Hatsan55S

Wszystko co dotyczy naszych dmuchawek

Moderatorzy: daras, Hiszpan63, forestkorsze

waldas74
Posty: 3
Rejestracja: 2009-04-27, 17:27
Lokalizacja: poznań

Hatsan55S

Post autor: waldas74 »

Witam .Kupiłem Hatsana 55S i kiedy wreszcie mogłem sobie postrzelać okazało się że jest coś nie tak.Z takiej samej wiatrówki z odległości około 5 m kumpel przestrzelił kołek drewniany dodam że niezbyt twardy na wylot ,mój śrut wbił się tylko do głębokości około 3 mm. Co można zrobić co może być przyczyną? Sprężyna chyba ok bo kopa ma więc nie wiem. Strzelanie na dalsze odległości oczywiście nawet nie wchodziło w grę. Proszę o pomoc.
Awatar użytkownika
jarn
Administrator
Posty: 1242
Rejestracja: 2007-10-28, 22:20
Lokalizacja: Strzelno

Post autor: jarn »

Taki sam śrut ? Ewentualnie może być uszkodzona uszczelka tłoka/lufy. Spróbuj dmuchnąć w lufę(najlepiej dymem) oczywiście przy nie załadowanej/przełamanej wiatrówce, dowiesz się czy gdzieś nie ulatuje powietrze.
AA EV2 + EB10x42
waldas74
Posty: 3
Rejestracja: 2009-04-27, 17:27
Lokalizacja: poznań

Post autor: waldas74 »

OK.spróbuję. a jeśli to nie pomoże? Co prawda wiatrówka jest na gwarancji ale nie chciałbym wyjść na głąba.
pięknyzadek
Posty: 236
Rejestracja: 2008-09-23, 13:37
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: pięknyzadek »

hatsany bezwzględnie wymagają przesmarowania i dopieszczenia, może Twój kumpel już to zrobił ze swoją :?
waldas74
Posty: 3
Rejestracja: 2009-04-27, 17:27
Lokalizacja: poznań

Post autor: waldas74 »

Jest taka opcja tylko pytanko czy dam radę zrobić to sam,żebym czegoś nie skopał(jest na gwarancji),czy może dać do kogoś ale kogo?
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Jeśli zaczniesz przy nim grzebać, stracisz gwarancję. Obejrzyj ostatni raz, czy coś nie wymaga wymiany albo naprawy gwarancyjnej, jeśli nie - do dzieła.
Lepiej zrobić to samemu - z tej prostej przyczyny, ze prędzej czy później i tak będziesz to musiał zrobić (rozkręcić i coś wymienić albo usunąć lub zlokalizować jakąś usterkę), więc lepiej mieć to już za sobą, kiedy wszystko działa.
Na forum jest parę opisów, nie powinieneś mieć najmniejszych problemów.
Awatar użytkownika
bastek_34_WALCZ
Posty: 455
Rejestracja: 2007-10-08, 19:01
Lokalizacja: Wałcz

Post autor: bastek_34_WALCZ »

prawie napewno to problem uszczelki (e/w wada fabryczna zwiazana z kostką), zrób koniecznie to co napisał kolega Jarn, nie ma co gdybać
Osiąganie zwycięstwa w zwykły sposób nie stanowi szczytu osiągnięć. Sun Tzu