krawędzi itp.
Do sprężyny użyłem smaru syntetycznego do dużych obciążeń, jest kilkakrotnie droższy od tzw. przegubowca ale moim zdaniem lepszy. Ma wyczuwalnie większą lepkość, i trochę bardziej stałą konsystencję, no i nie brudzi, bo jest jasny :)

efekty

Po złożeniu mały szok :) Działa lepiej jak nowa, płynnie miękko, bez najmniejszych jęknięć.
Trochę zadymiła na pierwszych trzech strzałach, ale to moja wina, bo użyłem oleju do goleni amortyzatora i chyba odrobinę za dużo.

Po kilkunastu strzałach:

- zero diesla
- mniej kopie
- nie jęczy
- trochę krótszy cykl strzału

Teraz znając już bebechy zamówię porządne uszczelki i jakąś dobrą sprężynę do 20-tki i będzie całkiem fajna pukawka.
Hmm, chyba trochę się wciągnąłem w ten 'biznes' :)

DoktorPio 

Wysłany: 2009-05-13, 20:37   

No ładnie ale w przyszłości jak będziesz rozbierał to wrzuć trochę fotek bebeszków tej wiatrówki :)
Po prostu jestem ciekaw jak to wygląda od środka ;)
BSA Lightning XL 3-9x40

januszmariusz 
Janusz

Wysłany: 2009-05-13, 20:50   

Rzeczywiście , opis byłby pełniejszy z fotkami

Michal_Z 

Wysłany: 2009-05-13, 21:03   

Będę rozbierał jak dostanę uszczelkę to zrobie sesję. Ale w linku na początku postu jest dokładny opis z fotkami tego samego modelu.

SKS - Nasze Forum Strona Główna » Sprzęt » Wiatrówki » Wiatrówki sprężynowe » BMK 26 - operacja pacjenta