luneta

Moderator: Hiszpan63

paweł
Posty: 67
Rejestracja: 2009-04-12, 22:49
Lokalizacja: Chojnice

luneta

Post autor: paweł »

Jaką lunetke wybrać do karabinka sharp innowa1210,w cenie do 100zł.Nie liczę na cuda,ale poproszę jakieś propozycje lunet nowych i używanych.
Awatar użytkownika
goliard
Posty: 825
Rejestracja: 2008-03-03, 07:33
Lokalizacja: Łomża

Post autor: goliard »

Strzelać z otwartych i zbierać kasę.
Awatar użytkownika
Cezar
Posty: 2095
Rejestracja: 2007-10-02, 18:56
Lokalizacja: z powrotem

Post autor: Cezar »

goliard pisze:Strzelać z otwartych
Dokładnie :lol:
Za tę kwotę kupisz emulator, przez który zobaczysz na pewno mniej niż przez otwarte.
dla siebie żyjesz dniem dzisiejszym, dla swoich bliskich-każdym kolejnym...

żyj , a nie istniej
PS+GS
Awatar użytkownika
Starszy_Pan
Posty: 3996
Rejestracja: 2008-11-07, 23:22
Lokalizacja: Warszawa Śródmieście

Post autor: Starszy_Pan »

Paweł - jako rzeczą koledzy - dozbieraj kasę na coś lepszego :)
Ja na swoim 1210 zacząłem od Gamo 2-7x28 - to było pomylenie pojęć !!!! Teraz mam Walthera 3-9x44 Night Pro z krzyżem Dual X - ponieważ chciałem MilDota to ostatnio kupiłem na beżowym Barska 3-12x40 (chyba) bo jeszcze nie dotarła paczka :(
Mimo, że Sharpik jest praktycznie bezodrzutowy, to dozbieraj na dobrą lupkę z dobrym montażem. Starszy_Pan ci to radzi :P
Sharp 1210+Barska 3-12x40AO; Iż61 CPR2*+CCCP; Iż 61 CPR1 + kolimator, Gamo Compact; Iż38
*/ CPR=CustomPabloRudnik
paweł
Posty: 67
Rejestracja: 2009-04-12, 22:49
Lokalizacja: Chojnice

Post autor: paweł »

Czy to się nadaje http://www.allegro.pl/item612211741_sim ... point.html , jak nie to podajcie jakieś nazwy modele lunet.
Rlyeh
Posty: 7226
Rejestracja: 2007-10-04, 23:47

Post autor: Rlyeh »

Zależy do czego. To model niżej od tych Simmonsów które opisywałem, a więc tu wszystko może się zepsuć. Jakość szkieł powinna być dobra, ale jeśli na obrzeżach będzie tęcza albo na max powiększeniu będzie trudno coś zobaczyć, nie będzie to specjalnie dziwne.
Awatar użytkownika
SlaweQ
Ściepnik
Ściepnik
Posty: 3599
Rejestracja: 2007-10-08, 09:02
Lokalizacja: Łódź

Post autor: SlaweQ »

Będziesz miał wiatrówkę PCA, która przy strzale nie genruje szkodliwych dla optyki drgań i wstrząsów.
Dlatego przy wyszukiwaniu optyki nie musisz szukać super wytrzymałego modelu.
Lupa z linku, który podałeś, ma duży obiektyw i pewnie dużą masę (nie podane w opisie).
Musiałbyś ja posadzić na wysokim montażu (co się równa z wyciąganiem szyi przy składaniu się do strzału).
Wysoki montaż plus masa będzie miała wpływ na przesunięcie punktu ciężkości zestawu do góry, co może powodować przekaszanie karabinka na boki przy strzale.

W podobnej cenie masz lupkę jak poniżej:

http://www.zielonysklep.pl/index.php?pr ... rod_id=348

Z tego co wiem, to odważni sadzali je nawet na 'Hatsanach'.
W zestawie masz montaż, który na 'Sharpie' spokojnie utrzyma lunetę.
Krzyż MD, dzięki kropeczkom pozwoli na branie poprawek, bez konieczności kręcenia wieżyczkami.
Są u nich jeszcze inne lupy w ofercie.

Gdybyś chciał wydać trochę więcej kasy, to można polować na używanego Bushnella Trobhy 3-9x40 lub Delte Optical Classic 3-9x40.

Uczę się strzelać od nowa 8-)
paweł
Posty: 67
Rejestracja: 2009-04-12, 22:49
Lokalizacja: Chojnice

Post autor: paweł »

Wiatrówka zamówiona,teraz czas na optykę.W sklepie myśliwskim pokazano mi lunetkę point precision 4x32 AO,czy to dobra lunetka????.A i jaki montaż najlepszy pod lunetę pojedyńczy niski,wysoki czy podwójny niski,wysoki??????
Awatar użytkownika
krystian
Posty: 576
Rejestracja: 2007-10-05, 15:01
Lokalizacja: tuszyn

Post autor: krystian »

na pca może być dwu częściowy , montaż najniższy z dostępnych w sklepie
Lgm2 + Doc