BMK 26 - operacja pacjenta

Wszystkie typy wiatrówek sprężynowych

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

Michal_Z
Posty: 15
Rejestracja: 2009-05-08, 23:27
Lokalizacja: Poznań

BMK 26 - operacja pacjenta

Post autor: Michal_Z »

Witam,

No i wytrzymałem 4 dni po zakupie i wrzuciłem pacjenta na stół operacyjny :)
Jako że to moja pierwsza rozbiórka wiatrówki, byłem ciekaw jak pójdzie, ale do rzeczy.

Tak wygląda dmuchawka

Obrazek


Nie będę zamieszczał zdjęć z rozbiórki, ponieważ koledzy z airguns już rozbierali to żelaztwo jak się okazało. BMK 26 to 20-tka tylko w innej osadzie.

http://www.airguns.budu.pl/showme2.php? ... z_BMK%2020

Ogólne wrażenia

Wnętrzości pozbawione smaru ze śladami oliwy, wykonanie nie budzi zastrzeżeń, jest w miarę poprawne, bez widocznych niedoróbek, ale widać, że kasa się liczyła.
Trochę mi czasu zajęło wysunięcie trzpieni trzymających mechanizm spustowy, ale to chyba brak smaru, przy składaniu szło gładko.

Stan części bez widocznych uszkodzeń, tłok bardzo delikatnie obtarty na końcu, uszczelka bez uszkodzeń.

Chyba troche kopiowali HW 85 jak tak sobię patrzę, zachowując oczywiście chińskie standardy :)

Co zrobiłem

Smarowanko wszystkiego, polerka cylindra, tam gdzie się zacierał, ostrych krawędzi itp.
Do sprężyny użyłem smaru syntetycznego do dużych obciążeń, jest kilkakrotnie droższy od tzw. przegubowca ale moim zdaniem lepszy. Ma wyczuwalnie większą lepkość, i trochę bardziej stałą konsystencję, no i nie brudzi, bo jest jasny :)

efekty

Po złożeniu mały szok :) Działa lepiej jak nowa, płynnie miękko, bez najmniejszych jęknięć.
Trochę zadymiła na pierwszych trzech strzałach, ale to moja wina, bo użyłem oleju do goleni amortyzatora i chyba odrobinę za dużo.

Po kilkunastu strzałach:

- zero diesla
- mniej kopie
- nie jęczy
- trochę krótszy cykl strzału

Teraz znając już bebechy zamówię porządne uszczelki i jakąś dobrą sprężynę do 20-tki i będzie całkiem fajna pukawka.
Hmm, chyba trochę się wciągnąłem w ten 'biznes' :)
BMK 26 + leapers, HW 40
Awatar użytkownika
DoktorPio
Posty: 195
Rejestracja: 2008-09-01, 19:52
Lokalizacja: Bełchatów

Post autor: DoktorPio »

No ładnie ale w przyszłości jak będziesz rozbierał to wrzuć trochę fotek bebeszków tej wiatrówki :)
Po prostu jestem ciekaw jak to wygląda od środka ;)
HW 100S FSB 4-16X50
HW 97K 3,5-10x40
AirArms ProSport 4-12x40
BSA Lightning XL 3-9x40
Awatar użytkownika
januszmariusz
Posty: 2667
Rejestracja: 2008-07-07, 11:34
Lokalizacja: Przemyśl/Żurawica

Post autor: januszmariusz »

Rzeczywiście , opis byłby pełniejszy z fotkami
pozdrawiam Janusz
Crosman C1K77+PP 4x32 AO - Iż-38 klasic. B2 po remoncie i ma się dobrze
Nowy nabytek TYTAN GS-750 + Kandar 3-9x40
Michal_Z
Posty: 15
Rejestracja: 2009-05-08, 23:27
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Michal_Z »

Będę rozbierał jak dostanę uszczelkę to zrobie sesję. Ale w linku na początku postu jest dokładny opis z fotkami tego samego modelu.
BMK 26 + leapers, HW 40